KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Ouagadougou

Burkina Faso

Burkina Faso on riik Lääne-Aafrikas. Burkina Fasot ümbritseb 6 riiki: Mali põhjas, Niger idas, Benin kagus, Togo ja Ghana lõunas ning Elevandiluurannik edelas. Riik kandis 1984. aastani nime Ülem-Volta.

Burkina Fasost leiab vähemalt ühe väga värvikireva sündmuse ja paiga, kus on mõnus Aafrika-reisi vintsutustest hinge tõmmata.

See väga värvikirev sündmus on iganeljapäevane turg Burkina Faso põhjapiiri lähedal Gorom-Goromis. Gorom-Goromi turg pole veel muutunud püüniseks, kus kümned kaubitsejad valgetele turistidele trumme, puuskulptuure ja muud Aafrika kraami pähe määrida üritavad. See on turg aafriklaste endi jaoks.

Silmatorkavate ehitistega selle kandi asulad silma ei torka, erandiks on Bani oma seitsme savitellistest ehitatud mošeega. Suures linnas need ehk eriti silma ei torkakski, aga muidu vaid ühekorruselistest savimajadest koosnevas külas avaldavad nad küll muljet.
Ent Burkina Faso kuumim turismilinn ei ole sugugi Gorom-Gorom või Bani. See on Bobo-Dioulasso, ca 350 000 elanikuga linn riigi lõunaosas. Bobost leiab muljetavaldava mošee ning tänavad tihedalt täis kaherattalisi liiklusvahendeid jalgrattaid, mopeede, mootorrattaid. Veel on Bobo hea koht Aafrika suveniiride ostmiseks, sest poode on palju ja valik lai.

Ouagadougou on Burkina Faso pealinn. Asub enam-vähem Burkina Faso keskmes, 300 m kõrgusel. Linnas on rahvusvaheline lennujaam ja 1974. aastal asutatud ülikool. Ouagadougous toimuvad üle aasta üleaafrikalised filmifestivalid FESPACO. Ouagadougou on suurlinn nagu Lääne- Aafrika suurlinn ikka oma lõputute tänavatega.

Blogikonkurss: Seiklus läbi Kesk-Ameerika

21.01.2014
Svea Lillepalu

Oleme oma blogikonkursi raames lugenud nii bussiseiklusest Laoses kui ka muinasjutulisest Kambodžast. Nüüd on esiplaanil Eleni seiklus, mis viib Sind kolme riiki – Panamasse, Costa Ricasse ja Nicaraguasse. Teel saad nii uusi tuttavaid, sööd maailma parimaid tacosid, teed ära benji-hüppe, õpid šokolaadi valmistama ja lõpuks magad oma peatuse maha. Elu on seiklus! Kariibi mere rannikuäärne […]

Loe edasi...

Blogikonkurss: Muinasjutuline Kambodža

17.01.2014
Svea Lillepalu

Igaüks meist unistab kasvõi kord elus sattuda muinasjuttu. Igaüks kujutab seda ette isemoodi – mõni tahab lennata näiteks Kuule. Sergei unistuseks oli sattuda mõnda ebatavalisse paika, kus inimesed ei ela kaugeltki nii nagu meie harjunud oleme, vaid nagu Kuul. Meie järgmine blogikonkursil osaleja sattuski juhuse või saatuse tahtel muinasjutumaale Kambodžasse. Omamoodi müstilisust andis sellele juurde […]

Loe edasi...

Turg pole ainus põhjus, mille nimel paarsada kilomeetrit kruusateid pidi logistada ja tolmu neelata. Seda nende jaoks, kellele meeldivad trööstitud maastikud. Just trööstitu Burkina Faso põhjaosa on poolkõrb, kus kasvavad põhiliselt baobabipuud ja okkalised akaatsiapõõsad; kohati muudavad maastiku maalilisemaks madalad kaljused mäed ja väikesed järved.