Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

Ilmast tingitud tõrked lennuliikluses – millised on reisija õigused?

21.01.2013 Helena Parmask

Talvine ilm häirib jälle Euroopas lennuliiklust. Kuna kehvas ilmas meie laiuskraadidel ei ole kahjuks midagi ebatavalist, avaldame tegevusjuhendi, mida iga lennureisija ilma tõttu tekkinud reisitõrgete korral teadma peaks.

  • Kontrolli oma lennu toimumine üle vastava lennujaama või lennufirma kodulehelt internetist. Ilmaolude etteprognoosimine on keeruline ja muutusi lennu staatuses võib ette tulla ka vahetult enne väljumist.
  • Kui asud lumetormi piirkonnas, varu ka lennujaama jõudmiseks tavapärasest oluliselt kauem aega.
  • Kui Su lend on tühistatud või üle 5 h edasi lükatud, võid reisist loobuda ja kasutamata piletiosa eest raha täies mahus tagasi saada vaatamata hinnareeglitele.
  • Tühistatud lendudele pileteid omavatele reisijatele peab lennufirma pakkuma alternatiivseid lennuvõimalusi omal äranägemisel (kui reisist loobuda ja raha tagasi saada ei soovita). NB! See kehtib AINULT samal piletil olevate lendude piires. Lennufirmal puudub igasugune vastutus eraldi piletil lennu- või mõne muu transpordiühenduse eest.
  • Kui pakutud alternatiivne lennuvõimalus ei rahulda, võib reisitõrkekindlustuse olemasolul osta ka uue pileti ja küsida vana pileti eest tagasisaadava raha ja uue pileti võimaliku hinnavahe hüvitamist kindlustusseltsilt kindlustuskatte piires. Samuti on üksnes reisitõrkekindlustusest abi eraldi piletitega reisimise korral.
  • Alates 2 h hilinemisest peab lennufirma pakkuma reisijale ka EL määruses 261/2004 ettenähtud hoolitsust muuhulgas söögi ja ööbimisvajaduse korral majutuse näol. Juhul kui on tegemist paljude lendude suuremahulise graafikust kõrvalekaldumisega ei pruugi lennufirmalt kohapeal abi saamine reaalselt õnnestuda. Sellisel puhul võib vajalikud kulutused ka ise teha, kuludokumendid alles hoida ja paluda nende hüvitamist lennufirmalt tagantjärele.
    NB! Samas määruses ettenähtud muid rahalisi kompensatsioone ei ole võimalik saada, kui lennu ärajätmise põhjustasid erakorralised asjaolud – siia alla liigituvad paraku ka keerulised ilmastikuolud.

 

Kommentaarid:

Estravel soovitab

Euroopa, Aasia, Aafrika

Naudi kuninglikku teenindust Euroopa ühe parima lennufirma luksuslikus äriklassis!

Pakkumine kehtib müügiks kuni 16.05.2019.

Turkish Airlines
Äriklassi lennud
al 699
või al 63 €/kuu

KLM-i, Air France ja Delta Airlinesi soodsad lennud USA-sse.

Eeldame, et sellise hinnaga pileteid pikalt saadaval ei ole, sestap tasub kiiresti reageerida ja oma ost koheselt sooritada.

Air France–KLM
Soodsad USA lennud
al 349
või al 32 €/kuu
28.12.2019–02.01.2020

Veeda lõbus ja meeldejääv aastavahetus Portugali pealinnas Lissabonis!

Varajasele tellijale hinnad 200 € soodsamad!

Lissabon
Aastavahetuse reis
al 499
või al 45 €/kuu
27.12.2019

Aastavahetusel toimuva reisi vältel on teil võimalik tutvuda korraga kahe Kuuba populaarseima linna – Havanna ja Varaderoga.

Ringreis eestikeelse grupijuhiga toimub 27.12.2019–07.01.2020.

Aastavahetus Kuubal
al 2249
või al 204 €/kuu
Kuni 25% soodsamalt!

Duoro jõe piirkond on tuntud kauni looduse, mitmete vaatamisväärsuste ning veinide poolest.

Soodushinnaga kruiisid toimuvad juulis ja augustis.

Luksuslik jõekruiis
Duoro jõel Portugalis
al 2426
või al 220 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!