COVID-19 puhanguga seotud OLULINE REISIINFO »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Hanoi

Vietnam

Vietnami kujul on tegemist siiani kommunismi praktiseeriva riigiga. Tänavaloosungitel särab vastu viisnurk; ning sirp ja vasar ülistavad rahva töökultuuri. Elanike arv riigis küünib üle 81 miljoni, millest 3,5 miljonit kodanikku elab pealinnas Hanois.

3000 aastase ajalooga Vietnami pealinn ja ühtlasi kõige võluvam linn Hanoi, on koduks rohkem kui kolmele miljonile inimesele.

Vähem elavat ja rohkem kaitstud linna Hanoid on hea avastada jalgsi, kuna just siis on võimalik näha suurepäraseid vanu ehitisi ning külastada põnevaid vaatamisväärsuseid. Kui Ho Chi Minh linna on nimetatud tõuklemise ja sagimise keskuseks, siis Hanoi kaubamärgiks on rohelised pargid ja rahulikud järved.

Linn on jagatud rajoonideks, millest paljud on saanud oma nime järve järgi, mis asub maakonnas. Igas piirkonnas on midagi erilist ja teistsugust kui teises. Kokku on linnas 18 kaunist järve.

Hanoi vaatamisväärsuste hulka kuuluvad paljud muuseumid ja templid; Ho Chi Minhi mausoleum – paik, mis ehk kõige enam turiste kokku meelitab – ning traditsiooniline Water-Puppet ehk eesti keeli vee-marionettide teatrietendus. Ka Hanoi vanalinnas asuv turg väärib väisamist. Seal müüakse kraami, millega on sel moel kaubeldud juba aastasadu. Pealinn on iseenesest piisavalt meeltlahutav ning kindlasti paari päeva pühendamist väärt. Mitmed restoranid ning pubid pakuvad võimalusi mõnusaks äraolemisks.

 

Huvitavad sihtkohad

Tasuga või tasuta: kaks giidi

07.01.2015
Kaido Haagen / Estraveller

Kui Vietnamis olles napib aega või tahtmist Hanoid põhjalikumalt tundma õppida, siis ühe tiiru linna peal võiks ikka teha. Teenusepakkujate valik on lai, leida võb nii traditsioonilisi kui ka vähem tavapäraseid tuure. Kaido Haagen proovis neist kahte, üht tasulist ja üht tasuta varianti, ning mõlemaga jäi igati rahule.

Loe edasi...

10 põhjust minna Põhja-Vietnami

16.11.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Silvia Pärmann leidis, et Põhja-Vietnami kannatab minna ka siis, kui kui Rambo, kommunistid ja kevadrullid kunagi meeldinud pole.

Loe edasi...