COVID-19 puhanguga seotud OLULINE REISIINFO »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Ho Chi Minh City

Vietnam

Ho Chi Minh (algselt Saigon) on Vietnami suurim linn - pindala 2,095 km², rahvaarv on u. 6,6 miljonit. Ho Chi Minh on kütkestava ajaloo ja traditsioonidega, kiirelt arenev ja dünaamiline linn.

Ookerkollane raekoda ja tema keerulise ornamendiga kellatorn näeb välja nagu Hotel de ville Provence’is. Katuseni ulatuvate sammastega villat on juba Londonis nähtud ja Hotel Majesticut Prantsuse Rivieras. Ning Notre-Dame’i katedraal oma telliskivipunasega sobib Normandiasse. Tegelikult asuvad kõik neli hoonet Kagu-Aasias, täpsemini Saigonis, mille ametlik nimetus aastast 1975 on Ho Chi Minh, kuid mida selle elanikud endiselt Saigoniks kutsuvad.

Kuigi mõned kõrghoonete hiiglased ja Viet Congi kangelaste mälestusmärgid ei sobi kuigi hästi linnapilti, võib end Vietnami suuruselt teise linna keskuses tunda nagu Prantsuse koloniaallinnas sada aastat tagasi.

Ametiasutused ja kirikud, Ooperimaja ja suuremad hotellid on ehitanud Pariisi arhitektid.  Ja tänagi sarnanevad Idamaade Pariisi bulvarid Seine’i kaldal kahisevate avarate alleedega.  Suur osa elust keeb siin eukalüptide ja tamarindide õhuliste roheliste sirmide all. Tuhanded kokkupandavad toolid kutsuvad bulvaritele istuma.

 

 

Huvitavad sihtkohad

10 põhjust minna Põhja-Vietnami

16.11.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Silvia Pärmann leidis, et Põhja-Vietnami kannatab minna ka siis, kui kui Rambo, kommunistid ja kevadrullid kunagi meeldinud pole.

Loe edasi...

Linn on oma kaasaegsete ostukeskuste ja traditsiooniliste tänavaturgudega tõeline ostuparadiis. Tuntuim turg on Ben Thanh, kus võib osta peaaegu kõike (puuviljad, elektroonika, kosmeetika jpm).

Linnas on sadu restorane, baare, pubisid, ööklubisid ja lokaale.