• Esileht
  • Prantsusmaa suusakeskused

Prantsusmaa suusakeskused

Prantsusmaal asub Euroopa kõrgeim suusakuurort Val Thorens, kus 99% suusaradadest paiknevad üle 2000 m kõrgusel ning lumi on garanteeritud kogu talve jooksul.

Koos kõrvalasuvates orgudes paiknevate suusakeskuste Meribeli ja Courceveliga moodustab Euroopa suurima suusaregiooni Les Trois Valles ehk Kolm Orgu. Nädalaga seda kõike läbi ei sõida ja seepärast tullakse siia ikka ja jälle tagasi.

Savoi Alpides moodustavad kaks suusakeskust Les Arcs ja La Plagne hiigelpiirkonna, mis õigustatult kannab Suusaparadiisi (Paradiski) nime.
Val d’Isère’st leiab eest kaks liustikku, head lumeolud, äärmiselt laia radade valiku algtasemest olümpiatrassideni, uued tõstukid ja stiilse suusaküla. See mitmest suurest mäemassiivist koosnev suusakeskus kuulub kindlalt Prantsusmaa eliitkuurortide hulka.

Loe lähemalt erinevate suusapiirkondade kohta

La Plagne

La Plagne suusakeskus on üks osa suurest Paradiski suusapiirkonnast Prantsusmaa Alpides. Kuurort ise asub enamjaolt üle 1500 meetri kõrgusel ning pakub midagi igale maitsele ja oskustasemele.

La Plagne kuurort on jagatud omakorda kaheks erinevaks osaks:

·        1800-2100 meetri kõrgusel asuvad High Altitude külad

·        1250-1450 meetri kõrgusel asuvad Villages külad

Enamik kuurordi nõlvasid sobib pigem harrastajatele kui tõelistele adrenaliiniotsijatele. Kokku leiab La Plagne’st 225 km jagu laskumisi, mida teenindab 109 lifti. Kõrgeim punkt, kuhu suusaliftiga saab, asub 3250 meetri kõrgusel. Väga kogenud suusa- ja lumelauasõpradel on siiski võimalus proovida ka üht karmimat laskumist, 2000-meetrist laskumist Bellecote liustiku põhjaküljel.

Lumelaudurite meeleheaks on olemas pargid Belle Plagne, Montchavin, Champagny ja Bellecote nimelistes külades. Paljude parkide juurde saab ka uute kiirliftidega.

Kõige populaarsemad after-ski kohad Bar Etoile, Couleur Café ja Bar La Nice asuvad Plagne 1800 külas. Ka teistest küladest leiab baare ning restorane, kus peale pikka päeva end lõdvaks lasta.

Les Arcs

Les Arcs suusakeskus on samuti üks osa suurest Paradiski suusapiirkonnast. Kokku on kuurordis pea 425 km laskumisi, mida teenindab 141 lifti, millest kõrgeim viib 3230 meetri kõrgusele. Murdmaasuusatajate käsutuses on 15 kilomeetrit suusaradu.

Ka Les Arcs suusakeskus on jagatud nelja küla vahel, millest igaüks asub erineval kõrgusel:

·        Arc 1600

·        Arc 1800

·        Arc 1950

·        Arc 2000

Kõige madalamal asuv Arc 1600 on sobilik just rahulikku sõitu harrastavatele ja alles õppivatele suusatajatele.

Arc 1800 ja 2000 asuvad ülalpool metsapiiri ning nende nõlvadelt avanevad kaunid päikeselised vaated. Lumelauduritele on Arc 1600 lähedal Appacalypse park, mis pakub erinevaid võimalusi oma oskuste treenimiseks ja harjutamiseks.

Kõige rajumad after-ski peod leiavad aset enamjaolt Arc 1800 külas, kus asub ka Apocalypse nimeline ööklubi ning mitmeid baare. Ka Arc 2000 külas on ööklubi nimega KL92.

Meribel

Meribel kuulub ühte maailma suurimasse suusapiirkonda Les 3 Vallées. Tänu oma kesksele asukohale avaneb Meribelis majutujatele võimalus nautida üle 600 km nõlvasid, mida teenindab kokku 200 lifti. Ainuüksi Meribeli orus endas asub üle 150 km nõlvasid, mille seast leiab endale sobiliku igaüks. Les 3 Vallées piirkonda kuuluvad veel Courcheveli ja Belleville orud.

Meribel on üks suusakuurorte, mis on investeerinud suuri summasid liftivõrgustiku uuendamisse ja parandamisse. Nimelt on kuurordis tänaseks rohkem kiirlifte kui üheski teises suusakuurordis maailmas.

