KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Avastusretk Pootsi mõisa ja ratsutamine Maria talus Pärnumaal

Maria talus ja ratsakeskuses on teretulnud kõik hobuse- ja ratsutamishuvilised. Pakume suviseks lühipuhkuseks ratsutamispaketti kõigile, kes soovivad hobuste ja ratsutamisega tutvust teha või ka neile, kes on varem ratsutamisega tegelenud.

Maria talu puhkeküla Pärnumaal on vahva koht kaunis Eestimaa looduses puhkamiseks.

Pakkumine kehtib majutuseks kuni 30.09.2021.

Avastusretk Maria talust Pootsi mõisani

Kirjelus Toitlustus Periood Hind  
Pakkumine kahele majutusega kaheses toas Hommikusöök 1 öö 100 €

Hinnas on:

 •  1 öö majutust Maria talu puhkemaja kahekohalises toas
 • metsamatk talust Pootsi mõisa ja tagasi*
 • mõisa ekskursioon pikniku ja käsitööveinide degustatsiooniga
 • talu hommikusöök​

*Matkaraja/metsatee pikkus Maria talust Pootsi mõisa ja tagasi on 10 km ehk 10 000+ sammu. Talust saab kaasa juhised mõisa ja tagasi jõudmiseks, matka kestus on olenevalt tempost ca 1 tund ja 1 suund. Mõisa ekskursioon koos pikniku ja käsitööveinidega kestab 1,5-2 h. Piknik sisaldab toite kohalikust kalast vastavalt hooajale ja sinna juurde sobivaid veine, lastele limps.

Kes ei soovi jala matkata, pakume lisatasu eest hobuvankrisõitu mõisa ja tagasi. Vankrile mahub mugavalt 6–8 inimest. Vankrirendi hind 125 €.

Lisatasu eest:

 • kuni 5 a lapsele majutus lisavoodil tasuta, lisaks piknik 11 €
 • 6–12 a lastele majutus 11 €, lisaks piknik 11 €
 • 13–17 a noorukitele majutus 15 €, lisaks
  ​piknik 11 €​

Hobustega Maria talu radadel

Kirjelus Toitlustus Periood Hind  
Pakkumine kahele majutusega kaheses toas Hommikusöök 1 öö 110 €

Hinnas on:

 • majutus kahekohalises toas 1 öö
 • piknikutekk ja korv söögi-joogipoolisega looduses nautimiseks
 • ratsutamine 1 tund kahele või vankrisõit 1 tund 
 •  talu hommikusöök – majutuse hinna sees

*Ratsutamine toimub vastavalt ilmastikuoludele väljakutel või maneežis, algajatele hobujalutamine käekõrval. Ratsutamine võimalik asendada 1 tunni vankrisõiduga.

Lisatasu eest:

 • lisavoodi kuni 5 a lapsele tasuta, hobune 11 € , piknikukorv 5 €
 • lastele vanuses 6-12 aastat 11 €, hobune 11 € , piknikukorv 5 €
 • noorukitele vanuses 13-17 aastat 15 € , hobune 11 € , piknikukorv 5 €

NB! Lisavoodi hinnad kehtivad, kui laps on kahe täiskasvanuga

 • Ratsutamine toimub vastavalt ilmastikuoludele, juulis võib esineda väga kuuma ilma või ohjeldamatut parmude rünnakut loomadele. Sel juhul saab ratsutada varahommikul või hilisõhtul. Talu ratsakeskuses on olemas korralikud piiretega liivaväljakud ja sisemaneež. Hobused on pidevalt olnud kasutuses ja alati on kaasas treener või kogemustega ratsutaja. Maastikule saavad kliendid siiski tulla ratsutama, kui on vähemalt mingigi kogemus, tempo valitakse kõige nõrgema ratsutaja järgi. Kui tehakse alles esimesi katseid ratsutamisel või tuntakse end ebakindlana,  toimuvad sõidud platsil või maneežis.
 • Maria talu ja Pootsi mõisa paketi puhul: kui tellida vankrisõit, siis on see tore ettevõtmine sõpruskonnale 2–3 peret korraga. 6 täiskasvanut mahub ideaalselt vankrile, aga kui on kaasas väiksemad lapsed, siis mahutab isegi 2-4 last sinna ka ära ja teeb seltskonna peale väga soodsa ja mõistliku hinna.

Kuldkaardi boonus

Reisimisel selle pakkumise sihtkohtadesse on vajalik viisa

Vaata, kas ja millist vaktsineerimist soovitab Terviseamet

Loe sihtkohast lisaks Välisministeerium

Maria talu

Maria talu puhkeküla Pärnumaal on vahva koht kaunis Eestimaa looduses puhkamiseks. Turismitalu looduskaunis ümbrus pakub erinevaid võimalusi seiklusteks metsas, rabamaastikul ja merel. Turismitalu puhkemajades on 3 kahekohalist tuba, millest 2 asuvad esimesel korrusel ja 1 teisel korrusel.

Kõikides tubades on põrandaküttega tualett ja duširuum, wifi, kööginurk (nõusid ei ole ja peaks kasutama enda kaasa võetud ühekordseid nõusid), külmkapi, pliidi ja mikrolaineahjuga.

Ratsakeskusest

Maria talus saab ratsutada aastaringselt ka sisetingimustes ratsamaneežis suurusega 22 x 48 m.

Maria talus saab korraldada ratsutamisõpetust nii lastele kui suurtele. Neile aga, kes juba oskavad, pakutakse ratsamatkasid talu lähiümbruses. Talu asub Pärnumaal looduslikult väga kaunis kohas. Matkal on kaasas koolitatud matkasaatja, kes juhatab ratsutajaid mööda kauneid metsateid ja näitab ümberkaudseid vaatamisväärsusi.

Hobusetall asub Jõuluvana Korstna talu õuel ja lisaks hobustele-ponidele on seal veel kitsed, lambad, jänkud, kanad ja pardid. Suurel reedel tõi üks kits perre kolmikud ja aprillis sündis veel üks tall, nii et lastel on vaatamist küllaga. Jaanipäevast alates on avatud ka Jõuluvana Korstna talu kohvik igapäevaselt.

Lisainfo ja tellimine

Tellimiseks või lisainfo saamiseks saada meile päring veebis või võta ühendust Estraveli siseturismi osakonnaga tööpäeviti kella 9.00–17.30 telefonil 6 266 233 või e-posti aadressil siseturism@estravel.ee.

Hinnale lisandub teenustasu. Estraveli Kuldkaardi omanikke teenindame üle 150-eurose ostu puhul alati tasuta.