New York, Ameerika Ühendriigid

Vaevalt on maailmas teist nii kirjut ja mitmetahulist suurlinna kui New York. Siin elavad rikkad ja vaesed, mustad, valged ja kollased, targad ja rumalad läbisegi - kokku 7,5 miljonit inimest 800 ruutkilomeetril.

New Yorgis toimub raugematu tegevus, siin on raha, siin on segu erinevatest kultuuridest ja roogadest. Linn kohiseb, tuled säravad, inimesed saabuvad ja lahkuvad pidevalt, ning ilmselt see hüperaktiivne hoog on New Yorgi tähtsamaid tõmbetegureid.

New York on traditsiooniliselt olnud immigrantide esimeseks sihtkohaks Ameerikas. Vähemusrahvused on tihti koondunud elama kompaktsetesse piirkondadesse ning seetõttu jääb New Yorgi mõnes linnaosas mulje, nagu oleksid hoopis Hiinas, Napolis või Odessas. Umbes kolmandik njuujorklastest on sündinud välismaal ja linnas räägitakse paarsada erinevat keelt. Siinsed elanikud on harjunud enda hulgas nägema teisi rahvusi ja seetõttu pole ka turistil ameeriklastega raske suhelda.

Suurem osa New Yorgi linnast paikneb saartel: Manhattan ja Staten omaette, Queens ja Brooklyn hõlmavad Lond Islandi lääneosa. Ainult Bronx on otsapidi mandris kinni.
Manhattanist läände jääb Hudson River ja itta East River.Manhattan on nii New Yorgi ärikeskus kui ka ööelu keskpunkt. Siin asub enamik teatritest, muuseumidest ja meelelahutusasutustest.

Manhattani lõunatippu, Battery Parki ja Financial Districtisse, on koondunud suurimad rahamaailma pilvelõhkujad.

Maailmakuulsal Wall Streetil asub New Yorgi börs. Battery Parkist väljuvad praamid Stateni saarele, samuti Vabaduse sambale ja Ellis Islandi immigratsioonimuuseumisse.

Statue of Liberty on linna ja kogu USA vanim ja tuntuim sümbol. 45 meetri kõrgune Vabaduse sammas on Prantsuse vabariiklaste kingitus ning avati 1886. aastal.

Finantsrajooni läheduses paikneb New Yorgi administratiivne keskus Civic Center ja raekoda. Siit algab ka kuulus Brooklyn Bridge üle East Riveri. Sillale on paigaldatud puust jalakäijate platvorm, millelt võib imetleda Wall Streeti pankade pilvelõhkujate suurust. Brooklyni silla läheduses peetakse igal varahommikul kuulsat Fultoni kalaturgu.

New Yorgi administratiivsest keskusest põhja pool asub USA suurim Chinatown, Manhattani oma. Siin võib ennast tunda kui Hiinas, kohati on kõik sildid ja tekstidki hiinakeelsed. Edasi põhjapoole liikudes tulevad vastu linnaosad Little Italy ja SoHo. Esimene on Itaalia koopia rohkete itaalia restoranidega, teisest on tänapäeval saanud miljonäride, edukate kunstnike ja moeloojate kallis elupiirkond.

Vähemalt korra peab iga külastaja vaatama New Yorgile ka ülalt alla – kas siis Empire State Buildingu või World Trade Centeri otsast. Linna silueti tuntuim sümbol on Empire State Building, 436 meetri kõrgune paekivist pilvelõhkuja Viienda Avenüü ja 34. Tänava nurgal.

 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

Algusega Tallinnast 

Ülevaade populaarsemate sihtkohtade lennuhindadest. Kõik hinnad sisaldavad äraantavat pagasit.

Lennuhinnad
Populaarsemad sihtkohad
al 89
Tasuta pikemad peatused USAs

Suurepärane võimalus põhjalikumaks tutvumiseks Ameerika Ühendriikidega: edasi-tagasi lennud imelistele Hawaii saartele koos tasuta peatustega USA mandriosariikides.

Hawaii saared
Edasi-tagasi lennupiletid
al 899
või al 82 €/kuu
Kingituseks lounge-i külastus!

Aeroflotiga saab mugavalt ja hea hinnaga USAsse läbi Moskva.

Piletiostuga kaasneb tasuta sissepääs Šeremetjevo lennujaama D-terminali ootesaali!

Aeroflot
 USA suurlinnad
al 599
või al 54 €/kuu

Võib-olla oled kuulnud maast, mida katavad miljonilinnad, majesteetlikud mäestikud ja kaunid rannajooned. Sellel reisil saad kõige sellega ka ise tutvust teha.

8-päevane seiklus läbi USA 
al 1449
või al 131 €/kuu

Hawaii on sihtkoht, kuhu väga paljud minna tahaks. Sind ootavad omanäolised vulkaanilised saared Oahu ja Kauai.

Hawaii saared
Oahu ja Kauai
al 1919
või al 174 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis