Aastalõpureiside sihtkohtade edetabelis üllatavad Austraalia ja Singapur

17.12.2018

Estraveli statistika näitab, et üha enam Eesti inimesi veedab jõulud ja aastavahetuse reisil, tänavu sõidab kõige enam reisijaid pühadeks Soome või soojale maale: Egiptusesse, Kanaari saartele, Taisse, Austraaliasse ja Singapuri.

Estraveli turundusdirektori Airi Ilisson-Cruzi sõnul on tänavuses aastalõpureiside sihtkohtade edetabelis väga üllatavaid ja põnevaid sihtkohti: „Kõige rohkem on jõuludeks ja aastavahetuseks ostetud laevapileteid Soome ja see on nii olnud juba aastaid – Soome sõidetakse nii tööasjus kui ka sõpradele ja tuttavatele külla, seal asuvad ka meile lähimad suusakeskused ja jõuluvanamaa Lapimaal Rovaniemis. Paljud eestlased soovivad aga talvel reisida soojale maale, edetabeli esikümnes on Egiptuse kuurordid, Kanaari saared ja erinevad Tai sihtkohad. Suurimad üllatajad on aga Austraalia ja Singapur, mis pole varem aastalõpureiside edetabelis nii kõrgel positsioonil olnud.“

„Nii Austraaliasse kui Singapuri reisimiseks jagub mitmeid põhjuseid: Austraalias on parasjagu soe suvi, sealt leiab eest imelise looduse, maalilised rannad ja põnevad suurlinnad. Singapur on aga värav Aasiasse. See linnriik üllatab oma puhtuse ja korraga ja meenutab mõneti rohkem Euroopat, kui teisi Aasia sihtkohti. Samas on sealt väga mugav sõita edasi nt Taisse, Hiina või kasvõi Bali saarele Indoneesiasse,“ lisas Ilisson-Cruz. Varasemast rohkem inimesi veedab aastavahetust ka Venemaal, nt Moskvas ja Peterburis.

Aastalõpureiside sihtkohtade TOP 10:

  1. Soome
  2. Egiptus
  3. Kanaari saared (Hispaania)
  4. Tai
  5. Austraalia
  6. Singapur
  7. Ameerika Ühendriigid
  8. Araabia Ühendemiraadid
  9. Venemaa
  10. Saksamaa

(Allikas: Estravel)

Sydney, Austraalia

Keskmine reisi pikkus on tänavu pikem, kui eelmisel aastal. Pakettreiside keskmine kestvus selle aasta jõuluperioodil on 15 päeva. Egiptusesse minnakse keskmiselt 9 päevaks, Kanaari saartele aga 15 päevaks. Eelmisel aastal oli keskmiseks reisi pikkuseks 8 päeva.

Siseturismi pakettidest on tänavu kõige enam ostetud spaakülastusi: Aqva Hotel&Spa Rakveres, Hestia Laulasmaa Spa Harjumaal, Viiking Spa Pärnus ja Jurmala Spa Lätis.

„Kuigi aasta lõpuni on jäänud vaid mõni nädal, on veel ka praegu võimalik reisiplaane teha. Viimase hetke planeerijatel tasub jääda paindlikuks nii sihtkoha kui täpsete reisikuupäevade osas,“ soovitab Estraveli esindaja.

Estravel on Balti riikide suurim ja vanim lennuagentuur, hotelliagentuur ja reisibüroo, mis sai tänavu 30-aastaseks. Ettevõttel on esindused kuues riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Austraalias ja USAs. Estravel põhineb sajaprotsendiliselt Eesti kapitalil.

Lisainfo:
Airi Ilisson-Cruz
Estraveli turundusdirektor
Tel: +372 626 6371
Mobile: +372 5030 329
Email: airi@estravel.ee