Praha

Tšehhi

Praha võib julgelt Euroopa kauneimate linnade hulka liigitada. Ta on valitud ka üheks üheksast Euroopa kultuurilinnast.

Oma unikaalse ilu võlgneb Praha suures osas sajanditevanustele lossidele Vltava jõe kaldal. Templid, kirikud ja paleed, oma erisuguste arhitektuuristiilidega, on säilitanud iidsete aegade vaimu.

Praha ilu ja hiilgust on imetletud läbi ajaloo. Ehitusmälestiste poolest Kesk-Euroopa ilusaimate ja rikkaimate linnade hulka kuuluvat Prahat nimetas juba 18. sajandi lõpul Goethe maailmakrooni kauneimaks juveeliks.

Linnas on hulgaliselt muuseume, kunstigaleriisid, teatreid ja kontserdimaju. Õhtust meelelahutust pakuvad erinevad showd, etendused, kontserdid, ooperi – ja balletietendused.

Praha Vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Meeldejääv on kindlasti raekoja astronoomiline kell keskaegsel turuväljakul, mille all võib igal täistunnil näha kahtteist apostlit, kuulus Karli sild, kus lahutavad meelt asjaarmastajatest kunstnikud ning muusikud ja kauni panoraami loob endine kuninga- ehk praegune presidendiloss. Legendaarne on Vyšehradi loss (tõlkes- kõrge loss).

Huvitav on ka vana juudi surnuaed, mille moodustavad viltuvajunud hauakivid pisikesel maalapil ja Euroopa vanim sünagoog 1270. aastast.

 

Huvitavad sihtkohad

TOP 5 reisikogemust – Estraveli e-äri spetsialisti Berle meenutused ja pildid

05.11.2020
Estraveli online teeninduse e-äri spetsialist Berle

Estraveli online teeninduse e-äri spetsialist Berle jagab oma TOP 5 reisikogemust. Loe meenutusi ja vaata pilte.

Loe edasi...

100 tundi Prahas

26.09.2011
Svea Lillepalu

Praha on kahtlemata üks kütkestavamaid linnasid Euroopas. Selle ajalugu on jäädvustatud lugematutesse barokk- ja renessansstiilis hoonetesse. Alates kaunist Praha lossist lõpetades linna südames asuva Wenceslase väljakuga, pakub Praha igale külastajale silma- ja avastamisrõõmu. Ühtlasi on Praha ka üks ajalooliselt paremini säilinud Euroopa pealinnu. Vaatamist väärt Praha lossi ehitusega alustati juba 9. sajandil ning loss on […]

Loe edasi...