Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

Lennufirma streik või pankrot – kuidas oma reisiplaane kaitsta?

15.11.2012 Anu Vane

Ajakirjanduses on viimastel nädalatel taas liikumas spekulatsioone, mis tekitavad pankrotiärevust. Selliste uudiste valguses soovime veel kord meelde tuletada, et enne lennupiletite ostu kulub ära väike riskianalüüs ning mõnikord on mõistlik oma reisikindlustusele lisakaitse soetada.

Foto: Guerrilla Futures | Jason Tester

Mis juhtub, kui lennufirma läheb pankrotti või streigib?

Esimene vastus on muidugi see, et lennud jäävad ära ja piletid muutuvad kehtetuks.

Pankroti puhul lennufirma ise mingeid asenduslende ei korralda ja piletite ümbervormistamist ei paku. Mõnikord on teatud hilinemisega võimalik lennukompanii pankrotipesast tagasi saada mingi osa makstud rahast, aga lootma jääda sellele ei saa. Samuti on sellest vähe abi juhul, kui reisile on siiski vaja minna – võib üsna kindel olla, et uute piletite ostmine kujuneb märksa kallimaks summast, mida on lootust vanade piletite eest tagasi saada.

Põhimõtteliselt kehtib sama ka streikide puhul – lennud jäävad ära, piletid aga lubatakse kas ümber vormistada hilisemateks kuupäevadeks või siis vajadusel makstakse piletiraha tagasi. Aga kui ärajäetud lennu piletile kulunud raha saabki hiljem täies mahus tagasi, siis vahetult enne väljumist ostetud alternatiivne lend võib olla palju kallim ning seda vahet lennufirma ei hüvita.

Kuidas end ootamatute väljaminekute vastu kaitsta?

Tavaline reisitõrkekindlustus sellises olukorras ei aita, sest lennufirmade maksejõuetus ja streigid kuuluvad välistuste hulka. Küll aga pakutakse just sellisteks puhkudeks reisitõrkekindlustusele lisakaitset transpordiettevõtte maksejõuetuse (ja streikide) vastu.

Sellist toodet pakub Eesti turul hetkel ainult Salva Kindlustus ja see ei ole just kõige odavamate killast. Näiteks Euroopa reisi korral lisab pankrottide ja streikide vastane kaitse kindlustuspoliisi hinnale umbes 45 eurot. Aga kriisisituatsioonis võib sellest olla palju abi. Siis hüvitab kindlustus kas uute piletite ostuks kuluva täiendava raha või reisi ärajätmisel selle piletihinna osa, mida lennufirma pankrotipesast tagasi saada ei õnnestu.

Kindlasti pea meeles, et lisariskide vastane kindlustus tuleb osta 48 tunni jooksul pärast lennupiletite ostu! Kui ostuga on jäädud hilisemaks, kaotab kindlustuskaitse kehtivuse.

Peale selle võib streikide ja pankrottide puhul (kui need juhtuvad vähemalt 72 h enne planeeritud reisi algust) olla abi ka Seesam Kindlustuse pakutavast omal soovil reisi tühistamise lisavõimalusest. Sellisel puhul maksab kindlustusselts kinni 70% kasutamatajäävate reisiteenuste maksumusest ehk sisuliselt on tegemist 30% omavastutusega.

Oluline on silmas pidada, et Seesami omal soovil tühistamise lisakaitse peab olema ostetud 3 kalendripäeva jooksul pärast lennupileteid!

Kommentaarid:

Estravel soovitab

Euroopa, Aasia, Aafrika

Naudi kuninglikku teenindust Euroopa ühe parima lennufirma luksuslikus äriklassis!

Pakkumine kehtib müügiks kuni 16.05.2019.

Turkish Airlines
Äriklassi lennud
al 699
või al 63 €/kuu

KLM-i, Air France ja Delta Airlinesi soodsad lennud USA-sse.

Eeldame, et sellise hinnaga pileteid pikalt saadaval ei ole, sestap tasub kiiresti reageerida ja oma ost koheselt sooritada.

Air France–KLM
Soodsad USA lennud
al 349
või al 32 €/kuu
28.12.2019–02.01.2020

Veeda lõbus ja meeldejääv aastavahetus Portugali pealinnas Lissabonis!

Varajasele tellijale hinnad 200 € soodsamad!

Lissabon
Aastavahetuse reis
al 499
või al 45 €/kuu
27.12.2019

Aastavahetusel toimuva reisi vältel on teil võimalik tutvuda korraga kahe Kuuba populaarseima linna – Havanna ja Varaderoga.

Ringreis eestikeelse grupijuhiga toimub 27.12.2019–07.01.2020.

Aastavahetus Kuubal
al 2249
või al 204 €/kuu
Kuni 25% soodsamalt!

Duoro jõe piirkond on tuntud kauni looduse, mitmete vaatamisväärsuste ning veinide poolest.

Soodushinnaga kruiisid toimuvad juulis ja augustis.

Luksuslik jõekruiis
Duoro jõel Portugalis
al 2426
või al 220 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!