24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Bhutan – õnnelike inimeste maa

Bhutan on ainus riik maailmas, kus riigi arengut ei mõõdeta mitte majandusnäitajatega, vaid selle elanike õnnelikkuse indeksiga. Iga-aastase küsitluse põhjal on 81% Bhutani elanikest üliõnnelikud!

Eestikeelse reisijuhiga (Erik Niinemaa) reisid toimuvad 20.–30.09.2019 ja 24.04.–04.05.2020.

Bhutan – Kõuedraakoni maa, kus saab imetleda võimsaid dzonge ehk kindlusi, budistlikke kloostreid, imekauneid ja puutumata orge ja mäeahelikke.
Iidne Bhutani kunst ja teadmised ning unikaalne arhitektuur on reisi oluslised osad. Siinne kultuuripärand on ülihästi säilinud ja võiks öelda, et Bhutan on täna nagu elav muuseum.

Reis Bhutani koos eestikeelse reisijuhiga

Lisainfo:
Viisa

Reisid toimuvad:

 • 20.–30.09.2019
 • 24.04.–04.05.2020
Kirjeldus Toitlustus Periood Hind  
Pakett ühele kaheses toas Hommikusöök 10 ööd al 3850 € +3850 p

Hinnas on:

 • lennupiletid Tallinn – Delhi – Paro – Delhi – Tallinn
 • majutus kahestes tubades 3-4* hotellides nii Delhis kui ka Bhutanis
 • Bhutanis olles kogu toitlustus, ekskursioonid, transport ja kohalik giid 
 • Delhis hommikusöögid, lennujaama transfeerid ja linnaekskursioon
 • kogu kirjeldatud programm
 • Bhutani viisa
 • kogu reisi vältel eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus ühekohalises toas
 • toitlustus, mis ei kuulu hinna sisse
 • reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
 • India viisa

Päev 1
Väljalend Tallinnast. Bhutani lendavad ainult Bhutani oma lennukid ehk kohti, kust on lende Bhutani, on päris vähe. Meie lendame Bhutani Delhist.

Päev 2
Varahommikul saabumine Delhisse. Transfeer hotelli ning puhkus lennureisist. Pealelõunal Delhiga tutuvumine.

Päev 3
Lend Delhist Bhutani, Parosse. Lend Parosse on üks kauneimaid, hingematvalt kaunite vaadetega Himaalajale.
Saabumisel  Parosse sõidame kohe edasi Thimpusse. Majutume hotelli ja harjume kõrgmäestiku hõredama õhuga (Thimpu asub 2320 m merpinast), mis võib võtta pisut aega. Peale sisseseadmist alustame Thimpuga tutvumisega. Thimpu on Bhutani pealinn ning siin asuvad ka valitsuse hooned ehk ka kuningakoda. Majutus Thimpus.

Päev 4
Kõrgus 2320 m. Terve päev Thimpu orus. Thimpu on kindlasti ka koht, kus on kõige enam vaatamisväärsusi. Terve päeva tutvume Thimpu kultuuri ja monumentidega. Külastame Thimpu Tšörtenit, traditsioonililist kunsti või maalikooli, nunnakloostrit  ning vaatame linna ka ülevalt. Teel külastame ka takinide (Bhutaani rahvusloomade hoiuala) ja jõuame lõpuks ka hiidsuure Buddha kujuni. Majutus Thimpus.

Päev 5
Thimphu – Gangtey. Imekaunite vaadetega sõit Thimpust Gangtey orgu võtab aega pisut enam kui 5 h. Sõidu vältel on näha Himaalaja tipud, orud ja mäeahelikud, imetleda saab teeäärseid külasid. Gangtey on küla orus, mille kõrgus on umbes 3000 m. Üheks siinseks vaatamisväärsuseks on ka siinses loodusreservaadis aegajalt peatuvad haruldlased must-kael kured. Saabudes külastame ka mäe otsas asuvat Gangtey kloostrit. Majutus Gangteys.

Päev 6
Gangtey – Wangdue – Punakha. Pärast hommikust Gangtey külastust sõidame tagasi Wangduesse, mis võtab u 3 h. Punakha org asub madalamal u. 1450 m merepinnast ja siin on subtroopiline kliima. Punakha on olnud ka Bhutani pealinn. Päratlõunal külastame Punakha Dzongi (kindlust), mis asub kahe jõe kokkusaamiskohas. Hiljem teeme jalutuskäigu mäetippu, kus avanevad imekaunid vaated orule, jõgedele ja neid ümbritsevatele mägedele. Õhtul majutume Punakhas.

Päev 7
Punakha – Paro. Sel hommikul külastame Chimi Lhakhangi templit, mida kutsutakse ka hullu püha mehe templiks, tänu tema ebatraditsioonilistele õpetusviisidele. Temast on saanud rahvakangelane ja kultuuriikoon, kellest on sadu ja sadu lugusid. Sõit tagasi Thimpu poole ületades veelkord mäekuru ja saades võimaluse näha imekauneid vaateid Ida Himaalaja tippudele. Thimpust sõidame edasi Parosse, kuhu ka majutume. Paro on koduks paljudele Bhutani kloostritele ja templitele, millel kõigil on ka oma lugu.

Päev 8
Paro org on kindlasti üks kaunimatest Bhutanis. Teid ääristavad maalilised puud, näha on valgeks värvitud maju ja templeid, millede taustal on eemal näha  rohelised mäekünkad. Paros on suurepärased tingimused  põllumajanduseks, mistõttu on siinsete elanike elujärg enamasti parem kui teistes kohtades. Päeva jooksul külastame templeid ja naudime vaateid. Majutus Paros.

Päev 9
Meie reis kuningriigis saab oma kulminatsiooni selle kõige kuulsamas palverännakute templis – Takstang (Tiigri pesa). Tempel asub 3100 m kõrgusel ja on kaugele näha, asudes kaljunuki serval. Tegemist on Bhutani ühe kõige pühama ja olulisema arhitektuuriteosega. Retk üles templi juurde kestab u 2 h sõltuvalt käimise tempost. Hingematvalt kaunid vaated on seda vaeva igati väärt! Tagasitee on sama pikk:) Pärastlõunal külastame veel viimaseid vaatamisväärsusi. Lahkumisõhtusöök.

Päev 10
Pärast hommiksuööki sõidame lennujaama ja lendame Delhisse. Majutus Delhis.

Päev 11
Lend Delhi – Tallinn, saabumine Tallinnasse

 • Tegemist on reisikorraldaja Kon Tiki pakkumisega. Estravel on reisikorraldaja ametlik edasimüüja.
 • Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 • Vaata ka reisikorraldaja reisitingimusi.
 • Pane tähele! Reisikorraldajate reisipakettide hinnad on dünaamilised ning pidevas muutumises. Mida kiiremini esitate meile ostusoovi, seda tõenäolisem on reisiteenuse kättesaadavus pakkumises toodud hinna ja tingimustega. Hinnad on seisuga 13.08.2019.

Lisainfo ja tellimine

Tellimiseks või lähema info saamiseks helista telefonil 6 266 266, Skype’is estravel.ee või saada e-kiri aadressile estravel@estravel.ee.

Hinnale lisandub teenustasu. Estraveli Kuldkaardi omanikke teenindame üle 150-eurose ostu puhul alati tasuta.