Kasulik info välismaal abiellujale

Olgu Sinu unistuseks pulmareis või mesinädalad välismaal, on Estravel abiks. Kui oled otsustanud, et soovid abielluda välismaal, alusta kõigepealt sellest…

Kui palju oled valmis kulutama?

Pane paika rahasumma (kas või umbkaudu), mille oled valmis välismaal abiellumise peale kulutama. See on reisikonsultandile suureks abiks, et soovitada eelarvega sobivaid sihtkohti.

Sageli võib juhtuda nii, et Euroopas, kuhu on soodsam reisida, maksab pulmatseremoonia korraldamine üsna kopsaka summa. Samas Aasias, Kariibidel või mõnes muus eksootilises paigas nõuab reis ise suuri kulusid, kuid abielutseremoonia on tasuta või mõistliku tasu eest.

Kui pikaks ajaks lähete reisile?

Kas pulmaplaan on osa puhkusereisist? Või lähete reisile spetsiaalselt abiellumiseks või mesinädalaiks? Hea idee on pärast abieluranda astumist kohe samal reisil ka mesinädalaid nautida.

Milline on teie reisiseltskond?

Kas olete reisile minemas kahekesi, et kõige tähtsamat päeva nautida, kutsute kaasa mõned lähedased sõbrad või kogu pere ja sugulased? Pulmatseremooniad võivad olla väga intiimsed ning mõeldud vaid teile kahele, kuid sama levinud on ka traditsioonilised suurejoonelised pulmapeod.

Mõtle hästi järele, kus soovid abielu ametlikult registreerida

Et välismaal abiellumise juriidiliste küsimuste kohta täpset infot saada, tuleb pöörduda oma piirkondlikku perekonnaseisuameti poole. Kui soovite abielluda väljaspool Eestit, annab perekonnaseisuamet teile tõendi abielu sõlmimist takistavate asjaolude puudumise kohta. Nimetatud tõendi saamiseks tuleb koos isikut tõendava dokumendiga perekonnaseisuametisse ilmuda. Tõendi väljastamise eest tasutakse riigilõiv 10 €.

Selleks et muuta välismaal sõlmitud abielu Eestis legaalseks, tuleb välisriigis väljaantud abielutunnistus selle välja andnud maa vastavas ametkonnas kas legaliseerida või kinnitada apostilliga ja registreerida Eesti rahvastikuregistris. Kui dokumendi välja andnud riik on ühinenud välisriigi avalike dokumentide legaliseerimise nõude tühistamise Haagi konventsiooniga, tuleb dokument kinnitada apostilliga. Täpsem info nimetatud konventsiooni ja sellega ühinenud riikide kohta asub välisministeeriumi kodulehel.

Kui Eesti ja välisriigi vahel on sõlmitud õigusabileping, ei ole dokumenti vaja täiendavalt kinnitada. Õigusabilepingud on Eestil sõlmitud järgmiste riikidega: Läti, Leedu, Ukraina, Venemaa, Poola. Kõik võõrkeelsed dokumendid peavad olema tõlgitud eesti keelde ja tõlge notariaalselt kinnitatud.
Allikas: Tallinna Perekonnaseisuamet

Vihje! Asjaolude lihtsustamiseks soovitab Estravel pulmatseremoonia korraldada välismaal, kuid ametlik abielu registreerida Eestis.

Mis iganes on su unistus sinu elu tähtsaimaks reisiks, ütle meile oma soov ja me aitame sul selle täide viia!

või
vaata pakkumisi