Novatoursi 10 soovitust, mida Türgis teha

16.04.2018
Estravel

Türgi on erakordne ja mitmekülgne. Riigi suurim linn Istanbul on ainus linn maailmas, mis asub kahes maailmajaos ning on ida ja lääne kultuuride puutepunktiks. Türgi lõunarannik populaarsete Alanya, Beleki, Side, Kemeri ja Lara kuurortidega on aga tõeline turistide meelispaik, mis lummab külastajaid kaunite randade, uskumatute loodusvaadete, põneva ajaloopärandi ning rohke meelelahutusega.

Türgi suurim linn Istanbul on ainus linn maailmas, mis asub kahes maailmajaos.

1. Pamukkale – Türgi tuntuim loodusime. Unikaalne puuvillakindlus on kuulus oma valgete kaltsiumist terrasside ja mineraalveebasseinide poolest. Arvatakse, et vesi mõjub väga hästi silmadele ja nahale ning aitab astma, reuma ja dermatiidi korral.

2. Seikle Göynüki kanjonis. Ligi 4,5 km pikkusel rajal ootavad vaated rohelistele männimetsadele, koskedele ning looduslikele basseinidele ja laguunidele.

3. Võta ette reis Tahtali mäele, mille tipp asub 2365 m kõrgusel merepinnast ning pakub erakordseid vaateid rannikule ja ümbritsevatele mägedele.

4. Külasta müstilisi Kapadookia karstikoopaid ja -torne, mis on vee- ja tuuleerosiooni koosmõjul moodustunud erineva kujuga kaljuvormid, kuhu inimesed on omakorda uuristanud suure maa-aluse linnade labürindi.

Müstiline Kapadookia piirkond.

5. Kultuuri- ja ajaloohuvilistele pakub elamusi Belekis asuv kõige paremini säilinud antiikne Aspendose amfiteater, mille akustika võlub tänapäevanigi siin üles astuvaid lauljaid.

6. Sõida Kekova saarele, mis keskajal oli heaks varjupaigaks mereröövlitele. Türkiissinises vees laevasõitu nautides tasub jälgida merepõhja, sest võite näha muistsel ajal vee alla jäänud iidse linna varemeid.

7. Türgi saun on kohaliku kultuuri lahutamatuks osaks. Naudi saunarituaale, et pesta maha väsimus ja vananenud naharakud ning valmistu lõõgastavaks puhkuseks!

8. Tutvu jõuluvana sünnikoduga. Tõsi, jõuluvana peaks pärit olema kaugelt põhjast, kuid tuleb siiski välja, et ta elas antiikses Lüükia linnas Demres. Piiskop Nikolaus teenis siinses kohalikus kirikus ning pani aluse ilusale jõulutraditsioonile teha lastele kingitusi.

9. Maitse kohalikku Türgi toitu, mis on mitmekülgne, rikkalik ja tervislik. Proovida tasub kebabi, värskelt küpsetatud leibasid ja pirukaid, maiustustest lokumi (Turkish Delight) ja hõrke meesorte.

10. Pane oma kauplemisoskused proovile Türgi värvikirevatel turgudel ehk basaaridel, kus müüakse kohalikku käsitöökunsti – Türgi vaipu, nahktooteid, ehteid, käsitsi tikitud laudlinu ja keraamikat. Samuti põllumajandussaadusi, vürtse ja teed.

Värvikirev Türgi turg.

Kommentaarid: