24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Borneo – džunglist paradiisirandadeni

Borneo on erilise floora ja fauna ning maastikuga saar Malaisia ja Indoneesia kõrval, mis pakub tõelist elamust loodussõbrale ja eksootikaotsijale.

Eestikeelse reisijuhiga (Anu Sõnajalg) reisid toimuvad 24.10.–09.11.2019 ja 14.–29.03.2020.

Borneo on maailma suuruselt kolmas saar, sinna mahub Malaisia 13 osariigist kaks – Sabah ja Sarawak, osa Indoneesiast ning väike Brunei Sultaniriik. See ringreis keskendub põhiliselt Sabah’le, kuid paariks päevaks põigatakse ka Sarawakki. Kahe nädala jooksul jõuab Malaisia Sabah’ osariigile sõna otseses mõttes tiiru peale teha.

See reis on neile, kes ei hooli suurlinnamelust ja luksuslikest rannahotellidest, vaid kellele meeldib seiklemine ja ringirändamine – ühesõnaga aktiivne puhkus. Iga päev ootab reisil ees midagi uut ja huvitavat.

Reis Borneosse koos eestikeelse reisijuhiga

Lisainfo:
Viisa

Reisid toimuvad:

 • 24.10.–9.11.2019
 • 14.–29.03.2020
Kirjeldus Toitlustus Periood Hind  
Pakett ühele kaheses toas Hommikusöök 14 ööd al 2990 € +2990 p

Hinnas on:

 • lennupiletid Tallinn – Kuala Lumpur – Tallinn
 • siselendude piletid: Kuala-Lumpur – Miri – Mulu, Mulu – Kota Kinabalu, Tawau – Kuala Lumpur
 • majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • reisikavas märgitud muu toitlustus
 • kogu kohapealne transport, sh paadisõidud
 • kogu kirjeldatud programm koos sissepääsutasudega
 • kohalikud giidid
 • kogu reisi vältel eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus ühekohalises toas
 • toitlustus, mis ei kuulu hinna sisse
 • reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)

Päev 1
Saabumine Kuala Lumpurisse, majutume lennujaamahotellis. Kellele lennuväsimus ja ajavahe pole liiga teinud jõuab õhtul ka linnaga tutvuma minna.

Päev 2
Hommikul lend Kuala-Lumpur – Miri – Mulu.
Järgmised kolm päeva veedame Gunung Mulu National Parkis (Sarawaki osariik),mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Majutus pargi keskuses 2-kohalistes mugavates majakestes, mis paiknevad kesk lopsakat loodust ja džunglihääli. Hommikusöök sisaldub hinnas. Lõuna- ning õhtusöök omal käel kas pargi restoranis või kohalikus külas, kus mitmed majapidamised pakuvad lihtsaid toite. Pargi territooriumil on erinevaid matkaradu, mis sobivad ideaalselt iseseisvalt avastamiseks.

Esimesel õhtul plaanime teha väikese öömatka lähiümbruses. Matk toimub mööda laudteed. Suuri loomi selles pargis ei kohta, küll aga võib tähelepanelik vaataja leida erinevaid pisielukaid (naljakad putukad, teod, sisalikud) ja garanteeritud on kõrvulukustav džunglikontsert.

Päev 3
Hommikupoolikul paneme oma vapruse proovile ja jalutame puulatvadesse rajatud rippteel, mis on üks pikemaid maailmas (pikkus 480 m, kõrgusel kuni 30 m).
Pärastlõunal matk kohaliku giidiga  Deer & Lang Cave-idesse. Jalutame mööda laudteed ning külastame kahte suurepärast koobast muljetavaldavate stalaktiitide ja stalagmiitidega. Need koopad on koduks hiiglaslikule 3 miljoni suurusele nahkhiirte kolooniale. Pärast koobastega tutvumist jääme  vaateplatvormile ootama nahkhiirte väljalendu koobastest enne päikeseloojangut . See on tõeliselt muljetavaldav vaatepilt. Vihma korral eelistavad nahkhiired kahjuks koju jääda. Matka kestuseks on kokku 3 tundi.

Päev 4
Kohe peale hommikusööki läheme matkale, mis algab paadisõiduga mööda Melinau jõge. Peatume kohalikus külas, kus külastame väikest käsitööturgu ja saab heita pilgu kohalikele elamutele. Järgneb Cave of the Winds ja  Clearwater Cave’i külastus. Matkarada sisaldab ka treppe, millest vapralt üles ronime, kuid teekond väärib seda igati. Peale koobaste külastust värskendav suplus jões. Matka kogukestus 4 tundi.
Pärastlõunal lend Mulu – Kota Kinabalu. Majutume kaheks ööks Kota Kinabalus.
Pärast puhkust ja värskendamist jalutuskäik tutvumaks linnaga – linnapark ja turg ning seejärel õhtusöök.

Päev 5
Teeme väljasõidu lähedalasuvatele saartele. Saame snorgeldada ja  imetleda veealust maailma, ujuda ja päevitada kaunil valge liivaga rannal või lihtsalt mõnuleda võrkkiiges. Õhtupoolikul jõuame tagasi linna, külastame kohalikku turgu, kust huvilised saavad endale erinevaid pärlikeesid ja muid ehteid valida ning õhtu lõpetuseks läheme mõnda mereannirestorani õhtustama.

Päev 6
Pärast hommikusööki ja hotellist väljaregistreerimist algab meie bussireis mööda Sabah’t. Kõigepealt külastame Mari Mari Cultural Village’is. Programm algab kl 10.00. Jalutame külas, kus saame ülevaate erinevate hõimude muistsetest elamutest, kommetest ja muust elust-olust, väike tantsuetendus ja bufeelõunasöök.
Edasi võtame suuna Kinabalu rahvuspargi poole kust algavad matkad 4095 m mäetipu vallutamiseks. Meie jalutame mõnel lühemal matkarajal või botaanikaaias, et tutvuda kohaliku taimeriigiga. Teel naudime kauneid vaateid mäele ja Kundasangi orule. Kundasang on Sabah’ suur  juurviljaaed. Kuna siin on jahedam ja niiskem, tegeletakse  siinkandis usinalt põllumajandusega. Külastame kohalikku turgu ja teeme peatusi kaunite vaadete nautimiseks.

Päev 7
Hommikut võime alustada suplusega kuuma- või külmaveebasseinis, külastada orhideeaeda või matkata metsarajal kose ning nahkhiirte koopa juurde. Soovijad võivad veelkord teha jalutuskäigu puulatvades 158 m pikkusel ja 41 m kõrgusel rippteel. Seejärel jätkame teekonda ning ees on ootamas pikem sõit. Teel teeme peatused kalade spaa külastamiseks ning Sabah Tea Gardenis, kus saame maitsta kohalikku teed ning näeme, kuidas käib selle kasvatamine ja tootmine. Loodame, et lähikonnas on õitsemas ka mõni raflesia, mida saaksime vaatama minna. Kuna õie eluiga on vaid 5-8 päeva, tuleb loota heale õnnele.
Õhtuks jõuame Sepilokki. Majutus järgmiseks kaheks ööks Sepilokis.

Päev 8
Tänane päev on pühendatud ahvidele. Kell 10.00 algab orangutanide söötmisaeg. Läheme rehabilitatsioonikeskusesse, kus on võimalik vaateplatvormilt jälgida meie “sugulaste” toimetusi. See ei ole loomaaed, ahvid elavad vabalt ja tulevad siis, kui kõht tühi. Puuviljade valmimise ajal võib juhtuda, et nad ei viitsigi tulla. Pärast külastame ka samas asuvat lastetuba, kus näeme väikeste orangutanide askeldamist. Järgmisena vaatame üle kuidas elavad maailma ühed  väiksemad karud – päikesekarud. Pärastlõunal kl.15.00 on õhtune söötmisaeg ning soovijatel võimalik veelkord külastada orangutane.
Õhtul teeme ööjalutuskäigul, mil samad kohad näevad hoopis teistsugused välja kui päeval.

Päev 9-10
Pärast hommikusööki lahkume Sepilokist ja sõidame Labuk Baysse vaatama ninaahve. Külastame kahte söötmiskohta, kus saab nende imeliste tegalastega silmast-silma kohtuda ja neid ohtralt pildistada. Esimesel platvormil on toidujagamine kell 9.30. Kui ahvid on kõhud täis söönud, sõidame teisele platvormile, kus kõigepealt on võimalik vaadata dok.filmi ninaahvidest ning 11.30 algab siin toidujagamine. Kohale tulevad ka Silver Leaf Monkied ehk langurid, kes oma apelsinikarva poegadega on külastajate suurteks lemmikuteks. Tegemist ei ole loomaaiaga, ahvid keda kohtame, elavad looduses metsikult. Ümbruskonnas teostatud massilise metsaraie tõttu on nende territoorium jäänud väikeseks ja toiduga on raskusi, mistõttu on organiseeritud ahvidele lisatoidu jagamine. Seega on nad inimestega harjunud ja lasevad ennast lähedalt imetleda ning pildistada. Katsumine pole soovitatav, kuid julgemad on ka seda teinud.
Edasi võtame suuna Kinabatangani jõe äärde, kus meid ootavad paadiretked jõel, mis voolab vihmametsade vahel ning näeme eelmisel päeval kohatud ninaahve ja orangutane metsikumates tingimustes. Siia majutume kaheks ööks.
Laagri programmis on kaks õhtust ja hommikune paadireis loomade otsimiseks ja vaatlemiseks. Nüüd kohtume kindlasti ka suuremate Borneo fauna esindajatega. Jõematkadel näeb erinevaid ahve, linde, krokodille ning hea õnne korral ka pügmee-elevante. Päeval teeme ka väikese jalgsimatka džunglisse.

Päev 11
Pärast hommikusööki lahkume laagrist ja jätkame teekonda Semporna suunas. Täna tuleb arvestada veel ühe pikema sõiduga. Õhtupoolikul jõuame Sempornasse, Borneo saare idaserva Celebesi mere äärde. See piirkond on tuntud kui sukeldujate paradiis. Lähikonnas paikneb arvukalt väikesi paradiisisaari ning värvikirevaid sukeldumis- ning snorgeldamispaiku.
Majutus Sempornas. See linnake on hoopis erinev Kota Kinabalust. Enne õhtusööki jõuab teha jalutuskäigu linnas ning tunnetada kohalikku miljööd. Õhtul sõidame linnast välja ühisele õhtusöögile kohalikus mereannirestoranis ning laseme erinevat viisi valmistatud krevettidel heamaitsta.

Päev 12-13
Kell 8.00 väljub sadamast paat Mabuli saarele (sõiduaeg 1 tund), kus veedame kaks järgnevat päeva ja ööd (kahekohalised majakesed, kõik toidukorrad hinnas). Mabuli Saar on väike ning jalutades on võimalik see tervikuna üle vaadata.
Tegevused: snorgeldamine (kaks väljasõitu päevas ümbruskonna snorgeldamis-sukeldumiskohtadesse), päevitamine, puhkamine, lugemine jne…

Päev 14
Kell 10.30 väljub paat Mabulilt ja viib meid Sempornasse, kust sõidame Tawau lennujaama, ning lendame tagasi Kuala Lumpurisse.
Majutume Kuala Lumpuris.

Päev 15 
Algab kodutee.

 • Tegemist on reisikorraldaja Kon Tiki pakkumisega. Estravel on reisikorraldaja ametlik edasimüüja.
 • Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 • Vaata ka reisikorraldaja reisitingimusi.
 • Pane tähele! Reisikorraldajate reisipakettide hinnad on dünaamilised ning pidevas muutumises. Mida kiiremini esitate meile ostusoovi, seda tõenäolisem on reisiteenuse kättesaadavus pakkumises toodud hinna ja tingimustega. Hinnad on seisuga 13.08.2019.

Lisainfo ja tellimine

Tellimiseks või lähema info saamiseks helista telefonil 6 266 266, Skype’is estravel.ee või saada e-kiri aadressile estravel@estravel.ee.

Hinnale lisandub teenustasu. Estraveli Kuldkaardi omanikke teenindame üle 150-eurose ostu puhul alati tasuta.