Floridasse, teemaparki – rõõmsalt kogu perega!

01.07.2004
estravel

Florida on USA üks populaarsemaid talvepuhkuse veetmise paiku – ilm on enamasti suurepärane ja dollari jätkuvalt madal kurss teeb paiga eestlasele soodsaks. Turiste meelitavad siia kaunid liivarannad ja maailma parimad golfiväljakud, sõbralik teenindus ja soodsad reisiostud.

Just Florida sadamatest algavad Kariibi mere kruiisid. Siin asuvad ka USA parimad teema- ja lõbustuspargid Disney World ning SeaWorld. Lisaks neile kahele on Floridas veel kümneid teisi lõbustusparke, mida aastas külastavad miljonid inimesed.

Järgnevalt tutvustame viit parki – igaüks neist oma näoga. Kõigisse viide pääseb ühe piletiga, mil nimeks Orlando Flexiticket. See on soodsam kui eraldi ostetud piletid ning pakub pealegi veel mõningaid lisaboonuseid.

Flexiticket kehtib viies pargis (Seaworld Orlando, Busch Gardens Tampa Bay, Universal Studios, Universal’s Islands of Adventure, Wet’n Wild Orlando), mida võib kahe nädala jooksul kas või korduvalt külastada.

Flexiticketi omanik pääseb atraktsioonidele minimaalse ajakuluga. Pilet tagab veel tasuta Shuttle Expressi bussisõidu Orlandost Busch Gardens Tampa Bay parki ja tasuta pääsu Universal Studio atraktsioonile Universal Citywalk.

Flexiticketi hind 2004. aastal on 215-240 USD täiskasvanule ja 180-204 USD lapsele vanuses 3-9 aastat.

Universal Orlando Resort

Universal Studios on nii tegutsev filmistuudio kui ka maailmakuulus vaba aja park. Siin saab näha ja kogeda telesaadete ja filmide köögipoolt: kuidas valmib film, millist tööd teevad näitlejad ja mida kaskadöörid ning milliseid trikke lavastatakse arvuti abiga.

universal_orlando_dino universal_orlando_spidermanSuperatraktsioonideks on filmide võtteplatsid: Mehed mustas, Terminaator 2, Shrek, Tagasi tulevikku, E.T. Adventure jpt. Igaüks saab ise olla tulnukas, seigelda kolmemõõtmelises kübermaailmas, sõita kaugetele planeetidele või mere ja maa sügavusse.

Eraldi atraktsiooniks on Universal Citywalk, kus külastatakse erinevaid klubisid ja söögikohti, kuulatakse live-muusikat, osaletakse üritustel, vaadatakse filme jne. Loomulikult saab linnatuuri käigus teha ka sisseoste kümnetes poodides.

Pargis jätkub tegevust igas vanuses inimestele. See on avatud aasta läbi, aga lahtiolekuajad erinevad päeviti ja need tuleks enne kohale minekut üle kontollida – see kehtib ka kõigi teiste siin tutvustatud parkide kohta. Lisainfo veebis www.universalorlando.com.

Wet’n Wild Orlando

Wet’n Wild Orlando on väga populaarne veepark, mis asub Universal Orlando vahetus läheduses ja on tuntud oma eriliste atraktsioonide poolest. Kõige uuem neist on The Storm – keeristorm, mis imeb sõitjad enda sisse kiirusega üle 50 km tunnis.

Der Stuka aga laseb sõitjatel mööda sirget renni “vabalt langeda” 6-korruselise maja kõrguselt. The Bomb Bay toimib nagu pommituslennuk: luuk läheb lahti ja pomm (ehk sina) kukub peaaegu vertikaalselt alla vette. Esindatud on ka traditsioonilised sõidud: The Black Hole, kurvidega liurennid, paadid nii üksikutele kui ka seltskondadele.

Populaarne on ka veesuusatamine. Eraldi ala on Wet’n Wildis neilegi, kes soovivad vees või rannaribal lesida ja päikest võtta või hoopis rannavõrkpalli mängida.

The Lazy River viib vaikselt endaga kaasa kõik need, kel pole kuhugi kiiret ja kes tahavad lihtsalt vee vulinat ja aja kulgu nautida. Pargis on mõeldud ka laste aja sisustamisele. Lisaks tava- ja lainebasseinidele on olemas ka mänguväljakud, lastele on ehitatud ka mõnede täiskasvanute atraktsioonide väiksemad koopiad.

Wet’n Wildis on korralikud riietusruumid ja söögikohad. Palju on ka poode, kust osta nii suveniire kui ka ujumis- ja päevitusriideid, kreeme ja fototarbeid. Laenutada saab rannalinu ja päästeveste. Territooriumil on valves vetelpäästjad.

Lisainfot saab veebist www.wetnwild.com.

SeaWorld Adventure Park, Orlando

SeaWorld Orlando on maailma üks mainekamaid veeparke, kus samaaegselt saab kogeda maailmaklassi kuuluvaid show’sid, kohtuda loomadega, teha lõbusõite tipptasemel atraktsioonidel või osaleda populaarteaduslikel seminaridel loomade elust. Alates avamisest on SeaWorldi külastanud üle 80 miljoni inimese.

Atraktsioonidest tuleb esile tõsta merekoletis Krakeni nime kandvat sõitu. Jalusteta (justkui ilma põrandata) atraktsioon viib sõitjad 15-korruselise maja kõrgusele ja tormab alla, tehes vahepeal seitse surmasõlme.

SeaWorldis saab vaadata ka veeasukaid: haisid ja hülgeid, barrakuudasid ja elektriangerjaid. Oma territooriumid on pingviinidel, troopilise vihmametsa lindudel, delfiinidel, kilpkonnadel jne.

Pargis tasub osaleda merilõvide, delfiinide ja astelraide söötmisel või vaadata delfiinide lastetoas, kuidas delfiinimammad oma poegi kantseldavad. Kaasa tuleks võtta veekindel kaamera, sest saadud pildid on seda väärt.

Väikelastele on ehitatud ka päris oma mänguala, Shamu’s Happy Harbor koos tohutu, neljakorruselise maja kõrguse ronimisvõrgustikuga.

Pargis on korralikud riietusruumid ja söögikohad. Huvitavaim neist on hawaii restoran, kus näeb õhtuti traditsioonilist hawaii tantsuetendust. Poodides leiab suveniire, ujumis- ja päevitusriideid, kreeme, fototarbeid jne.

Park on avatud aastaringselt. Lisainfo veebis www.seaworld.com.

Busch Gardens Tampa Bay

Busch Gardens Tampa Bay asub tunnise autosõidu kaugusel Orlandost. See park on mõeldud peredele ning Aafrika loodusest ja loomadest huvitatud inimestele.

Lisaks tavapärastele atraktsioonidele jagatakse siin teadmisi loodusest ja loomadest ning pakutakse huvitavaid seiklusi “Aafrikas”.

Park pakub põnevust igas vanuses inimestele. Juba 2700 siinset looma ja lindu on omaette vaatamisväärsus. Loomade ja lindudega saab kohtuda ja neid pildistada show’del ja safaritel. Eriti populaarsed on lindude etteasted, kus nad esitavad laule ja täidavad oma koolitajate käske.

Loomadega tutvumiseks tuleks osaleda Serengeti Safaril – sõidul lahtises veoautos läbi aafrika maastiku. Reisi ajal jagatakse infot kaelkirjakutest, sebradest, antiloopidest ja muudest elukatest. Jõehobude kohtamiseks on mõtet minna Rhino Rally’le, ahvidega suhtlemiseks aga Myombe alale.

Ent Busch Gardens ei tähenda ainult kohtumisi loomade ja lindudega – loomulikult on siin olemas ka traditsioonilised lõbustuspargi atraktsioonid. Neid on kokku üheksa, sealhulgas tohutu suur puidust atraktsioon Gwazi, mille vagunid liiguvad spiraalselt, meenutades kohati bobisõitu.

Busch Gardensi söögikohad pakuvad külastajatele erinevaid toite a la carte menüüst kuni hamburgeri ja pizzani. Loomulikult on saadaval ka joogid ja jäätis. Pargis on mitu suveniiripoodi ja muidki ostukohti.

Busch Gardens on avatud aastaringselt. Lisainfo veebis www.buschgardens.com.

Adventure Island

Ka Adventure Island Tampa Bay asub Orlandost umbes tunnise autosõidu kaugusel, Busch Gardensi vahetus läheduses. See on veepark, kus leidub lõbustusi kõigile – lastele ja suurtele, julgetele ja mitte-nii-julgetele, vee sõpradele ja päikese nautlejatele.

Vesiseid lõbusõite on kokku üheksa. Kõige tähelepanuväärsemaks on Tampa Typhoon – vaba langemine seitsmekorruselise maja kõrguselt. Põnevust pakub ka Key West Rapids, kus pikk keerdude ja kallakutega liug lõppeb suurel kiirusel basseinis. Aga ka Gulf Scream, kus kõrge liu läbimisel võib kiirus tõusta üle 30 km tunnis.

Väiksematele külalistele on pargis oma ala Fabian’s Funport lainebasseinide, mänguväljakute ja muude atraktsioonidega. Mõeldud on ka neile, kes ei soovi päev otsa vees olla.

Võrkpall on Adventure Islandis au sees ja külastajad võivad osaleda igapäevastel turniiridel. Päevitajatele on oma rand. Pargis on korralikud riietusruumid ja söögikohad, k.a. piknikuplatsid. Poodides leiab nii suveniire kui ka ujumis- ja päevitusriideid, kreeme ja fototarbeid. Laenutada saab rannalinu.

Park on avatud aprillist oktoobrini. Lisainfot saab veebist Adventure Island Tampa Bay.

Lugu on ilmunud ajakirja Estraveller numbris juuli–september 2004. 

Kommentaarid: