Bathumi

Gruusia

Musta mere pärl

Bathumi asub Musta mere kaldal ja on suuruselt teine Gruusia linn. Väga populaarne kuurort, mis meenutab pigem Las Vegast kui mõnda Idamaad. Bathumi on tuntud ka kui sadamalinn, kust käib läbi Gruusia peamine eksport ja import.

Bathumis on niiske subtroopiline kliima, mis on suuresti mõjutatud merest. Ilmad on meeldivad ja miinuskraade on harva. Suvel on keskmine õhutemperatuur ligikaudu 22 kraadi ja talvel 8 kraadi. Parim aeg reisimiseks on kevadel ja suvel, mil ilmad on soojad ja kuivad.

Põnevamad vaatamisväärsused on Batumi lahe ääres paiknev Ali ja Nino skulptuur, mis kujutab igavest armastust, Tähestiku torn, mis ühendab DNA ahela disaini ja Gruusia tähestiku 33 tähte ning Piazza väljak, mis on eriti imeline vaade õhtupimeduses ja tulede säras.

 

Huvitavad sihtkohad

Mida Gruusias ette võtta? Loe Annely reisimuljeid

02.08.2022
Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultant Annely Meidra

Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultant Annely Meidra käis maikuu lõpus airBalticu korraldatud õppereisil Gruusias. Vaata reisipilte, loe, mida Gruusias ette tasub võtta ja milliseid hotelle Annely soovitab.

Loe edasi...

Ümber musta mere

25.11.2006
Margus Kastein ja Kaspar Noor / Estraveller

Kaheksal eesti motomatkajal oli kaks eesmärki – sõita mootorrattaga üks pikk ring ning külastada Gruusiat. Hea konkreetne tundus ring ümber Musta mere. Muljetest ja motomatkamise iseärasustest kirjutavad Margus Kastein ja Kaspar Noor.

Loe edasi...