Varanasi, India

Varanasi vanim nimi on Kashi - valguselinn, siin 7.-4. sajandil e.m.a. paiknenud samanimelise aarjalaste kuningriigi keskus. Veel on linna kutsutud "igaveseks linnaks". Alates 1956. aastast on linna ametlik nimi taas Varanasi.

Varanasis on kolme miljoni elaniku kohta tuhat templit või templikest. Seal asub stuupa, kohas kus Buddha pidas oma esimese kõne. See paik on kujunenud paljudele palverännakute sihtkohaks.

Igal hommikul, Varanasis, hindude kõige pühamas linnas. juba rohkem kui 2000 aasta vältel, tunglevad kümned tuhanded palverändurid mööda kitsukesi ja prahiseid tänavaid alla Gangese poole. Tänavad lõpevad kõrgete, altpoolt laienevate kivitreppidega, mille alumisi astmeid noolib vesi. Need ongi kuulsad ghatid, mis koidikul muutuvad rahvarohkeks tribüüniks igahommikusele jumalateenistusele.

Lugematud sõjakäigud on linna muljetavaldavalt pika ajaloo vältel temast üle rullunud, kuid niisamuti nagu hing, aatman, on hindude meelest hävimatu, on alles jäänud ka Varanasi hing ja pühadus. Viimase suurema laastamistöö märgina paistab kaugele jõele Aurangzebi Suure moshee kuppel ja sihvakad minaretid. Julm Aurangzeb oli aastatel 1658-1707 mogulite impeeriumi viimane suur valitseja. Sulgenud oma isa, Taj Mahali looja Shahh Jahani Agra Fordi vangitorni, lasi ta mõned aastad hiljem Varanasis maha lõhkuda suurema osa hindu templitest. Kõige pühama, Vishwanathi templi alusmüürile rajas ta oma moshee. Pärandina tollest mogulite valitsemisajast on tänapäevalgi ligi 15% Varanasi elanikkonnast muhameedlased. Viwanathi tempel ehitati uuesti üles natuke uude kohta aastal 1776. Tänapäeval on see ülekullatud katusega tempel üks tähtsamaid palverändude sihpunkte Indias. Templi pühakotta pääsevad üksnes hindu-usulised. Varanasis on ka Uus-Viwanathi ehk Birla Vishwanathi tempel. See käesoleva sajandi alguses ehitatud hiigeltempel asub Varanasi äärelinnas kuulsa Benarese hindu ülikooli keskuses ning seal on teretulnud kõikide kastide ja usundite esindajad. Ülikool ise on tähtsaim India kunsti, muusika ja sanskriti keele uurimise keskus.

Varanasi-st kümne kilomeetri kaugusel asuvas Sarnathi Hirvepargis pidas Buddha oma esimese jutluse. Seda kohta tähistab 34 meetri kõrgune ja 2000 aastane Dhameki stuupa. Ka ülejäänud Buddha tegevusega seotud pühapaigad – sünnikoht Lumbinis, surmakoht Kuinagaris ja kuulsaim mediteerimiskoht Bodhgayas – asuvad Varanasist vaid 300 kilomeetri raadiuses.

 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

Emiraatide maailmaklassi golfiväljakud.

Suurepärane võimalus ühildada oma lemmikspordiala reisimisega!

Golfipaketid
Araabia Ühendemiraadid
al 1055
või al 96 €/kuu
Uus laev!

Silversea laevastikku lisanbub järgmisel aastal uus laev Silver Moon, mis alustab oma esimest hooaega 2020. aasta augustis Vahemerel.

Silversea
Uus laev Silver Moon
Küsi pakkumist
UUS!

Mainor Traveli ringreisid Uus-Meremaale, Alaskale, Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Lõuna-Koreasse.

Mainor Travel
Põnevad ringreisid
al 2199
või al 200 €/kuu

Bhutanis ootab Sind ees imeline loodus, hästi säilinud iidsed tradistsioonid ja arhitektuur ning särasilmsed õnnelikud inimesed.

Reisid toimuvad 20.–30.09.2019 ja 24.04.–04.05.2020.

Reis õnnelike inimeste juurde
al 3850
või al 349 €/kuu

See reis on neile, kes ei hooli suurlinnamelust ja luksuslikest rannahotellidest, vaid kellele meeldib seiklemine ja ringirändamine.

Reisid toimuvad 24.10.–09.11.2019 ja 14.–29.03.2020.

Seiklus Borneo
2-nädalane reis Tallinnast
al 2990
või al 271 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis