Lima, Peruu

Tihtipeale seonduvad Peruu nimega esmalt maailmaimede nimistusse arvatud Machu Picchu inkade tempel, pisco-nimeline jook ning pealinn Lima.

Peruu on võrratult põnev paik, mis ühendab endas nagu kahte erinevat maailma: üks on Vaikse ookeani äärne kõrbeala koos pealinnaga ja teine koosneb Andide kõrgmäestikust, kus paiknevad sellised kohad nagu Machu Picchu, Titicaca järv, Altiplano ja Cusco org.

Peruu geograafias võib eristada kolme täiesti erinevat piirkonda: rannikumadalik, Andid ja vihmametsad mägedest idas.
Limas elab ca 8 miljonit elanikku. Paljud neist on nö. majanduspõgenikud Peruu vähemarenenud piirkondadest.

Kuigi Lima asub ookeani ääres, tuleb selle juurde jõudmiseks kolmveerandtunnine bussisõit ette võtta. Rannikuäärne linnosa Miraflores eristub muust Limast oma puhtuse ja kõrgema hinnataseme poolest. Rahvusliku koloriidi huvilistel tuleks otsida mõni suurem klubi või söögikoht, kus rahvarõivastes muusikud oma pillimängu ja lauluoskust demonstreerivad.

Vamos A La Playa!

28.12.2008 Annekreet

Hei hopsti! Vabandust, kui see postitus eile siia niimoodi poolikuna hüppas. Internet on siin vahel heitlik loom! Igaljuhul, tahtsin ma öelda, et Peruu pealinn Lima on muuhulgas suurepärane koht rannapuhkuseks. Peatumiseks soovitan kindlasti valida moodsa Mirafloresi linnaosa, vaid kiviviske kaugusel Vaikse ookeani lainetest.

Loe edasi...

Limas on palju muuseume. Kindlasti tasub käia Rahvusmuuseumis, Kullamuuseumis ning juba aastal 1564. aastal rajatud Katedraalis Plaza de Armasil – nii nimetatakse peaväljakut igas linnas. Suur elanike arv ja tohutud liiklusummikud ei võimalda ühel päeval väga palju vaatamisväärsusi külastada.

 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

Tasuta lisaööd!

Rayavadee hotell asub Krabi imekauni Phranangi poolsaare südames, pakkudes luksuslikku majutust ja rikkalike looduslike vaatamisväärsusi.

Majutudes septembris, saad juurde tasuta lisaöid vastavalt oma broneeringule (max 5 ööd).

5* majutus Krabil
Privaatse basseiniga
al 1030
või al 93 €/kuu
Tasuta upgrade

Madeira lõunaranniku kaljupealsel asuv Belmond Reid's Palace on suurepärane paik loodusesõpradele ja päikese ning luksuse nautlejatele.

Eripakkumine: tasuta upgrade - hinnavõit kuni 30%!

5* hotell Madeiral
Belmond Reid's Palace
al 882
või al 80 €/kuu

Emiraatide maailmaklassi golfiväljakud.

Suurepärane võimalus ühildada oma lemmikspordiala reisimisega!

Golfipaketid
Araabia Ühendemiraadid
al 1055
või al 96 €/kuu
Uus laev!

Silversea laevastikku lisanbub järgmisel aastal uus laev Silver Moon, mis alustab oma esimest hooaega 2020. aasta augustis Vahemerel.

Silversea uus laev Silver Moon
al 3800
või al 345 €/kuu
UUS!

Mainor Traveli ringreisid Uus-Meremaale, Alaskale, Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Lõuna-Koreasse.

Mainor Travel
Põnevad ringreisid
al 2199
või al 200 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis