La Gomera, Hispaania

Grand Canary, Lanzarote, Futureventura ja Tenerife kõrval on ka mitu väiksemat saart, kuhu turistihordid veel jõudnud pole. Üks säärane puutumata paik on Muhumaa-suurune La Gomera.

La Gomera saar on kõigist Kanaari saartest Christoph Kolumbusega enim seotud. Väidetavalt peatus Kolumbus enne Ameerika-retke just siin.

La Gomerale on kõige hõlpsam pääseda laevaga. Saarel väärib külastamist siinne suurim linn San Sebastian, mis on ühtlasi La Gomera pealinn. Ilusaid vaatepilte pakuvad sadam ning UNESCO nimistus olev Garajonay rahvuspark kadakaid täis järskude nõlvade, mäeterrassidel kasvavate palmide, õitsevate ronitaimede ning loorberi jäänukmetsadega.

On mitmeid põhjusi, miks Gomera tavaturisti teedelt kõrvale jääb. Esiteks pole seal ühtegi liivaranda – kiviklibu, laavatükid ja kõrge laine on kõik, mis sealt leida võib. Samuti puuduvad saarel suuremad rannakuurordid, lõbustusasutused ja muu säärane.

Paik, millest Gomeral ei saa üle ega ümber, on Valle Gran Rey – küla saare lõunarannikul, kuhu on koondunud kõik saarel leiduvad hotellid, restoranid ja muu turistidele vajalik.

Saar on trekker’ite e. mägimatkajate paradiis – vaheldusrikas maastik, hingematvad vaated ja paljud põnevad matkarajad on lausa loodud loodusenautlejaile. Matkasaapad jalga, kott selga ja mägedesse!

Rännakut tasub alustada saare loodenurgast – pealinnast San Sebastianist 10 km kaugusest Majona looduspargist.
Iga järgnev mäeahelik on ise nägu – kord rohekate mägisibulatega kaetud kaljud ja kirev lillevaip, siis jälle männitihnikud ja jalge all krabisevad okkad.
Majona park on inimtühi – sealsed ainsad püsielanikud on pruunikarva kitsed, kes järskudel mäenõlvadel tarandikes ukerdavad. Majonast viib tee Garajonay rahvusparki, mis on Gomera suurim vaatamisväärsus ja turismimagnet.
Garajonay rahvuspark haarab endasse 4000 hektarit ürgmetsa – loorberipuid e. laurisilvat, kanaari paju ja palju teisi haruldasi liike.

 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

Soodustus 50 €/broneering

Kuni 30. juunini soodustus 50 € broneeringu kohta valitud väga heades hotellides Türgis ja Egiptuses.

Kidy Tour 
Egiptus ja Türgi 
al 524
või al 48 €/kuu

Broneeri Azamara kruiis enne 31.07.2019 ning koged luksust suurepärase hinnaga!

Tutvu pakkumise ja näidismarsruutidega lähemalt!

Azamara kruiisid
Kruiisid kuni -30%
al 912
või al 83 €/kuu

Estravelist saad tellida festivalipiletid koos majutusega Solo Sokos Estoria hotellis.

Festival toimub 09.–18.08.2019.

Birgitta Festival
Majutus koos etendusega
al 158
või al 14 €/kuu

Lende saab alustada Tallinnast ja valikus on ka 8 otselendude sihtkohta.

Pakkumine kehtib müügiks kuni 01.07.2019.

airBalticu jaanikampaania
al 89
11. oktoober 2019

Reedel, 11. oktoobril toimub Tallinki 30. ja kruiisilaeva Baltic Queeni 10. sünnipäevale pühendatud erireis, kus kõlab ansambli Queen muusika.

Tallinki erireis
Queeni saatel Stockholmi
al 23.75
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis