🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

New York

Ameerika Ühendriigid

Vaevalt on maailmas teist nii kirjut ja mitmetahulist suurlinna kui New York. Siin elavad rikkad ja vaesed, mustad, valged ja kollased, targad ja rumalad läbisegi - kokku 7,5 miljonit inimest 800 ruutkilomeetril.

New Yorgis toimub raugematu tegevus, siin on raha, siin on segu erinevatest kultuuridest ja roogadest. Linn kohiseb, tuled säravad, inimesed saabuvad ja lahkuvad pidevalt, ning ilmselt see hüperaktiivne hoog on New Yorgi tähtsamaid tõmbetegureid.

New York on traditsiooniliselt olnud immigrantide esimeseks sihtkohaks Ameerikas. Vähemusrahvused on tihti koondunud elama kompaktsetesse piirkondadesse ning seetõttu jääb New Yorgi mõnes linnaosas mulje, nagu oleksid hoopis Hiinas, Napolis või Odessas. Umbes kolmandik njuujorklastest on sündinud välismaal ja linnas räägitakse paarsada erinevat keelt. Siinsed elanikud on harjunud enda hulgas nägema teisi rahvusi ja seetõttu pole ka turistil ameeriklastega raske suhelda.

 

Huvitavad sihtkohad

Getter Jaani 5 eredat reisi

31.07.2018
Riina Jussila

Lauljatar Getter Jaani kogub uut energiat ja inspiratsiooni nii lühireisidelt Euroopas kui ka kaugemaltki.

Loe edasi...

Vaata videot: New Yorgi reisihommik

28.11.2017
Estravel

New Yorgi reisihommikul vestlesid Mauri Saarend, Epp Petrone, Neeme Raud ja Diana Lotus.

Loe edasi...

Statue of Liberty on linna ja kogu USA vanim ja tuntuim sümbol. 45 meetri kõrgune Vabaduse sammas on Prantsuse vabariiklaste kingitus ning avati 1886. aastal.

Finantsrajooni läheduses paikneb New Yorgi administratiivne keskus Civic Center ja raekoda. Siit algab ka kuulus Brooklyn Bridge üle East Riveri. Sillale on paigaldatud puust jalakäijate platvorm, millelt võib imetleda Wall Streeti pankade pilvelõhkujate suurust. Brooklyni silla läheduses peetakse igal varahommikul kuulsat Fultoni kalaturgu.

New Yorgi administratiivsest keskusest põhja pool asub USA suurim Chinatown, Manhattani oma. Siin võib ennast tunda kui Hiinas, kohati on kõik sildid ja tekstidki hiinakeelsed. Edasi põhjapoole liikudes tulevad vastu linnaosad Little Italy ja SoHo. Esimene on Itaalia koopia rohkete itaalia restoranidega, teisest on tänapäeval saanud miljonäride, edukate kunstnike ja moeloojate kallis elupiirkond.

Vähemalt korra peab iga külastaja vaatama New Yorgile ka ülalt alla – kas siis Empire State Buildingu või World Trade Centeri otsast. Linna silueti tuntuim sümbol on Empire State Building, 436 meetri kõrgune paekivist pilvelõhkuja Viienda Avenüü ja 34. Tänava nurgal.