Tbilisi

Gruusia

Gruusia pealinn Tbilisi asub Thbilisi nõos kuni 40 km pikkusel alal Mtkvari (Kura) jõe keskjooksu mõlema kalda terrassidel. Linna lääneserval kõrgub Mthatsminda mägi (730 m).

Linn on nime saanud gruusiakeelsest sõnast thbili ‘soe’ kuumaveeallikate järgi, mille juurde linn (legendi järgi just nende allikate pärast) rajati ning millele omistati ravitoime. Väävlilõhnalistel allikatel on juba sajandeid olnud kümbluskohad, vanalinnas asuvad väävlisaunad on populaarsed tänaseni.

Tbilisi on Gruusia ja kogu Lõuna-Kaukaasia suurimaid linnu ja tähtsaimaid liiklussõlmi. Asub Kura (Mtkvari) jõe mõlema kalda terrassidel Ida-Gruusia keskel.

Transporiks on linnas mugav kasutada taksot, hind on soodne ja masinaid palju. Samuti võib liikuda busside, marshutkade (minibussid) ja metrooga. Tbilisisse ehitati Moskva, Leningradi ja Kiievi järel neljanda linnana Nõukogude Liidus metroo.

 

Huvitavad sihtkohad

Mida Gruusias ette võtta? Loe Annely reisimuljeid

02.08.2022
Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultant Annely Meidra

Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultant Annely Meidra käis maikuu lõpus airBalticu korraldatud õppereisil Gruusias. Vaata reisipilte, loe, mida Gruusias ette tasub võtta ja milliseid hotelle Annely soovitab.

Loe edasi...

Vaata järele: Armeenia ja Gruusia reisihommik

11.06.2018
Estravel

Selle hooaja viimasel reisihommikul olid teemaks Lõuna-Kaukaasia pärlid Armeenia ja Gruusia.

Loe edasi...