Catania

Itaalia

Catania on suuruselt teine linn Sitsiilias, kus päike särab 2528 tundi aastas - seda on rohkem kui üheski teises kohas Itaalias.

Catania on kogu oma ajaloo olnud seismiliselt aktiivne.

Esimest korda hävitas maavärin linna peaaegu täielikult 1169. aastal, teist korda 1693. aastal. Samuti on linnale palju kahju tekitanud lähedalasuv Etna vulkaan. Kõige enam hävingut külvas 1669. aastal toimunud purse.

Kõigest sellest hoolimata on Catania visa hingega. Juba renessansiajal oli ta Itaalia üks mõjuvõimsamaid kultuurilisi ja poliitilisi keskuseid ning tänapäevaks on temast saanud üks peamisi majandus- ja turistikeskuseid Sitsiilias. Piirkondliku tehnoloogiatööstuse keskmena on Catania pälvinud hüüdnime Vahemere Silicon Valley.

 

Reisimuljed sügisesest Sitsiiliast

03.10.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg

Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg käis septembri lõpus Euroopa ühel ajalooliselt huvitavamal saarel Sitsiilias. Loe Kalli reisimuljeid ja hotellisoovitusi!

Loe edasi...

Siit ja sealt Sitsiiliast

14.07.2010
Helena Parmask

Juhtus nii, et üks talvine lennupiletite sooduskampaania viis mind jaanipäeva ajaks tuuritama Sitsiiliasse. Panen kirja mõned meeleolukamad tähelepanekud ja soovitused, nii nagu Anu tegi Cote d’Azuri kohta.

Loe edasi...

Nagu iga korralik Itaalia linn pakub Cataniagi avastamiseks rikkalikku kultuuripärandit. Siin on kaks Rooma amfiteatrit, millest suurem mahutas väidetavalt 14 000 pealtvaatajat. Külastada võib kunagist rannakindlust Ursinot, mis on nüüdseks muuseumina avatud.

Peale selle on Catanias on arvukalt kirikuid ja paleesid, millest enamikku ümbritseb barokiajastu aura. Märkimist väärib ka asjaolu, et Catania hooned on ehitatud hallikas-mustast vulkaanilisest kivimist, mis annab linnale kergelt kurjakuulutava ilme.

Shopping on Catanias koondunud kahele laiale turutänavale, kust võib leida palju erinevaid poode, butiike ning suveniirikioskeid.