Kuhu ja kuidas saab praegu reisida? »
Rohkelt suvepuhkuse ideid Eestis ja lähiriikides! »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Chamonix

Prantsusmaa

Chamonix Mont-Blanc on väike linnake Kagu-Prantsusmaal 1024 m kõrgusel Alpides Mont Blanci jalamil. Elanike arv on ligikaudu 10 000, kuid aasta jooksul külastab Chamonix'd keskmiselt 5 miljonit turisti.

Chamonix on linn samanimelise oru südames, mis oma stiililt ei meenuta alpiküla, vaid pigem vanaaegset Prantsuse romantilist väikelinna.

Linn on kuulus oma mägikuurorti poolest ja 1924. aastal toimusid seal esimesed taliolümpiamängud. Linn asub natukene üle 1000m kõrgusel üle merepinna ja sealt saab alguse köisraudtee, mis viib Mont Blanci kõrval asuva Aiguille du Midi (Keskmine Nõel) tippu. Mont Blanci jalamil asuv Chamonix’ suusakeskuse kõrgeim tipp Aguille du Midi küünib ligi kolme kilomeetri kõrgusele pilvede vahele. Selge ilmaga paistavad Alpid nagu peopesal.

Armunud esimesest laskumisest

20.02.2016
Margus Sepp / Estraveller

„Ooooh…” oli esimene asi, mida mu tulevane elukaaslane mulle ütles – ja seejärel sõnatuks jäi. Asi polnud paraku siiski minus, vaid vaates, mis avanes märtsihommikuse Zermatti nõlvalt, kuhu me ülejäänud suusaseltskonnast mõni minut varem jõudnud olime.

Loe edasi...

Chamonix on populaarne talispordikeskus – 46 lifti, 80 rada kogupikkuses 155 km. Kõrgeim liftiga ligipääsetav mäetipp on Aiguille du Midi 3842 m kõrgusel, millelt saab suunduda ca 20 km pikkusele kuulsale La Vallée Blanche off-piste rajale.