Asunción

Paraguay

Paraguay on hea reisisiht Toomas Nipernaadi moodi reisisellidele, kellele klassikaliste vaatamisväärsuste vaatamise asemel meeldib lihtsalt külast külla kulgeda ja kohalike inimestega tutvust teha.

Asuncion ei ole turistikoht ja vaatamisväärsusi on vähe. Enamik maju ja tänavaid on üsna väsinud ilmega, erandiks suursugune presidendiloss. Kohe selle tagant algab aga täielik slumm vineeri- ja plekitükkidest kokkuklopsitud majade ning tänaval ringijalutavate koduloomadega.

Kesklinnas on üks tasuta muuseum – Casa de la Independencia. Selles hoones kirjutas Hispaania 1811. aastal alla Paraguay rahumeelsele iseseisvumisele.
Külastada tasub ka kangelaste panteoni, kus relvastatud auvahtkond valvab ekspresidentide ja tundmatute sõdurite kirste. Enamikku presidentidest on küll väga raske kangelasteks pidada, sest nende poolt 19. sajandil algatatud mõttetute sõdade käigus kaotas riik olulise osa oma territooriumist ja rahvastikust.

Paraguay kuulsaim käsitööliik on ñanduti pits (hääldatakse njanduuti, guaranii keeles “ämblik”) ehk siis erivärvilised heegeldatud linikud. Neist kallimad on väga peenest niidist ja äärmiselt töömahukad. Ñanduti valmistamise kunst on pärit Itaugua linnast, mis asub paarikümne kilomeetri kaugusel Asuncionist.

Ringreis Lõuna-Ameerikas: salapärane turismiparadiis

16.12.2005
Mauri Saarend / Estraveller

Käia kahe nädalaga kolmes suures riigis – Argentinas, Paraguays ja Tšiilis – ei ole lihtne reisimise ega kirjutamise mõttes. Mauri Saarend vähemalt üritas, kuigi lõuna pool Patagoonias oli augustis talv ja ta peab nagunii sinna tagasi minema.

Loe edasi...

Söömine ja ostlemine on Asuncionis tänuväärselt soodsad. Paraguay käsitöö on väga heal tasemel ja kohati nii odav, et Eestist ei saaks selle raha eest isegi materjali, töö-rahast rääkimata.

Teravate elamuste otsijate adrenaliinitaset tõstaks Chaco otsatute savannide läbimine. Teistele on Paraguayl peale Trinidadi varemete vähe pakkuda, vahest veel vaid Argentina-Brasiilia-Paraguay piiride kokkupuutepunkt ja Iguassu koskede lähedale jääv Itaipu hüdroelektrijaama hiigelsuur tamm.