24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Zermatt

Šveits

Lummav Matterhorni tipp, liustikuvaated ning aastaringne lumegarantii on Zermatt-Cervinia-Valtournenche suusapiirkonna magnetiks.

Zermatt’i suusakeskuses Šveitsis on 200 km radu, mis pakuvad kõike, mida suusataja hing ihaldab: laiad tugevapõhjalised carvingurajad, suur kõrguste vahe (1620-3883 m) ning erineva profiiliga suusatrassid.

Unikaalsed vaated mägedele avanevad Klein Matterhorni ning Gornergrati vaateplatvormidelt. Siin ei teki kahtlust, miks nimetatakse Matterhorni (4478 m) Euroopa atraktiivseimaks mäemassiiviks ja Alpide Kuningannaks. Ilusa ilmaga paistab ka Mont Blanci laugjas mäetipp. Klein Matterhorni tipus tasub külastada looduslikke jääkoopaid.

 

Huvitavad sihtkohad

Rongiga Šveitsi mägedesse

11.05.2016
Eliine Rannajõe

Šveits oma lumiste mäetippude, maaliste orgude ja lummava rohelusega kuulub paljude reisisellide unistuste sihtkohtade nimistusse. Kui soovid ühest paigast teise jõuda kiirelt ja mugavalt, tasub kaaluda rongipassi soetamist. Meie arvelduste grupi juhataja Eret proovis sellise reisiviisi omal nahal järele.

Loe edasi...

Armunud esimesest laskumisest

20.02.2016
Margus Sepp / Estraveller

„Ooooh…” oli esimene asi, mida mu tulevane elukaaslane mulle ütles – ja seejärel sõnatuks jäi. Asi polnud paraku siiski minus, vaid vaates, mis avanes märtsihommikuse Zermatti nõlvalt, kuhu me ülejäänud suusaseltskonnast mõni minut varem jõudnud olime.

Loe edasi...

After-ski: Zermati after-ski on tujuküllane. Hennu Stall tõmbab valju muusikaga inimesi lausa magnetina. Päevast saab viimast võtta ka Zum Sees maitsva veini ning puuviljadega. Sonnenblick on aga parim koht päikeseloojangu nautimiseks. Sobiva õhtuse meelelahutuse leiab endale igaüks Post hotelli erinevate baaride, restoranide ja ööklubi seast.

Suusaküla: Zermatt on mõnus autovaba küla kus tõelise talvepuhkuse feeling on kerge tulema. Külast avanevad hingematvad vaated ümbritsevatele mägedele ja Matterhornile. Küla ei ole liiga rustikaalse üldmuljega, kuigi seda võiks karta – Alpistiilis hoonetele pakuvad värsket vaheldust uued luksuslikud modernsed hotellid. Olles üks Šveitsi tuntuim suusakuurort pakub Zermatt oma külalistele maailmatasemel ning sõbralikku teenindust. Õhtust sportlikku lõõgastust pakuvad tennisehall, liuväli ja erinevate hotellide avalikud ujulad. Loomulikult on siin hea valik restorane, baare ja klubisid.

Zermatt on väga armas ka suvel – tõeline postkaardikülake: tumedad palkmajad värviliste lillepuhmastega rõdude ja akende ääres, ja muljetavaldav vaade (Grosse) Matterhorni mäetipule, mida enamik inimesi kuskil piltidel on näinud, aga ei oska seostada. Autodega seal ei sõideta, autod tuleb jätta suurtesse parklatesse ja linna sisse sõidetakse rongiga. Kohapeal ainult väikesed elektriautod ja jalakäijad. Tõeliselt maagiline elamus oli sõit Kleine Matterhornile, mis väidetavalt on Euroopa kõrgeim (3883 m merepinnast) köisraudteega ligipääsetav punkt.