Alates 18. maist on Estraveli bürood taas avatud, vaata büroode lahtiolekuaegu!
Rohkelt suvepuhkuse ideid Eestis ja lähiriikides! »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

St. Anton

Austria

Tõenäoliselt kogu maailma esimene suusakurort St.Anton asub 1304 m ü.m.p. Arlbergi suusaregioonis.

Arlberg on Austria lumerikkaim piirkond, kus pikal suusahooajal on suurepärased lumeolud ja looduslikult head võimalused suusarõõmude nautimiseks nii suusatajatele kui ka lumelauduritele.

Lisaks St.Antonile kuuluvad Arlbergi regiooni tuntumate keskuste hulka veel St.Christoph, Stuben ja Rendl. St.Cristoph ja Stuben on praeguseks juba ühendatud St.Antoni mäekeskusega. Sellele lisaks on Arlbergi tõstukipilet kehtiv ka naaberkülades Lechis, Zürsis ja Pettneus.

Austria mäesuusatamine sai alguse umbes 100a tagasi just St.Antonis tänu oma suurepärasele asukohale ja lumeoludele. 2001. aastal  toimusid St. Antonis maailmakarika etapp ning selleks otstarbeks ehitati palju uusi moodsaid tõstukeid. Aastal 2003 investeeriti veelkord 13 miljonit eurot Arlbergi tõstukitesse. Suusahooaja 2006/2007 hooaja alguseks avati St.Antoni keskusest uus, maailmas ainulaadne tõstukisüsteem, mis on juba omaette nii tehniliselt kui ka arhitektuuriliselt uhke vaatamisväärsus. Suusakülas asub ka moderne spordikompleks Arlberg-well, mis ehitati just nimelt 2001 aastal toimunud Worldcup’iks.

After Ski on St. Antonis aktiivne, siin on ka üks Austria tuntumaid After Ski baare „Mooserwirt”. Ka „Crazy Kanguruh” on oma nime ning seda täie õigusega, kuuludes eksklusiivsesse mäesuusaliitu “Best of the Alps”.

Siinsed suusapäevad lõppevad tavaliselt mäenõlval after-ski pubides Krazy Kanguruh või Mooserwirt, kust saab õhtupimeduses peale tuju tõstmist ja väikest tantsu alla küla poole kihutada.

Küla peatänavalt või selle vahetust lähedusest leiab söögi-, joogi- ja tantsukohti igale maitsele. Tuntuim elava muusikaga koht peatänaval on Picadilly, kus pidu võtab täistuurid sisse peale keskööd. Kui uus päev koitma hakkab, avastab nii mõnigi piduline, et suusasaapad on ööga kõige mugavamaks jalanõuks tantsitud.