Lanzarote

Hispaania

Lanzarote on Kanaari saartest kahtlemata kõige erilisem ja omanäolisem. Tervet saart katva ebamaise vulkaanilise kuumaastiku müstilised vormid ja uskumatud värvid ei jäta kedagi ükskõikseks.

Lanzarote on turismi arengu kõrgaegadel jäänud äärmiselt inim- ja keskkonnasõbralikuks paigaks.

Selle eest tuleb tänada saarelt pärit maailmakuulsat arhitekti Cesar Manriquet, kelle kontseptsiooni järgi on saar väga oskuslikult ja loodust säästvalt muudetud piltlikult öeldes suureks vabaõhumuuseumiks. Kõik, mis vaatamist väärib, on nauditaval esteetilisel tasemel esile toodud, samal ajal on loodud turismikeskustele sobiv infrastruktuur. Puhkajate käsutuses on hotellid, rannad, sportimisvõimalused, teemapargid ja loodusrajad. Linnadevaheline ühendus on hea ning saar ise just paraja suurusega, et kõik huvitav ära näha.

Fantastilist loodust saate nautida Timanfaya rahvuspargis, kus maapind on kõigest  10 cm sügavusel ikka veel tulikuum – 350° C! Sama muljeterohke elamuse saate vulkaanilise tegevuse tagajärjel saare põhjaossa tekkinud järsul, süsimustal laavarannikul ning tulikuuma laava poolt maapinda uuristatud salapärastes koobastes. Võite imetleda kauneid väikelinnu ja külasid, mille madalad valged majad harmoneeruvad ideaalselt ümbritsevate aedade ja tumeda laavapinnasega. Loomulikult ei puudu Lanzarotel ka liivarannad, mille värv kõigub mustjatest kuni kuldkollaste ja isegi valgeteni.

Lanzarotel on mitmekülgne valik häid hotelle, eriti perepuhkuseks sobivaid apartemente ja bangalosid, mis on heas korras, soojendusega basseinidega ning asuvad keskuse ja ranna lähedal. Kuurordid on silmale meeldivad vaadata, sest valdav enamik hotelle ja apartemente on madalad, 2-4-korruselised aedadest ümbritsetud valged hooned, mille hele värv tekitab pilkupüüdva kontrasti saare tumeda vulkaanilise pinnasega.

Omanäoline Lanzarote

17.06.2016
Eliine Rannajõe

Lanzarote on omanäoline, hämmastava maastikuga ning üllatusi täis saar. See saar sobib küll kõigile: paaridele, peredele, vanemaealisele reisihuvilisele.

Loe edasi...

Mandliõitesse uppunud Kanaarid

08.02.2010
Anu Vane

Kuigi Kanaarid pole just esmajoones tuntud kauni looduse ja roheluse poolest, puhkevad need saared jaanuari lõpul ja veebruari algul täiesti õide ja seda sõna otseses mõttes – saarte mägisemad ja rohelisemad alad upuvad tuhandetesse ja tuhandetesse mandliõitesse!

Loe edasi...

Lanzarote on vahva talvepuhkuse paik, kus lisaks rannamõnude nautimisele on mitmekesised võimalused aktiivseks ajaveetmiseks. Saate tegeleda tennise, squashi, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jm huvitavaga, käia ekskursioonidel ja laevasõitudel.