Langkawi

Malaisia

Langkawi saarestik pakub võimalust põgeneda argielust kauni troopilise looduse - sinetava mere ja rohelusse uppuvate mangroovimetsade keskele, ilma, et peaks loobuma mugavustest, ostlemisvõimalustest ja õhtutest õdusates restoranides ja baarides.

Langkawi arhipelaag koosneb 99 saarest ja asub Andamani meres, 30 km loodes Malaisia rannikult. 1.juunil, 2007 sai Langkawi Unesco maailma geopargi staatuse.

Langkawi on tuntud oma eriti kauni looduse poolest. Langkawit iseloomustavad ilusad rannad ja rohelusse uppuvad mangroovid, tasemel infrastruktuur, maksuvaba ostlemine ja põnevad legendid.

Langkawi kohal hõljub traagiline legend kaunist naisest nimega Mahuri. Kui selle kohta ükskõik milliselt kohalikult küsida, räägivad nad loo armastusest, armukadedusest ja needusest, mis kestis seitse inimpõlve. Saare elanikud usuvad, et see, et neil läheb hästi, ei ole mitte juhus vaid tõsiasi, et needus on läbi.

Langkawi ei sõltu vaid turismist. Siin elavad farmerid, kalurid ja ettevõtjad. Siit võib leida väikeseid armsaid külasid, kus palmipuud ääristavad puidust majakesi ja ümberringi käib vilgas elu.

 

Huvitavad sihtkohad

Veespordi kõrval saab Langawil harrastada matkamist, ratsutamist, tennist, squashi. Saarel on 2 tasemel golfiväljakut. Lähisaartele korraldatakse snorgeldamis- ja sukeldumisretki.