🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Barcelona

Hispaania

Barcelonas on igaühele midagi: liivarandasid, vaatamisväärsusi, ajalugu, kunsti, moodi, shoppamist, pidutsemist, jalgpalli ja ennekõike unustamatut õhkkonda.

Juba Hans Christian Andersen ütles 1862. aastal Barcelonat külastades, et Barcelona on “Hispaania Pariis”. Tal on igati õigus, sest linn on äärest ääreni kultuuri täis – raamatukogud, muuseumid, modernistlik kunst ja Art Nouveau stiilis arhitektuur.

Kõige õigem koht, kust Barcelonaga tutvust teha, on jalakäijate tänav Las Ramblas. Seal võiks veeta terve päeva – näkitseda baarides tapas’eid ja süüa paella’t, vaadata inimesi ja tänavakunstnikke, jalutades imetleda Antonio Gaudí lennuka arhitektuuri näiteid. Barcelona vanalinna nimetatakse gooti kvartaliks (Barri Gotic). Seda võib pidada vabaõhumuuseumiks keskaegsete gooti stiilis majade ja kirikutega.

 

Huvitavad sihtkohad

Kus veedavad eestlased suvepuhkuse?

06.06.2016
Janika Ritson

Kas oled mõelnud, kus oleks suvel mõnus puhata? Loe, kuhu eestlased sel suvel kõige enam puhkama sõidavad ja vali välja enda jaoks sobivaim reisisihtkoht.

Loe edasi...

Kuidas läbida pooltuhat kilomeetrit kiirelt ja mugavalt? Rongiga muidugi!

12.02.2014
Svea Lillepalu

Sügisel käis meie lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor Mauri tööreisil Madriidis. Erilise põnevusega ootas ta just rongisõitu Madriidist Kataloonia pealinna Barcelonasse. Mauri kogemusest ülikiire rongiga saadki lugeda altpoolt.

Loe edasi...
  • Number üks vaatamisväärsus linnas on aga kahtlemata tänapäevani lõpetamata Sagrada Família katedraal, kuid mainimata ei saa jätta ka Gaudi teist suurteost – Güelli parki. Loodusest inspireeritud pargist leiab värviküllaste taimede keskelt muinasjutulise välimusega majad ning kireva mosaiigiga kaetud trepid, purskkaevud ja kujud.
  • Suurepärase panoraamvaate nautimiseks tasub ette võtta gondlisõit linna kohal kõrguvasse Castell de Montjuïci. Mõnusa ilmaga tasub lisaks Montjuïc mäel ringi uitamisele ka laste mänguplatsil lõbutseda ning hiljem kohvikus või pikniku pidades jalgu puhata.
  • Barcelona keskel asuv märter Eulaliale pühendatud katedraal on üks suuremaid gooti stiilis ehitisi terves Hispaanias. Katedraali kaunistavad kaks fassaaditorni ja kaks kaheksanurkset torni, keskmise torni otsa on püstitatud püha Eulalia skulptuur. Kiriku sees altari all on püha Eulalia krüpt, kus hoitakse marmorkirstus selle IV sajandi märtri säilmeid. Altari kõrvale on asetatud nende Barcelona krahvide sarkofaagid, kes panid aluse katedraali ehitusele.
  • Barcelona südames asub La Bouqueria, üks Euroopa suurimaid ja kuulsamaid toiduturge. Erinevate lettide vahelt leiab muuhulgas baari nimega El Quim de la Boqueria. Väikeses pereäris pakutakse maitsvaid kataloonia toite.
    Vanalinnas on säilinud Vana-Rooma ja keskaja linnamüüride varemed. Arhitektide liidu maja fassaadi ehivad motiivid Pablo Picasso loomingust. Kataloonia väljakut ääristab aga suurel hulgal hotelle, panku ja kaupluseid.
  • Suurte ja väikeste jalgpallifännide südame paneb kiiremini põksuma FC Barcelona muuseum. Ekskursioon New Camp staadionil viib nii presidendilooži kui riietusruumidesse, ja loomulikult saab veel ka mängija kombel mööda tunnelit väljakule jalutada.
  • Kui hing ihkab päikest, vett ja adrenaliini, tasub suunduda Barcelonast vaid tunnise sõidu kaugusel asuvasse Port Aventurasse. Lõbustuspargi temaatika kujutab endast seiklust eksootilistes paikades üle maailma, näiteks on esindatud Polüneesia, Mehhiko, Hiina, Metsik Lääs ja teised. Ja kui juba sõit ette võtta, peesita kindlasti ka Costa Daurada kollastel liivarandadel.