24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Tokyo

Jaapan

Veerand jaapanlastest elab Tokyo keisrilossist 50 km raadiuses. Aga elanikke on riigis 120 miljonit. Sajakilomeetrise läbimõõduga ringi sisse peab seega mahtuma umbes 30 miljonit.

Euroopast tulnud eestlase vaatevinklist on Tokyo mastaabid röögatud, seda nii pindalalt kui ka inimeste arvult. Tokyos endas elab ainult 12 miljonit elanikku.

Sarnaselt paljudele teistele Aasia suurlinnadele ei ole Jaapani pealinnas ühte konkreetset linnasüdant, neid on mitu ja nende vahel liikumisel on, nagu suurlinnas ikka, targem kolida maa alla. Raudtee ja metroo ongi Tokyos liiklemisel kõige mõistlikumad variandid, esiteks väldib nii liiklusummikuid ja teiseks säästab kõvasti raha.

 

Huvitavad sihtkohad

Tuhande näoga Tokyo

12.06.2018
Pamela Maran

Kirevad tuled, tuhanded kohvikud ja butiigid, viimseni klanitud tänavad ja kõrghooned, ülisõbralikud teenindajad, sajad tuhanded inimesed… Ja ikka on raske hoomata, kui võrratu, kui grandioosne on Jaapani suurlinn Tokyo! Üheksa pilti annavad linnast sama palju aimu kui üks tilgake ookeanist.

Loe edasi...

17 kohta, kuhu sõita aastal 2017

30.11.2016
Silvia Pärmann, Eliine Rannajõe / Estraveller

Reisiajakiri Estraveller teab, kus on kõige valgemad liivarannad, kus kõige põnevam kultuur või maalilisem loodus ja kuhu just järgmisel aastal sõitma peaks.

Loe edasi...