Astrid Lindgreni maailm Vimmerbys, tema kodukandis, on külastajatele avatud mai keskpaigast augusti lõpuni.
Aasta ringi saab külastada 1998. aastal täpselt kirjaniku 91. sünnipäevaks avatud Astrid Lindgreni muuseumi, kus ekspositsioon algab kirjaniku enda näpunäidete järgi sisustatud 20. sajandi alguse Rootsi koduköögist, tema nii paljude juttude olulisest tegevuspaigast, ja kulgeb läbi Vimmerby kohaliku ajalehe toimetuse ning Stockholmi tänavate – ikka sealt, kus kõndis kirjanik ja tegutsesid tema raamatute kangelased.
Pärast avamist tuli Pipimaa asutajatel mõne aja pärast idee riietada oma lapsed Emiliks, Iidaks ja Pipi Pikksukaks ning nad külastajate rõõmuks parki lahti lasta. 90-ndate alguseks arenes sellest mõttest välja juba tõeline tänavateater ja tänapäeval tegutseb seal suvekuudel üle 50 näitleja vanuses 9-50 aastat.
Peale Pipimaa jagub lähikonnas muudki vaatamisväärset. Olgu või kirjaniku tänaseks juba linna piiridesse jääv sünnitalu, mille eluruumidesse turiste küll ei lubata.
15km Vimmerbyst asub väike armas filmi-Bullerby, argielus Sevedstorp, kus kunagi elas ka Astrid Lindgreni isa Samuel August. Vahetalu tagaõues on vanakraamipood, õõnes saarepuu, kiiged ja kivised koplid, karvaste jalgadega tüüakas ja rahumeelne hobune, kes soovijatele plaanvankriga sõitu teeb. Aga parim atraktsioon “Bullerbys” on oma lihtsuses äraütlemata geniaalne: nimelt saavad lapsed laudalakast heinahunnikusse hüpata.
Kui sõita väheke teises suunas, on võimalik ära käia ka filmi-Vahtramäel.
Vimmerby kommuunis on muudki vaatamisväärset kui Lindgreniga seotud paigad. Näiteks vana Pelarne puukirik ja kellatorn, mille naabrusest võib uudishimulik rändaja suvalist puutreppi pidi üles ronides jõuda iidsesse viikingite matusepaika, või Kvilleken – üks Euroopa vanemaid ja suuremaid tammepuid. Või Lilla landet, väike Rootsimaa 20 000 ruutmeetril.