Tokyo, Jaapan

Veerand jaapanlastest elab Tokyo keisrilossist 50 km raadiuses. Aga elanikke on riigis 120 miljonit. Sajakilomeetrise läbimõõduga ringi sisse peab seega mahtuma umbes 30 miljonit.

Euroopast tulnud eestlase vaatevinklist on Tokyo mastaabid röögatud, seda nii pindalalt kui ka inimeste arvult. Tokyos endas elab ainult 12 miljonit elanikku.

Sarnaselt paljudele teistele Aasia suurlinnadele ei ole Jaapani pealinnas ühte konkreetset linnasüdant, neid on mitu ja nende vahel liikumisel on, nagu suurlinnas ikka, targem kolida maa alla. Raudtee ja metroo ongi Tokyos liiklemisel kõige mõistlikumad variandid, esiteks väldib nii liiklusummikuid ja teiseks säästab kõvasti raha.

Tokyo südameks on keisririigile kohaselt 19. sajandist pärinev imperaatoriloss. Lossile pääseb ligi vaid kahel päeval aastas: 2. jaanuaril ning 23. detsembril (viimane on keisri sünnipäev). Lossist edelas asub valitsusasutuste ja luksuslike restoranide poolest huvi pakkuv Akasaka piirkond, sealt ida suunas Ginza- paik, mis on maailmakuulus eksklusiivsete kaupluste ning ohtra meelelahutuse poolest. Akasakast lõuna suunda jääv Roppongi on aga linna kosmopoliitsem piirkond, kus keeb tormiline ööelu ja mis meelitab kohale väga kirju seltskonna (sealhulgas küll ka kriminaalse).

Ajaloohuvilistel on Tokyos suhteliselt vähe vaadata. Erinevalt näiteks Kyotost või Narast on Tokyo kaasaegne linn, kus valitsevad moodsad pilvelõhkujad, hiiglaslikud sillad ja muljetavaldavad liiklussõlmed. Oma süü on ka 1923. aasta maavärinal ja Teisel maailmasõjal, mis linna kõvasti kahjustas. Nii-öelda vana Jaapani hingust saab tunda kesklinnast kirdes asuvates Ueno ja Asakusa piirkondades- esimene on Tokyo kultuurikeskus, teine aga nn templite linn. Õhtupimeduse saabudes tasuks aga ette võtta laevasõit Tokyo lahel. Neid pakuvad paljud firmad, enamasti kuulub siis hinna sisse ka õhtusöök.

Jaapani köök on maailmakuulus ning tutvustamist ei vaja. Enne suvalisse söögikohta mahaistumist tuleks põhiline sõnavara endale siiski selgeks teha, sest on peaaegu kindel, et teenindajate sõnavara on ainult jaapanikeelne. Ja väljaspool turistide peamisi liikumisteid ei pruugi olla ka ingliskeelset menüüd. Õnneks lihtsustab valikut piltide ja paljudes kohtades ka roogade makettide olemasolu.

Tuhande näoga Tokyo

12.06.2018 Pamela Maran

Kirevad tuled, tuhanded kohvikud ja butiigid, viimseni klanitud tänavad ja kõrghooned, ülisõbralikud teenindajad, sajad tuhanded inimesed… Ja ikka on raske hoomata, kui võrratu, kui grandioosne on Jaapani suurlinn Tokyo! Üheksa pilti annavad linnast sama palju aimu kui üks tilgake ookeanist.

Loe edasi...
 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

Juneyao Airlinesi sügisesed lennuühendused 12 Aasia linna. Juneyao Airlines äga atraktiivsete hindadega nii turisti- kui äriklassis!

Soodushinnad kehtivad müügiks, kuni kohti jätkub, ent mitte kauem kui 31.08.2019.

Juneyao Airlines
Aasiasse läbi Hiina
al 499
või al 45 €/kuu
Algusega Tallinnast 

Ülevaade populaarsemate sihtkohtade lennuhindadest. Kõik hinnad sisaldavad äraantavat pagasit.

Lennuhinnad
Populaarsemad sihtkohad
al 89
Helsingist või Stockholmist

Pakume Sulle atraktiivse hinnaga lennupileteid paljudesse põnevatesse sihtkohtadesse: Aasia al 569 € (Helsingist), Okeaania al 809 € (Stockholmist).

Lennufirma võib igal ajahetkel hindu muuta!

Cathay Pacific
Aasia ja Okeaania
al 569
või al 52 €/kuu

Aeroflotiga saab mugavalt ja hea hinnaga Aasiasse läbi Moskva.

Aasiasse Aeroflotiga
al 460
või al 42 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis