🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Lima

Peruu

Tihtipeale seonduvad Peruu nimega esmalt maailmaimede nimistusse arvatud Machu Picchu inkade tempel, pisco-nimeline jook ning pealinn Lima.

Peruu on võrratult põnev paik, mis ühendab endas nagu kahte erinevat maailma: üks on Vaikse ookeani äärne kõrbeala koos pealinnaga ja teine koosneb Andide kõrgmäestikust, kus paiknevad sellised kohad nagu Machu Picchu, Titicaca järv, Altiplano ja Cusco org.

Peruu geograafias võib eristada kolme täiesti erinevat piirkonda: rannikumadalik, Andid ja vihmametsad mägedest idas.
Limas elab ca 8 miljonit elanikku. Paljud neist on nö. majanduspõgenikud Peruu vähemarenenud piirkondadest.

 

Huvitavad sihtkohad

Machu Picchu ja Amazonase vihmamets – päästik ja alguspunkt reisiks iseendasse

21.09.2016
Kaidi Reinu / Estraveller

Lugu sellest, kuidas ma oma kolmandal Peruu-reisil teadlikumaks muutusin – pilgu kuulsate vaatamisväärsuste kõrval ka enese poole pöörasin ning sel viisil kordades rohkem emotsioone ammutasin, kui vaid läbi bussiakna või kaamerasilma saanud oleksin.

Loe edasi...

Vamos A La Playa!

28.12.2008
Annekreet

Hei hopsti! Vabandust, kui see postitus eile siia niimoodi poolikuna hüppas. Internet on siin vahel heitlik loom! Igaljuhul, tahtsin ma öelda, et Peruu pealinn Lima on muuhulgas suurepärane koht rannapuhkuseks. Peatumiseks soovitan kindlasti valida moodsa Mirafloresi linnaosa, vaid kiviviske kaugusel Vaikse ookeani lainetest.

Loe edasi...

Limas on palju muuseume. Kindlasti tasub käia Rahvusmuuseumis, Kullamuuseumis ning juba aastal 1564. aastal rajatud Katedraalis Plaza de Armasil – nii nimetatakse peaväljakut igas linnas. Suur elanike arv ja tohutud liiklusummikud ei võimalda ühel päeval väga palju vaatamisväärsusi külastada.