Sydney, Austraalia

Sydney on üks kompaktsemaid linnu maailmas, kus kõik vaatamisväärsused on kiviviske kaugusel.

Enamikule lõunamandrit külastavatele turistidele on saare väravaks Sydney. Riigi suurima linna elurajoonid laiuvad lennuki aknast nähtuna kuni saja kilomeetri ulatuses, kuid pilvelõhkujaid täis topitud kesklinn mahub ära vaid mõnele ruutkilomeetrile.

Linn asub looduslikult imekaunis kohas, ookeani ääres, Parramatta jõe sopilises suudmealas. Lisaks kaunile loodusele lisavad silmailu ka maitsekalt ümbruskonda sobitatud ehitised. Ei riidepuud meenutav Sadamasild ega samas kõrval asuv omanäoline Ooperimaja ole suurimad ega vägevaimad omasuguste seas. Küll võib öelda, et ümbritsevat keskkonda arvestades moodustavad nad ühe kauneima koosluse.

Enne linnaga tutvumist oleks mõistlik astuda läbi lõunapoolkera kõrgeimast ehitisest Centerpoint Towerist. 250 meetri kõrguselt vaateplatvormilt avaneb suurepärane panoraamvaade kogu linnale. Linna tuntuimast meelelahutuspiirkonnast Darling Harbourist lühikese jalutuskäigu kaugusel asub Sydney vanim linnaosa The Rocks. 18. sajandist pärit majad mõjuvad Tallinna vanalinna kõrval naeruväärselt „värsked”, oma võlu lisavad paigale rohked tänavarestoranid. Siit algab ka kuulus Sadamasild, mille 134 meetri kõrguse kaare peal on julgematel võimalus ka jalutada. Rocksi kõrvale jääb linna ühistranspordi üks sõlmpunkte – Circular Quay sadam. Siit edasi viib promenaad teise tuntud ikooni – Ooperimaja juurde. See omakorda asub otse botaanikaaja kõrval, kus võib kohata kõiki meile eksootilisena tunduvaid taimi. Omapärased on ka palmide latvades elutsevad lendrebased – umbes tuvi suurused nahkhiired.

Väike ringsõit Rohelise Mandri idarannikul

15.10.2007 Ülo Suursaar / Estraveller

Ülo Suursaar külastas Austraaliat aprillis, see tähendab lõunapoolkera sügisel, seoses Gold Coastis toimunud rahvusvahelise mere- ja ranniku-uurijate sümpoosioniga. Kui juba ükskord nõnda kaugele lennatud, siis loomulikult pakkusid talle globaalse meretõusu ja ookeanilainete meelevallas arenevate rannikute kõrval huvi ka Rohelise Mandri unikaalne elusloodus ning sealsed inimesed, kes käivad ringi, pea alaspidi. Et maakera kuklapoolel tuleb ka […]

Loe edasi...

Lisaks suurlinna kõikvõimalikele ajaveetmisvõimalustele, akvaariumile ja maailma ühele parimale loomaaiale, pakuvad avastamisrõõmu ka 37 liivaranda. Neist tuntuimad on Bondi ja Manly.

Kui ida poolt piirab linna Vaikne ookean, siis lääne poole suundudes piiravad linna edasist kasvamist Suurde Veelahkmeahelikku kuuluvad Sinimäed. Praktiliselt Sydney läänepoolsete äärelinnadeni ulatuvate eukalüptidega kaetud kaljude näol on tegemist ühe kaunima mäestikuga lõunamandril. Kuna mäed asuvad Sydneyle niivõrd lähedal, on neist saanud suurlinaste seas populaarne nädalalõpu veetmise koht. Siit leiab paarist tunnist mitme päevani kestvaid matkamisvõimalusi igale raskusastmele.

Maailma ühelt järsemalt köisraudteelt võib nautida vaadet kaunile Kolme Õe mäetipule. Võib ka ette võtta paaripäevase jalgsimatka kuulsate Jenolani koobasteni ning ärgata hommikul orus oleval telkimisplatsil kängurute kõrval. Kui esimene kohtumine vabas õhus nende kukkurloomadega on eksootiline ja põnevust tekitav, siis peagi muutuvad nad täiesti tavalisteks kaaslasteks.

 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

2 ööd Abu Dhabis tasuta!

Lennates enne aasta lõppu Etihadiga Aasiasse, Aafrikasse või Austraaliasse, võid ühel suunal teha TASUTA pikema peatuse Abu Dhabis. Omalt poolt kingime majutuse kuni 2 ööks.

Etihad Airways
Idamaine luksus
al 499
või al 45 €/kuu
Algusega Tallinnast 

Ülevaade populaarsemate sihtkohtade lennuhindadest. Kõik hinnad sisaldavad äraantavat pagasit.

Lennuhinnad
Populaarsemad sihtkohad
al 89
Helsingist või Stockholmist

Pakume Sulle atraktiivse hinnaga lennupileteid paljudesse põnevatesse sihtkohtadesse: Aasia al 569 € (Helsingist), Okeaania al 809 € (Stockholmist).

Lennufirma võib igal ajahetkel hindu muuta!

Cathay Pacific
Aasia ja Okeaania
al 569
või al 52 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis