Kanada suusakeskused

Kanadas sünnivad lapsed suusad ja lumelauad jalas. Sealsed suusamäed on alati hästi hooldatud ning liftid liiguvad kui õlitatud kellavärk. Väga populaarsed on ka heli-ski-suusareisid, kus helikopter viib grupi mõnele muidu ligipääsmatule mäetipule ning üks elu võimsamaid laskumisi võib alata.

Kõige suuremad ja vingemad suusakuurordid Banff ja Whistler asuvad Alberta ning British Columbia provintsides. Mainimist väärib ka Quebeci provits, mis pakub tõeliselt rahulikku, kuid samuti ka väga mitmekülgset suusaelamust.

Alberta

Banff ja Lake Louise suusapiirkonnad keset Banffi rahvusparki on pakkunud suusarõõmu juba 80 aastat. Kolm küla – Mt. Norquay, Lake Louise ja Sunshine Village – on koondatud ühele suusapiletile ja pakuvad nõlvu igale maitsele. Kui suusatamisest on küll saanud, on võimalus lasta end poputada mõnes spaas, šopata kokku 200 poes või seigelda jääkanjonis. Õhtuseks ajaks on piirkonnas heal tasemel restorane, baare ning lounge. Banff on ka mitmete heli-ski-ringreiside alguspaigaks.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg mõlemasse kuurorti

Calgaryst Banffi – 1,5 h / 134 km
Calgaryst Lake Louise’i –  2 h 15 min / 196 km

Kuurordi andmed

Mt. Norquay (1630 m)
Kõrgeim punkt – 2134 meetrit
Lifte – 5

Radu oskustaseme järgi:
20% algajale
36% keskmisele
44% kogenenule

Lake Louise (1645 m)
Kõrgeim punkt – 2636 meetrit
Lifte – 9

Radu oskustaseme järgi:
25% algajale
45% keskmisele
30% kogenenule

Sunshine Village (1658 m)
Kõrgeim punkt – 2729 meetrit
Lifte – 12

Radu oskustaseme järgi:
20% algajale
55% keskmisele
25% kogenenule

British Columbia

2010. aasta taliolümpiamängude toimumiskoht, Whistler Blackcombi suusakuurort on suusamaailmas klass omaette. Kaks suurt mäge koos euroopaliku suusakülaga pakuvad mõnusaid suusaelamusi, kauneid vaateid ja muidugi talvist lõõgastust. Soovitame on suusatamise või lumelauatamise vahepeal ära proovida ka mõned mäetippudes asuvad restoranid. Suurlinlike võimalustega hubane suusakuurort on tuntud nii seal- kui siinpool Suurt Lompi ja kindlasti külastamist väärt, suusakogemusest hoolimata.

Sõiduaeg ja kuurordi andmed

Sõiduaeg Whistler Blackcombi

Vancouverist – 2,5 h / 121 km

Kuurordi andmed

Whistler Blackcomb (675 m)
Kõrgeim punkt – 2284 meetrit
Lifte – 37

Radu oskustaseme järgi:
15% algajale
55% keskmisele
30% kogenenule

Quebec

Mont Tremblant on koht, kus kohtuvad maailmaklassilised suusanõlvad, rahvusvahelised restoranid, ostukeskused ja Prantsuse maapiirkonda meenutav atmosfäär. Montrealist vaid tunniajase autosõidu kaugusel olev kuurort pakub rõõmu nii mäesuusatajale, lumelaudurile kui ka murdmaasuusatajale. Populaarsete tegevuste hulka kuuluvad Mont Tremblantis ka jääronimine ning koerarakendisõit. Juba 1930. aastast tegutsev suusapiirkond tutvustab ka killukest Kanada ajaloost.

Sõiduaeg ja kuurordi andmed

Sõiduaeg Mont Tremblanti

Montrealist – 1,5 h / 121 km

Kuurordi andmed

Mont Tremblant (230 m)
Kõrgeim punkt – 875 meetrit
Lifte – 14

Radu oskustaseme järgi:
17% algajale
33% keskmisele
50% kogenenule