Lapimaa

Soome

Soome, Norra, Rootsi ja Venemaa põhja-aladel asub Lapimaa - hõredalt asustatud paik, mis on tulvil ajalugu, maagiat ja arenevat turismi.

Täpsemalt asub Lapi maakond Soome põhjaosas, mis piirneb idas Venemaa Murmanski oblastiga, läänes Rootsi ning põhjas Norraga. Lapimaa keskuseks on Rovaniemi, mis on tuntud kui Jõuluvana kodu asukoht. Peale selle turismimagneti on Lapimaal veel palju avastamisväärset.

Näiteks asuvad seal suusakuurordid, mis on paljude arvates Skandinaavia talispordi mekad, taustaks imeline loodus … ja mitte ainult talvisel ajal! Kuigi Lapimaa on külastajate seas populaarseim just suvel ja talvel, pole jutud sealsest fantastiliselt värvikirevast sügisest välja mõeldud. Olgu Lapimaa looduse kingitustena muule maailmale ära märgitud veel polaaröö ja -päev ning virmalised, mida sõidetakse vaatama kogu maalilmast.

Lapimaa põlisrahvas on saamid, kes on tuntud ka kui laplased, kuid viimasest nimetusest pole nad ise kuigi meelitatud – laplase nimetus pärinevat vaestest aegadest, kui saamid pidid igat suutäit ja riietuseset kerjama.
Septembris vallutab Lapimaa „ruska”. Puude ja taimede lehed muutuvad kollaseks, orenžiks ja isegi violetseks. Pajakülas asub Jõuluvana kontor, mis on avatud aastaringselt.

Rovaniemis tasub külastamist Arktika muuseum, kus saab tutvuda põhja rahvaste kultuuriga.

 

 

Huvitavad sihtkohad

TOP 5 reisikogemust – Evelin Maddisoni pildid ja meenutused

02.09.2020
Estraveli ärikliendihaldur Evelin Maddison

Estraveli ärikliendihaldur Evelin Maddison jagab oma TOP 5 reisikogemust. Loe meenutusi ja vaata pilte.

Loe edasi...

Virmalised – talvise looduse kõige võimsam vaatemäng

01.12.2016
Margus Sepp / Estraveller

Lapimaa talve lühikesed päevad pakuvad rõõmu suusaradadel, kuid ei tasuks ennast liiga ära väsitada, sest kõige parem osa algab alles öö saabudes – kui taevas löövad helendama virmalised, keerlevad-küütlevad rohelised, punased, kollased, roosad, lillad ja valged tuled.

Loe edasi...

Lapimaal on mitmeid suusakeskusi, tuntumad neist on Vuokatti, Ruka, Pyhä, Saariselkä ja Levi. Suusakeskuses on talispordisõpradele kõik võimalused – vali ainult, kas tahad mäelt alla kihutada slaalomisuuskade või lumelauaga! Rahulikuma tempo armastajatele pakutakse loomulikult võimalust murdmaasuusatamiseks. Suusatamine pole mõistagi ainus ajaviide, mida Levis pakutakse. Turistide seas on kujunenud populaarseks näiteks lumeräätsamatk, mootorkelgumatkad ja sõit kelgukoertega.