St. Anton, Austria

Tõenäoliselt kogu maailma esimene suusakurort St.Anton asub 1304 m ü.m.p. Arlbergi suusaregioonis.

Arlberg on Austria lumerikkaim piirkond, kus pikal suusahooajal on suurepärased lumeolud ja looduslikult head võimalused suusarõõmude nautimiseks nii suusatajatele kui ka lumelauduritele.

Lisaks St.Antonile kuuluvad Arlbergi regiooni tuntumate keskuste hulka veel St.Christoph, Stuben ja Rendl. St.Cristoph ja Stuben on praeguseks juba ühendatud St.Antoni mäekeskusega. Sellele lisaks on Arlbergi tõstukipilet kehtiv ka naaberkülades Lechis, Zürsis ja Pettneus.

Austria mäesuusatamine sai alguse umbes 100a tagasi just St.Antonis tänu oma suurepärasele asukohale ja lumeoludele. 2001. aastal  toimusid St. Antonis maailmakarika etapp ning selleks otstarbeks ehitati palju uusi moodsaid tõstukeid. Aastal 2003 investeeriti veelkord 13 miljonit eurot Arlbergi tõstukitesse. Suusahooaja 2006/2007 hooaja alguseks avati St.Antoni keskusest uus, maailmas ainulaadne tõstukisüsteem, mis on juba omaette nii tehniliselt kui ka arhitektuuriliselt uhke vaatamisväärsus. Suusakülas asub ka moderne spordikompleks Arlberg-well, mis ehitati just nimelt 2001 aastal toimunud Worldcup’iks.

After Ski on St. Antonis aktiivne, siin on ka üks Austria tuntumaid After Ski baare „Mooserwirt”. Ka „Crazy Kanguruh” on oma nime ning seda täie õigusega, kuuludes eksklusiivsesse mäesuusaliitu “Best of the Alps”.

Siinsed suusapäevad lõppevad tavaliselt mäenõlval after-ski pubides Krazy Kanguruh või Mooserwirt, kust saab õhtupimeduses peale tuju tõstmist ja väikest tantsu alla küla poole kihutada.

Küla peatänavalt või selle vahetust lähedusest leiab söögi-, joogi- ja tantsukohti igale maitsele. Tuntuim elava muusikaga koht peatänaval on Picadilly, kus pidu võtab täistuurid sisse peale keskööd. Kui uus päev koitma hakkab, avastab nii mõnigi piduline, et suusasaapad on ööga kõige mugavamaks jalanõuks tantsitud.

Need pakkumised on Sulle

Millega arvestada Rootsi suusapuhkuse planeerimisel?
Rootsi on suurepärane koht suusapuhkuse planeerimiseks. Seal on enam kui 200 suusakeskust, millest suur osa asub riigi põhja- või keskosas.
Rootsi
Suusakeskused
Selleks, et suusareisi planeerimine oleks veelgi lihtsam, toome Sinuni mõned näpunäited, mida on igal suusahundil kasulik (et mitte öelda kohustuslik) teada.
Hea teada
Suusareiside kohta
Milline USA suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
USA suusakeskused
Loe lähemalt
Millega arvestada Soome suusapuhkuse planeerimisel?
Veebruari keskelt- märtsi lõpuni on soomlaste endi suusatamise kõrghooaeg, mistõttu ka majutuse hinnad on siis tunduvalt kõrgemad, seevastu detsembris enne jõule ja jaanuaris pärast uutaastat saab majakese palju odavamalt.
Suusakeskused Soomes
Milline Austria suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Austrias asuvad Euroopa parimad suusakeskused. Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Austria
Suusakeskused
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis