• Esileht
  • “Reisi targalt” seminarid Tourestil

“Reisi targalt” seminarid Tourestil

Turismimessil Tourest toimuvad sel aastal reisiteemalised seminarid, kus räägivad oma kogemustest ja annavad nõu kogenud maailmarändurid. Seminaridel osalemine on kõigile messikülastajatele tasuta.

Enne messile tulemist lae alla või prindi välja tasuta messikutse. Estraveli seminarid toimuvad messihalli “Reisi targalt” alal, kuhu ootame kõiki huvilisi allolevatel teemadel kaasa mõtlema. Osalemiseks ei ole vaja eelregisreerimist, kuid istekohti jagub vaid kiirematele.

Estraveli miniarvamusfestivali esinejate kommentaare saad lugeda Facebooki ürituse lehel.

Mis on bleisure?

Reedel, 10. veebruaril kell 15.30–16.15

Tööreisi kombineerimine puhkusega annab oskusliku planeerimise korral tuntava rahalise kokkuhoiu ja muudab kogu ettevõtmise komandeeringus käijale meeldivamaks ja stressivabamaks. Millised on selleks tegelikud võimalused ja mis reegitega tueb arvestada? Räägime sellest, kuidas reisiteenuste pakkujate hinnapoliitika diskrimineerib ärireisijaid ja soosib puhkusereisijaid.

Bleisure-reiside 3 tüüpi: pikem viibimine siht- või transiitlinnas, kaaslaste kaasavõtmine reisile, täiendavate sihtkohtade lisamine marsruudile – ja nende omavaheline kombineerimine.

Millega arvestada töö- ja puhkusereisi ühendamisel ja mida toob see kaasa maksustamise osas? Millal on maksuameti silmis tegemist erisoodustusega ja millal mitte? Sellel huvitaval teemal vestlevad nii äri- kui erakliendi seisukohast vaadatuna Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi ja Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend.

Õpi teiste kogemustest lennureisidel

Laupäeval, 11. veebruaril kell 11.30–12.15

Sagedased reisijad teavad nii mõndagi, mis võib harvem lennukiga sõitjale tulla suure üllatusena.

Lennupiletite hindade kujunemine on sageli tavaloogikaga vastuolus – pikk, mitme ümberistumise, heade lennukite ja rikkaliku pardateenindusega reis teisele mandrile võib maksta vähem kui lühike, teenindusvaba kitsa propellerlennuki väljumine lähiriiki. Räägime, miks see nii on, kuidas osta soodsaid lennupileteid, kuidas teenida oma reisilt võimalikult palju boonuspunkte ning mis kriteeriumeid lennupiletit ostes veel lisaks soodale hinnale arvesse võtta tuleks. Teenuse kvaliteedis ja selles, mida üks või teine hind sisaldab võib olla olulisi erinevusi. Räägime lennuteenuste kvaliteedist, teenuse komponentide tasuliseks muutmisest ja tüüpilistest vigasid, mida hinnast lähtuva valiku puhul tehakse. Neid ja teisi huvitavaid seiku ja teadmisi vahendab elukogenud reisiajakirjaniku Krister Kivi modereerimisel kirjanik, reisigiid, endine stjuuard ja raamatu “Taevakirju” autor Argo Kasela ja Anne Johanson Estraveli lennupiletite müügi osakonnast.

Siseturism ja mõisad

Laupäeval, 11. veebruaril kell 13.30–14.15

Millised Eesti mõisad on veel avastamata pärlid ja võiksid saada suuremat tähelepanu? Mille vastu tunneb huvi ja mille alusel teeb oma ostuotsuse välisturist ja mis kõnetab kohalikku siseturisti?

Juttu tuleb erinevate kliendigruppide ja erinevatest riikidest pärit külastajate ootustest ja tarbimisharjumustest. Missugused mõisad on populaarseimad Estraveli klientide seas? Kas mõisa tullakse pigem puhkama või aktiivselt nädala lõppu veetma? Millest sõltub kohalviibimise aeg? Kas sise- ja välisturistide huvi mõisade osas on kattuv või erinev?  Nendele küsimustele otsivad vastuseid Kõue mõisa omanik Eerik-Niiles Kross, kes tutvustab oma mõisa ja räägib mõisaturismiga seotud kogemustest. Estraveli esindajatena on laval Eesti mõisate asjatundja ja Baltisaksa Kultuuri Seltsi juhatuse liige Maaja Silm ja Balti tootesuuna juht Malle Pottsepp, kes jagavad oma pikaaegset kogemust ja räägivad erinevatest mõisaturismi võimalustest. Modereerib Indrek Treufeldt.

Milline tehnika reisile kaasa?

Laupäeval, 11. veebruaril kell 15.30–16.15

Kõigeks on leiutatud rakendus! Sama võib öelda ka reisiäppide kohta – enam pole vaja kaasa vedada reisijuhte, mis reisi toimumise ajaks on juba aegunud, igas linnas uue kaardi otsimine võib nüüd ära jääda ja paljudes riikides pole isegi tarvis pileteid välja printida. Kõike seda saab teha nutitelefoniga!

Peale telefonirakenduste on leiutatud ka mitmeid erinevaid vidinaid, mille abil saab reise lõbusamaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks muuta. Millised rakendused ja tehnikavidinad tulevad reisimisel kasuks? Juttu ajavad Digitarga äpitark Anna-Liisa Reinson ja tehnoloogiate poolelt suurte kogemustega Heigo-Aulemb Ensling. Koos moodustavad nad super terviku selle teema sisukaks ja köitvaks käsitlemiseks nii, et sellest tekib kuulajatele tõesti ka praktiline kasu. Modereerib Indrek Treufeldt.

Kruiisireisi nipid

Pühapäeval, 12. veebruaril kl 12.30–13.15

Kruiis on maailmas väga levinud viis reisida ühe reisi jooksul mugavalt mitmesse sihtkohta ja käia lühikese aja jooksul erinevates riikides.

Ühe reisi jooksul võid avastada väga palju erinäolisi paikasid, ilma et peaksid muretsema transpordi, majutuse või toidu pärast. Astud valitud kruiisi alguspunktis laeva ja alustad mugavat teekonda, mida täiustavad kulinaarsed kogemused, valikuterohke pardaprogramm ja eksursioonid.

Kuid millist kruiisi valida? Millele tähelepanu pöörata? Mida peaksid teadma, et oma reisist parim võtta? Just nendele küsimustele hakkavad vastust otsima „Minu“ raamatusarja kirjastaja Epp Petrone ja tuntud toidublogija Silja Luide, kes mõlemad alles sel sügisel ka kruiisil käisid ning nüüd oma kogemust teiega jagavad.

Lastega reisima – perepuhkus, mida naudivad nii lapsed kui täiskasvanud

Pühapäeval, 12. veebruaril kell 13.30–14.15

Kuidas reisida nii, et ühist perepuhkust naudiksid nii lapsed kui täiskasvanud? Nii, et reisihuvilised lapsevanemad saaksid oma rännukihku rahuldada, aga et ka väiksed reisikaaslased oleksid õnnelikud ja rahul?

Nendel ja teistel teemadel arutlevad staažikas maailmarändur, kirjanik ning kolme lapse ema Epp Petrone ning blogi happylittletraveller.com autor, endine Estraveli turundusjuht ja kahe lapse ema Janika Ritson. Mõlemad annavad soovitusi perereiside õnnestumiseks, räägivad oma värvikamatest kogemustest lastega reisides ja seda nii Viru rabas, Sri Lankal kui ka kruiisil.

Tundub huvitav?

Estraveli miniarvamusfestivali esinejate tutvustusi ja kommentaare saad lugeda meie Facebooki lehel.

Kohtumiseni messil!