Korsika

Prantsusmaa

Rammus õhk, talupojatoit ja lihtsad inimesed teevad Korsikast maalähedase koha, mis erineb teistest Vahemere saartest.

Hingematvalt kaunis loodus, suusatamisekski sobivad mäed ja sadu kilomeetreid plaaže on Korsikast teinud prantslaste jaoks ühe peamise turismimagneti.

Saar ulatub 183 kilomeetrit põhjast lõunasse ja 83 kilomeetrit idast läände, siin elab 275 000 inimest. Korsika on Prantsusmaa hõredaima asutusega piirkond, seda just kõrgete ja kaljuste mägede tõttu. Tegelikult ongi Korsika nagu üks suur merest kerkiv mägi. Enamik saare rahvastikust elab kahes suuremas linnas – Ajaccios ja Bastias.

Corte on linn, kust leiame ehedat Korsika hõngu. See asub Ajacciost ligi 80 kilomeetri kaugusel mägedes.

Suurem turismipiirkond on kontsentreeritud saare lõunaossa Porto Vecchio ja Bonifacio randade kanti. Kindlasti tasub aga ära käia sageli Korsika ilusaimaks linnaks nimetatud Calvis, mis asub looderannikul. Saarel liikumiseks võib üürida auto, kes aga eelistab midagi rahulikumat, võib sõita saart läbiva, kuid vahel samuti kaelamurdvatesse kõrgustesse turniva rongiga.
Kindlus on Calvi peamine vaatamisväärsus. Tegelikult on see kõrgel kalju otsas asuv müüriga ümbritsetud kindlus terve linnaosa, mis valvab lahe sissepääsu üle. Ühes siinses majas olevat sündinud ka Christoph Kolumbus.

 

Huvitavad sihtkohad

Boonusprogramm ettevõtetele KLMi ja Air France’i lendudel

30.04.2015
Estravel

KLM, Air France ja nende partnerlennufirmad pakuvad ettevõtetele suunatud programmi BlueBiz, mis võimaldab äriklientidel koguda iga lennu pealt preemiapunkte.

Loe edasi...

10 Vahemere saart edasijõudnuile (1. osa)

15.03.2012
Anu Vane

Valisime välja 10 suuremat ja väiksemat Vahemere saart, mis eestlaste reisimenüüs veel kuigi levinud ei ole. Siin on neist esimesed 5.

Loe edasi...

Kuigi üsna sageli võib Korsikat tutvustavatel fotodel näha saare kauneimaks linnaks peetava Calvi panoraami, on Korsikal avastamisväärset palju rohkem. Pealinna Ajaccio lähistel tasub minna paadiretkele, et oma silmaga näha Sanguinaire kaljusaari, millel muistsete aegade meenutuseks on alles genualaste ehitatud tuletornid.

Napoleoni sünnikodu leiate saare administratiivkeskuse Ajaccio vaikselt kõrvaltänavalt Rue Saint Charles’ilt. Maja on 4-korruseline, kuid pigem väiksemapoolne ja lihtne nii seest kui ka väljast.