• Sihtkohad
  • Netherland Antilles
  • Willemstad, Curacao

Willemstad, Curacao

Netherland Antilles

Curacao on Hollandi Antillide saartest suurim. Saarel on palju väikeseid kristallselge veega lahtesid ja liivarandasid.

Curacao on Hollandi Antillide väikesaartest kõige rõõmsam tänu pealinna Willemstadi värvilistele majakestele. Linna sissesõit meenutab justkui mingisse filmi sattumist, sest laev sõidab sisse otse linnasüdamesse, nii paremale kui vasakule jäävad kanalid, värvilised majad, ujuv puuvilja- ja kalaturg. Üht linnaosa teisega ühendav jalakäijate sild sõna otseses mõttes sõidab eest ära, et laev linna sisse lasta.

Linna märksõnaks number üks on kaubandus – tänavad on täis poode, mis pakuvad üksteise võidu soodsamat hinda riietele, suveniiridele, jalatsitele. Kauplusest kauplusesse käies tekib küsimus, kes küll selle kauba ära osta jõuaks….ilmselt ongi see mõeldud turistidele.

Saar ise on sarnane teistele hollandi  Antillide saartele Arubale ja Bonairele, olles üsna tasase maastiku ning madala taimkattega; samuti on saarel mõned kaunid rannad, mõned neist tasulised (Mambo beach).

 

Huvitavad sihtkohad

Miks on kruiisidest saanud reisimise kuumim trend?

26.01.2023
Estravel

Kruiisid on turismivaldkonna üks kiiremini kasvavaid segmente ja seda mõjuval põhjusel.

Loe edasi...

Kariibi mere kruiis MSC Divina pardal

20.06.2016
Eliine Rannajõe

Märtsis käis meie konverentsi-, incentive ja rühmareiside spetsialist Inge Lauringson nädalasel Kariibi mere kruiisil MSC kruiisifirma laevaga MSC Divina. Kuna peale pikka talve märtsi kuus tahaks juba veidi päikest ja sooja, siis Miami ja Kariibid on puhkuseks igati sobiv koht! :)

Loe edasi...

Linna vaatamisväärsustest tasuks külastada kindlust, mis tänapäeval on muudetud kohvikute ja kauplustekompleksiks. Omaette vaatamisväärsus on aga otse kanalil asuv ujuv turg, kus iga päev müüakse nii Venetsueelast kohale toodud puuvilju-juurvilju kui värsket kala. Kala kaalutakse peaaegu eelajaloolistel kaaludel, müüjad ise on aga tõeliselt profid kalatöötlejad, kes suudavad paari minutiga hiiglasliku kala ära puhastada ja soovi korral ka fileerida.