St Moritz

Šveits

Paljude suusafännide lemmikut, St. Moritzit , võib nimetada ka talvespordi sünnipaigaks.

St. Moritz asub 200 km kaugusel Zürichist, mis on lähim rahvusvaheline lennujaam.

St. Morits on vanim talvespordi sihtkoht maailmas. Ainsad olümpiamängud, mis seni Šveitsis peetud leidsid aset just St. Moritzis juba 1928.a ning samuti 1948.a.

Suurepäraste nõlvadega St.Moritzist on saanud kuulsuste lemmiksihtkoht. Samuti peetakse seal tihti mitmesuguseid suusavõistluseid.

 

Huvitavad sihtkohad

Viis suusasoovitust

27.10.2015
Svea Lillepalu

Külmade ilmade tulekuga tekivad päikesepaiste ja rannaliiva kõrval unistustesse ka suusanõlvad ning rajud after-ski peod. Kuni valge vaip ükskord maha tuleb, võib lugeda mõnest rohkem ja vähem omapärasest suusakuurordist, mida maakeralt leida võib.

Loe edasi...

Reisiidee: Maailma kõige aeglasem kiirrong

28.10.2008
Estravel

Rattad teevad rat-tat-taa… Tegelikult Šveitsi rongide rattad veerevad imevaikselt, relsijätkudel kolisemata. Rong ronib kindlalt mäest üles ja laskub rahulikult orgu, läbib lühikese tunneli ja vonkleb üle mäestikujõe silla.

Loe edasi...

St. Moritz on üks nendest suusakuurortidest, kus aega veedetakse veini juues, disaineripoodides ja Michelini tärnidega restoranides. Sekka mahub muidugi ka suusatamine paiga hästi hooldatud radadel. Kuurordist leiab luksushotelle, mille hulgas on ka üks Kempinski ketti kuuluv majutusasutus. Lisaks tuleb mainida, et St. Moritzi aasta keskmine päikeseliste päevade arv küündib numbrini 322. Päike, lumi, lõõgastus spaas ja šampus – tundub nagu ideaalne komplekt.