Kuhu ja kuidas saab praegu reisida? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Budapest

Ungari

Budapest pakub fantastilisi muljeid juba lennukiga Budapesti lennujaamale lähenedes: üle Doonau jõe kanduvad üheksa imeilusat silda, mis ühendavad omavahel Buda ja Pesti linnaosa, hallikasrohelised Doonau veed uhuvad arvukaid rohelusse uppunud saari.

Budapesti iseomane ilu päädib sellest, et see jääb Doonau mõlemale kaldale. Doonau otsekui ühendaks tasandikul asuva idapoolse linnaosa läänekaldal paikneva hoopis mägisema maastikupildiga.

Budapestis on igal nurgal midagi huvitavat ja kummastavat. Ööelu nautijad ning ostuhullud peavad suunduma Pesti südalinna, vanamoelise sarmi austajatele soovitame sammud seada Buda vaiksete tänavate suunas.

Jalutuskäik mööda keskaegseid vanalinna tänavaid muudab meele rahulikuks ning kõige krooniks võib Gellerti mäe tipust nautida ülevat linnapanoraami. Margiti saarel võib leida kindlasti mõne hubase koha, kus hinge maha tõmmata ning kogutud muljeid veelkord kokku võtta.

Budapesti söögikohad pakuvad hõrgutavaid ja maitseainetega rikkalikult vürtsitatud toite, hõõgvein ja piprased toidud panevad vere hoopis kuumemalt käima! Budapest on alati olnud paljurahvuseline linn, kus kultuur – alates muusikast, tantsudest ja kujutavast kunstist ning lõpetades igapäevaste kulinaarsete naudingutega – on iga ungarlase igapäevaseks osaks, millest kõik Budapesti elanikud agaralt osa tahavad saada. Budapesti kutsutakse sageli Doonau kuningannaks.

Budapest: rikkad sugulased

16.11.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Kes iganes esimesena Budapesti väikeseks Pariisiks nimetas, mõtles seda kindlasti komplimendina. Ent Austria võimu all elades võis see ungarlaste alaväärsuskompleksi ainult suurendada.

Loe edasi...

Ungari veinireis

13.11.2013
Sulev Lind, Ungari veinide maaletooja Budampexi müügijuht / Estraveller

Kui külastad Ungarit, satud tahes-tahtmata ka veinipiirkonda, kas rohkem või vähem kuulsasse või omapärasesse, kuid et piirkondi on kakskümmend kaks, jääb mõni kindlasti tee peale.

Loe edasi...

Budapestis jätkub tegevust igaks hooajaks. Talvisel nädalalõpul võib mõnda Margiti saarel asuvaist spa-hotellidest külastada või kevaditi muusikaelamuste saamiseks mõnest Budapesti kevadfestivalist osa võtta ja suvel Doonau helesinistel vetel laevaga lõbusõitu teha või hoopis sügisesest viinamarjade korjamisest osa saada…

Peamised vaatamisväärsused on Lossimägi, Parlamendihoone, Doonau keskel asuv Margiti saar, 1884a. avatud ooperimaja, Kangelaste väljak ja Gellért mäetipus olevad tsitadellid.