Santiago de Chile

Tšiili

Santiago de Chilis leiad eest euroopalikud linnatänavad, südamlikud kohalikud ja kaasahaaravad muusikarütmid.

Santiago de Chile on koos oma naaberpiirkondadega Tshiili kultuuriliseks ja poliitiliseks südameks. See võluv metropol asub Andide nõlvadel ja siin on ligi 5 miljonit elanikku. Linn ise võks vabalt kuskil Euroopas asuda, ka kohalikud tunduvad sarnanevat nii berliinlaste, londonlaste kui madriidlastega. Erinevus seisneb kohalike vahetus olekus, südamlikkuses ja avatuses võõrastele kultuuridele.

Santiagot ilmestavad rohked pargid, vabaõhulavad, teatrid, ooperimajad. Linnas korraldatakse mitmeid festivale, mainimist väärib näiteks ‘Festival Internacional de Teatro Santiago a Mil’, mis on üks Tshiili tähtsamaid teatrifestivale.

Santiago on tuntud  kaunite vaadete tõttu lumistele Andidele, ‘Río Mapocho’ laia jõe, oma klubide ja üleüldise värske ja rõõmsa elustiili poolest. Siin miksitakse traditsioonilist pop- ja rockmuusikat salsa- ja meringirütmidega. Santiagos istutakse mõnusalt varjulises paigas ja mängitakse malet, korraldatakse piknikke parkides või nauditakse tshiili kööki restoranides.

Patagoonia – seiklused maailma lõpus

16.05.2014
Svea Lillepalu

Lõuna-Ameerika oli Meelist pikka aega paelunud, kuid raske oli valida, kas minna Peruusse Inkade radadele, Amazonasesse või hoopis Patagooniasse. Internetis Torres del Paine mägede päikeseloojangust pilte nähes oli asi otsustatud!

Loe edasi...

Santiago de Chiles on nii meri kui Andide suusakuurortid ca pooleteisetunnise autosõidu kaugusel. Kauneid vaateid saab nautida nii ‘Cerro San Christobal’ mäe kui ‘Bellavista’ künka otsast.

Santiago de Chiles on mitmeid külastamist väärivaid paiku nagu näiteks Arheoloogiamuuseum, Kaunite Kunstide Muuseum, Moodsa Kunsti Muuseum. Linna südames asub imposantne katedraal.

Võimalik on ka kaljudel ronida, trekkida, tegeleda raftinguga. Aastaringselt toimuvad kultuuriüritused, festivalid.

Maipo jõe kanjon on oma läheduse tõttu pealinnale üks santiaagolaste lemmikajaviite kohti. Kanjonis on mitmeid matkaradu, millest paljud ei ole nõrkadele. Kuna läheduses on mitmeid üle 4000 meetriseid mägesid, siis saavad siin oma uudishimu rahuldada ka kangemad matkajad-mägironijad.