🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Varanasi

India

Varanasi vanim nimi on Kashi - valguselinn, siin 7.-4. sajandil e.m.a. paiknenud samanimelise aarjalaste kuningriigi keskus. Veel on linna kutsutud "igaveseks linnaks". Alates 1956. aastast on linna ametlik nimi taas Varanasi.

Varanasis on kolme miljoni elaniku kohta tuhat templit või templikest. Seal asub stuupa, kohas kus Buddha pidas oma esimese kõne. See paik on kujunenud paljudele palverännakute sihtkohaks.

Igal hommikul, Varanasis, hindude kõige pühamas linnas. juba rohkem kui 2000 aasta vältel, tunglevad kümned tuhanded palverändurid mööda kitsukesi ja prahiseid tänavaid alla Gangese poole. Tänavad lõpevad kõrgete, altpoolt laienevate kivitreppidega, mille alumisi astmeid noolib vesi. Need ongi kuulsad ghatid, mis koidikul muutuvad rahvarohkeks tribüüniks igahommikusele jumalateenistusele.

 

Huvitavad sihtkohad

Varanasi-st kümne kilomeetri kaugusel asuvas Sarnathi Hirvepargis pidas Buddha oma esimese jutluse. Seda kohta tähistab 34 meetri kõrgune ja 2000 aastane Dhameki stuupa. Ka ülejäänud Buddha tegevusega seotud pühapaigad – sünnikoht Lumbinis, surmakoht Kuinagaris ja kuulsaim mediteerimiskoht Bodhgayas – asuvad Varanasist vaid 300 kilomeetri raadiuses.