Alaska

Ameerika Ühendriigid

USA 49. osariik on tuntud puutumatu looduse poolest.

USA suurim osariik pakub rohkelt võimalusi looduse imetlemiseks. Alaska seostubki paljudele metsiku loodusega – kõrguvad mäed, laiuvad liustikud ja sügavad metsad meelitavad kohale turiste kõikjalt maailmast. Loodushuvilistel on rohkelt avastamist nii matkaradadel kui veekogudel.

Alaska erinevate paikade avastamiseks lühikese ajaga tasub mõelda kuiisile. Seila mööda Alaska rannikut, et külastada hiiglaslikke jäämoodustisi Glacier Bays ja Icy Straitis ning ka populaarseid sadamaid, nagu Ketchikan, Skagway ja Juneau, mis on ainus USA pealinn, millele ei pääse autoga ligi. Lisaks võid reisida kaugemale põhja poole Kenai poolsaarele ja Anchorage’i lähedusse, mis on kruiisituristidele suurepärane värav Denali mäele, Fairbanksi ning Yukonisse.

Kruiisid algavad enamasti Vancouverist, Seattle’st või San Franciscost. Alaska kruiisihooaeg kestab maist septembrini, kõige soojemad temperatuurid tervitavad külastajaid südasuvel.

Alaska – minu esimene mälestus

23.12.2013
Kristina Mänd / Estraveller

Alustasime oma reisi Alaska suurimast linnast Anchorage’ist (osariigi pealinn on hoopis Juneau), mis on asutatud saja aasta eest raudtee-ehitajate tarvis.

Loe edasi...

Overlanding – veeredes üle kontinentide

19.04.2013
Kristina Mänd / Estraveller

Kristina Männile meeldib reisida üksi ja pikka aega, sõita mööda maad või piirkonda ringi, käia kohtades, kuhu tavaline turist ei pääse, ning reisijuhiga, kes teab ja tunneb olusid, kuid ei sega teda. Inglise keeles on niisugusel säästlikul “organiseeritud üksireisimisel” lausa oma nimi – overlanding.

Loe edasi...