Pariis, Prantsusmaa

Romantiline Pariis on maailma populaarsemaid sihtkohti. Pariis on alati elust kihav, põnev, ajaloohõnguline, maitsekas ning ülielegantne.

Pariis on üks maailma kaunemaid, maitsekamaid ja romantilisemaid linnasid. Jalutuskäigud kesklinnas tunduvad, kui toimuks need hoopis mõne filmi võtetel. Maailmakuulsad muuseumid, hõrgutavad croissant‘id ja hinnatud disainerpoed ootavad Sind igal nurgal.

Pariis on kirglik linn – seda kirge annavad edasi nii elanikud, hooned kui ka ajalugu, mis sellele kõigele aluse on pannud.

Linna ajalooline südamik on Cité saar. Selle vanimad ehitised – endine piiskopi- ja kuningaloss, Sainte-Chapelle (Püha kabel) ja Notre-Dame (Jumalaema kirik) – pärinevad keskajast. Muud linnaosad ümbritsevad saart ringikujuliselt.Seine’i jõgi jaotab linna põhjapoolseks paremkaldaks (rive droite) ja lõunapoolseks vasakkaldaks (rive gauche).

Nüüdisaegne linnakeskus paikneb Seine’i paremal kaldal. Selle telje moodustavad endine kuningaloss Louvre, Concorde’i väljak, peatänav Champs-Élysées ja Charles de Gaulle’i väljak. Viimase keskel on Arc de Triomphe, 1920.aastast asetseb selle all tundmatu sõduri haud.

 

Pariis – unistuste täitumise linn!

10.06.2015 Eliine

Näha maailmalinna Pariisi, istuda tänavakohvikus ja juua kakaod, jalutada kuulsal avenüül ja külastada Eiffeli torni. See oli noore neiu, raskest haigusest taastuva 16-aastase Heleriini südamesoov. Unistuse täitumisele pani õla alla heategevusorganisatsioon Minu Unistuste Päev koos mitmete partneritega, kelle seas oli ka Estravel. Jagame ka teiega kokkuvõtet täitunud unistusest.

Loe edasi...
  • Eiffeli torn on üks maailma kuulsamaid, enim pildistatud ja romantilisemaid vaatamisväärsusi. See 1889. aastal valminud torn on veel tänini parima vaatega paik, kust Pariisi lähemaid ja kaugemaid nurki näha.
  • Suursugune kunstimuuseum Louvre (Musée du Louvre) on muuseum Pariisis Seine’i kaldal. Louvre ehitati 12. sajandil Philippe II Auguste’i kuningapaleena.
  • Kui vaid maailmakuulsa Notre Dame’i ehk Jumalaemakiriku seinad oskaksid rääkida! See elu häid ja halbi külgu näinud kirik on üks maailma kaunemaid ja ka kuulsamaid. Olles peaosaline ühes kuulsaimas teoses „Jumalaemakiriku kellalööja“, mille on paberile pannud Victor Hugo, on kirik üks igavese armastuse sümboleid.
  • Harry’s Bar on omapärase ajalooga baar ja näinud oma seinte vahel sellised kuulsaid nimesid nagu Hemingway, Sartre ja Blondin. Algselt asus sama baar tegelikult üle suure lombi New Yorgis. 1911. aastal pakkis aga omanik oma asjad ja baari kokku ning kolis Pariisi. Ja üle 100 aasta tagasi alanud seiklus jätkub siiani!
  • Grande Galerie de l’Evolution ei paku põnevust mitte ainult lastele vaid ka nende vanematele. Kalk klaasist ja rauast hoone on muudetud seestpoolt suureks, põnevaks ja hubaseks loomariigiks. Kolmele korrusele on kokku kogutud elusuurused topised pea kõikidest maailma loomadest – olgu nende kodu maa peal, vee all või seal vahepeal.
  • Pariisi parimad palad – Ladina kvartal, Montparnasse, Pompidou kultuurikeskus, Montmartre jne. Pariisist vaid 22 km kaugusel võib imetleda kuulsat Versailles´ lossi.
  • Pariisist 32 km kauugusel asuvad Disneylandi filmipark Walt Disney Studios (etendused, paraadid, multifilmitegelased) ja lõbustuspark Disneyland.
 

Estravel soovitab

Algusega Tallinnast 

Ülevaade populaarsemate sihtkohtade lennuhindadest. Kõik hinnad sisaldavad äraantavat pagasit.

Lennuhinnad
Populaarsemad sihtkohad
al 89
Majutuspakett pargipiletitega

Pariisi Disneyland on palju enamat kui lihtsalt teemapark. See on tõeliselt maagiline paik, kus veeta täiuslik puhkus kogu perega.

Mugav majutuspakett koos pargipiletitega.

Pariisi Disneyland
Perepuhkus
al 1339
või al 121 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis