Cockburn Town

Turks Ja Caicos

Turks ja Caicose saared asuvad 575 miili Miamist ja 39 miili Bahamast. Saarte ümber on suuruselt maailma kolmas korallriff.

Suur osa Turks ja Caicose saartest, eriti aga Caicose lõunapoolne osa, on suhteliselt viljakas maastik, mida niisutavad väikesed jõed, samuti leidub seal liivapaljandikke, laguune ja soiseid alasid. Enamus liivarandasid asuvad saarte põhja ja läänekallastel.

Grand Turki ning kogu Turks & Caicose saarestiku pealinn on Cockburn Town. Suurima elanike arvuga saar saarestikus on Providenciales, mis asub Caicose saarestiku lääneosas (22540 in). Kokku on Turks and Caicose elanike arv 32000. Selle saareriigi ametlik staatus on Briti Meretagune Ala, kõrgeim võim kuulub Elizabeth II-le, keda kohapeal esindab kuberner.

Grand Turki saar on madal ja kõrbeline. Arvatavasti oligi see saar Columbuse esimeseks maabumiskohaks Uues Maailmas 10. oktoobril 1492. Grand Turki saare põhjatipus asuv mitmekilomeetrine merepinna lähedaste korallriffide vöönd on tõeline laevade lõks – läbi sajandite arvatakse seal hukkunud laevade arvuks 1000!

Peamise harrastused saarel on sukeldumine, snorgeldamine, vaalade- ja linnuvaatluse retked.

Vaatamisväärsused: Columbus Landfall Rahvuspark, Turks and Caicose Rahvusmuuseum, Wesleyan Kirik, Admiral Cockburn Land & Sea Park.