Iguassu

Brasiilia

Iguassu rahvuspargis oled koskedest ümbritsetud - 275 joa kohin tekitab võimsaid emotsioone.

Iguazu ehk pärismaalaste keelest tõlgituna ”Suur Vesi ”, asub Argentiina ja Brasiilia vahel. Ühtlasi on nende vahelt liikuv Iguazu jõgi piiriks kahe riigi vahel. Igauzu falls on suur jugade kompleks, mis on üks maailma suurimaid jugasid, oma jugade rohkuse poolest vaieldamatu number üks. Jugade kompleks koosneb 275 joast, mis asub 2,7km pikal kuristikulisel äärel.

Ümbritsevas vihmametsas on üle 2000 liigi taimesid ning mets on koduks ka selle piirkonna tüüpilistele metsloomadele: taapiritele, suurtele sipelgakarudele, möiraahvidele, jaaguaridele, otselottidele ja kaimanitele.

Adrenaliini otsijatel on võimalus nautida helikopteri sõitu üle koskede ja vihmametsa . Teie ees avanev vaatepilt on hämmastav, meeliülendav ning pea kordumatu. Samuti võimalus külastada Aviaariumit, pool looduslikku pargiala, kus saab näha eksootilisi linde, kes Brasiilias ja Lõuna-Ameerikas elavad . Aviaarium on Lõuna-Ameerika suurim linnupark. Linde on siin ühtekokku 1020 ja 150 eri liiki. Aviaariumist leiab nii koolibrisid, tuukaneid, sini-aarasid ja vihmametsade hirmu, harpüiasid. Siin saab värvika ülevaate kohalikest kirevatest ja põnevatest sulelistest, keda looduses siiski näeb harva. Elamus on omapärane, kuna lindudega kontakt on vahetu, linnud ei ole puurides vaid lendavad külastajate keskel ringi.

Päikeseline, sportlik ja põrgulikult kuum Rio de Janeiro

05.03.2015
Svea Lillepalu

Toome välja 10 märksõna, mis käivad Rio de Janeiroga kokku kui sukk ja saabas.

Loe edasi...

Patagoonia – seiklused maailma lõpus

16.05.2014
Svea Lillepalu

Lõuna-Ameerika oli Meelist pikka aega paelunud, kuid raske oli valida, kas minna Peruusse Inkade radadele, Amazonasesse või hoopis Patagooniasse. Internetis Torres del Paine mägede päikeseloojangust pilte nähes oli asi otsustatud!

Loe edasi...