Albufeira

Portugal

Albufeiras on kõik, mida heaks puhkuseks vaja: huvitavad vaatamisväärsused, suurepärane valik restorane (eriliseks delikatessiks on mereannid), hea kliima, Euroopa kaunimad liivarannad.

Albufeira on väike (35000 elanikuga) turismilinn, mis asub Portugali kõige lõunapoolsemas provintsis.

Linn (nagu ka terve regioon) oli viie sajandi jooksul mauride valitsemise all. Sellest ajast on pärit ka korstende minaretikujuline disain ja nimi Albufeira (araabia keeles tähendab Al-Buhera kindlust mere ääres). Kuni 20. sajandi kuuekümnendateni oli Albufeira eelkõige traditsiooniline kaluriküla, mille valgekslubjatud majad ümbritsesid varjulist Kalurite randa. Pole ime, et sellest maalilisest kohast on viimaste aastakümnete jooksul arenenud vilgas turismikeskus, mille püsielanike arv ületab 16 000.

Albufeira on Portugali lõunaranniku esimesena arenema hakanud ja kindlasti kuulsaim kuurort. Linn koosneb tänaseks tegelikult kahest osast. Vanalinna kitsad, käänulised tänavad poekeste, baaride ja kohvikutega on väga romantilised. Uus turismikeskus jääb linna ajaloolisest keskusest ida poole. Siin on maailmakuulus lõbustustetänav Strip, mis ulatub Monthchoro hotellist rannani ja kihab elust keskhommikust hiliste öötundideni.

Albufeiras nauditakse Atlandi värskendavat hoovust Euroopa puhtaimatel randadel – neid on siin kümneid. Vahelduseks rannaelule võib külastada veeparki või Zoomarine veeasukate parki.
Ka Albufeira loendamatud restoranid pakuvad merega seotud elamusi – proovige kas või kohalikku spetsialiteeti cataplanat, milles segunevad nii mere- kui ka maa-annid.
Lisaks kulinaarsetele kogemustele on Albufeiras võimalik ratsutada, sukelduda ja tegelda süvamerekalastusega.