🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Kolme Euroopa suurima low-cost lennufirma piletid Estravelist

Nüüd saad tellida Estravelist tellida ka mitmete low-cost lennufirmade nagu EasyJet, Norwegian ja Ryanair lennupileteid.

Kuigi ajalooliselt pole nn odavlennufirmade suhtumine vahendajatesse kõige parem olnud, on tänaseks toimunud märkimisväärsed arengud ja kõik kolm suurimat Euroopas baseeruvat low-costi ehk ülalnimetatud on oma lendudega rahvusvahelistes broneerimissüsteemides esindatud.

Seeläbi on ka Estravelil võimalik oma klientidele nende teenuseid väga lihtsalt pakkuda. Estravelist ostes ei ole vaja piletite ostmiseks krediitkaarti ja mitmel juhul tuleb lisateenuseid (istekoha valik, pagas, pardateenindus jm) sisaldava lennu hind meie kanalite kaudu soodsam otse lennufirma veebilehelt ostmisest.

Loomulikult kaasneb Estravelist piletiostuga ka 24/7 eestikeelne teenindus ja võimalus kõik reisiteenused mugavalt ühest kohast saada. Loe lähemalt, miks tellida odavlennufirmade lennupiletid Estravelist.

Ryanair – Euroopa suurim odavlennufirma

Euroopa suurim ja tuntuim Iirimaa low-cost lennufirma pakub enim lennuühendusi, sh ka kuni 10 otseliini Tallinnast (osad neist on küll hooajalised).

Minevikus üsna arrogantsete väljendustega silma paistnud ettevõte on viimasel ajal ennast näoga märksa enam klientide poole pööranud ja muuhulgas ka mõningaid lisatasusid kärpinud. Ka pole lennukis enam tarvis istekohtade pärast võistelda, sest iga reisija saab hiljemalt check-ini tehes kindla kohanumbri.

Ryanairiga lennates tuleb arvestada, et paljudes paikades kasutatakse teisejärgulisi ja tagasihoidlikuma taristuga lennujaamu, mis võivad väljareklaamitud sihtlinnast üsna kaugel asuda.

Iga lend Ryanairiga on eraldi veoleping, pagasi edasisaatmist jätkulennule ei toimu ja ka reisijal ei õnnestu enamasti transiittsooni jääda. Kes siiski tahab jätkuühendusi organiseerida, peaks lendude vahele jätma minimaalselt 2-3 tundi ja kindlasti ostma hea kattega reisitõrke kindlustuse, mis pakuks kaitset sageli esinevate graafikumuutuste vastu.

Pardateenindus, meelepärase istekoha valik, äraantav pagas ja paljud muud teenused on tavapileti puhul seotud lisatasudega.

Siiski on tänapäeval neil äriklientidele pakkuda ka piletitüüp nimega Plus, mis sisaldab:

 • käsipagas (mis on täna baastoote puhul tasuline!);
 • ühte kuni 20 kg raskust äraantava pagasi ühikut;
 • standard istekoha reserveerimise võimalust;

ja Flexi Plus, mis sisaldab:

 • käsipagas (mis on täna baastoote puhul tasuline!);
 • premium (esimeste ridade või suurema jalaruumi) istekoha reserveerimise võimalust;
 • check-ini lennujaamas ilma lisatasuta;
 • fast track’- turvakontrolli mõnedes lennujaamades, kuigi Tallinn nende hulka kahjuks ei kuulu;
 • võimalust lennufirma veebilehel piletit muuta ilma teenustasuta (võimalik hinnavahe tuleb ikkagi tasuda).

Pane tähele, et kui sellest nimekirjast on olulised vaid pagas ja/või istekoht, on odavam need tavapiletile lisateenustena juurde osta. Flexi Plus muutub majanduslikult mõttekaks vähemalt 3 loetletud komponendi kasutamisel.

Ryanairi piletit broneerida ei saa, ainult kohene väljaostmine on võimalik.

Easyjet – Euroopa suuruselt teine odavlennufirma

Suurbritannias registreeritud Easyjet on Euroopas suuruselt teine low-cost lennuettevõte. Ryanairist eristab neid eelkõige hea infrastruktuuriga põhilennujaamade kasutamine.

Samuti eristub võimalus vähemalt tehniliselt samasse broneeringusse mitu järjestikkust oma lendu lisada ja need kõik kokku hinnata (juriidiliselt on tegemist siiski eraldi veolepingutega, mille vahel tuleb pagas välja võtta, seega pädeb endiselt soovitus pikk vahe jätta ja kindlustus osta).

Rahvusvahelistes broneerimissüsteemides pakutavast parim on ’inklusiivne’ toode, mis sisaldab standardistekoha valikut ja kuni 20kg raskust äraantava pagasi ühikut. Selle hind on sageli soodsam kui otse Easyjeti veebilehelt ostes ning lisateenuste ja krediitkaardimase eest täiendavalt tasudes.

Tallinnast pakub Easyjet (kahjuks üsna hõreda graafikuga) otselende Londoni Gatwicki ja Milano Malpensa lennujaamadesse.

Ka Easyjeti puhul pole võimalik lende niisama kinni panna, võimalik on ainult kohene ost. Loe EasyJeti kohta lähemalt siit.

Norwegian sarnaneb traditsioonilistele lennufirmadele

Norras baseeruv ja ohtralt Eestist pärit tööjõudu kasutav lennuettevõte sarnaneb oma toote poolest kõige enam traditsioonilistele lennufirmadele.

See tähendab et:

 • kasutatakse hea taristuga põhilennujaamu;
 • toetatakse jätkuühendusi ja pagasi saatmist jätkulennule (tõsi küll, see kehtib vaid Norwegiani enda lendude puhul);
 • piletit ei pea koheselt välja ostma, kohti saab broneerituna hoida ühe päeva jooksul;
 • lisaks lühikestele Euroopa lendudele pakutakse ka kontinentidevahelisi liine laiakerelise lennukiga.

Täiendavalt saab lennuki pardal kasutada tasuta Wifit.

Estraveli kaudu Norweigani piletit ostes sisaldub hinnas alati:

 • 2×20 kg äraantavat pagasit (eriti hea väärtus nt ookeanitagusele ostureisile sõites);
 • võimalus reserveerida meelepärane istekoht, sh suurema jalaruumiga varuväljapääsu kohad, kuniks need veel vabad on;
 • pikkadel lendudel Boeing 787 Dreamlineriga toitlustus lennuki pardal.

Hind võib olla märkimisväärselt soodsam lennufirma kodulehel kõigi nende teenuste eest eraldi maksmisest.

Tallinnast lendab Norwegian vaid 4x nädalas Oslosse, aga juba Helsingist on valikut oluliselt enam (sealhulgas mitmed puhkusesihtkohad Kreeka saartel ja Hispaania rannikul). Loe lähemalt Norwegiani lennupiletite ostmise kohta siin.

Lisainfo ja tellimine

Lisainformatsiooni saamiseks ja broneeringute tegemiseks helista telefonil 6 266 266 või kirjuta aadressil estravel@estravel.ee.