Lumelaudurid leiavad Meribelist lustimiseks mitu erinevat parki ning tänu heale ühendusele teise kahe kuurordiga saab osa ka nende parkidest.

After-ski toimub enamjaolt Meribeli keskuses ning kuurordi äärealadel on enamasti ka õhtuti rahulik ning vaikne.

Morzine

Morzine on kuurort, mis taas kord kuulub ühte suurde suusapiirkonda, seekord Portes du Soleili. Kuurordist leiab peale suusanõlvade ja majutuse ka palju häid restorane, poode ning teisi vaba aja veetmise võimalusi.

Morzine pakub oma külastajatele üle 153 km laskumisi, mida teenindab 67 suusalifti. Koos ülejäänud Portes du Soleili piirkonnaga on suusahuntide käsutuses üle 650 km nõlvasid.

Kuurordi 1000 ja 2000 meetri vaheliselt alalt leiavad endale sobiva raja eelkõige algajad ja keskmise oskustasemega suusatajad. Juba kõrgemalt leiab pikad laskumised, mis on sobilikud kogenud suusatajatele. Just nendele võib huvi pakkuda ka üle 1100 meetri pikkune laskumine Avoriazist Morzinesse.

Üheks Morzine’i vaatamisväärsuseks on ka nn Šveitsi sein, mis on üks hirmutavamaid musti radu kuurordis. Enamik inimesi eelistab sealt pigem liftiga alla sõita.

Lumelauduritel tasub ette võtta teekond Avoriazi, kus asub üks Euroopa suurimaid lumelauaparke. Enamik nõlvasid sobib pigem algajale ja keskmise oskustasemega lauduritele.

Morzine on tuntud rohkem kui rahulik ja sõbralik kuurort ning seda kinnitab ka sealne atmosfäär. Varaõhtusele kokteilile või õllele järgeb üldjuhul õhtusöök mõnes heas restoranis. Peale kehakinnitamist leiab kuurordist küllalt baare, kus veel ka jalga keerutada.

Val d’Isere

Val d’Isere kuulub nende väheste maailmakuulsate suusakuurortide hulka, milles on toimunud nii maailmameistri- kui ka olümpiavõistlused. Muidugi lisab kuulsusele veel juurde ka see, et tegu on tõeliselt tasemel suusanõlvadega kuurordiga.

Val d’Isere on samuti nagu paljud teised ühenduses Tignesi kuurodiga ning kokku nimetatakse antud piirkonda Espace Killy suusapiirkonnaks. Tänu sellele leiab antud piirkonnast midagi iga suusahuviline, alates esimest korda suuska näinust kuni suuskadel sündinuni.

Nii Val d’Isere kui ka ülejäänud piirkonna liftisüsteem on välja töötatud, pidades silmas eelkõige suusatajate mugavust. See tähendab, et mööda suusapiirkonda on võimalik igas suunas juba mäel olles edasi liikuda, ilma keskusesse naasmata.

Val d’Isere lumelauapark, mis võtab enda alla pea 35 000 m2 on üks suuremaid ning toob naeratuse pea iga lauduri näole. Algajatele on kuurordis Billabongi lumelauakool, mis on spetsialiseeritud just off-piste sõitmisele.

Täpselt nagu suusa- ja lumelauanõlvade puhul, leiab kuurordist endale igaüks just talle sobiliku after-ski paiga. Isegi karaoke sõbrad leiavad Val d’Isere külast baari nimega La Foret.

Val Thorens

Val Thorens on see suusakuurort, mis hoiab kindlalt maailma kõrgeima suusakuurordi tiitlit. 2300 meetri kõrgusel asuv kuurort on üks osa suurest Les 3 Vallées suusapiirkonnast ning pakub külastajatele ligipääsu nõlvadele kogupikkusega üle 600 km. Nõlvasid teenindab kokku 200 lifti.

Tänu oma kõrgusele on tegemist kuurordiga, kus saab suusatada ligikaudu kuus kuud aastast.

Oma lemmiku peaks Val Thorensi kuurordist leidma iga suusahunt, kuid arvatavasti rõõmustavad sealsete nõlvade üle eelkõige keskmise ja kõrgema tasemega suusatajad. Kuurordist leiab ka rohkem gondlistiilis suusalifte, kui kusagilt mujalt.

2009. aastal ehitati kuurorti umbes 40 hektarine ala algatajatele, kust asuvad ka kaks nn Imevaipa ehk horistontaallifti.

Val Thorens lumelauapark asub Plateau sektoris ning on mugavalt ligipääsetav mitme erineva liftiga. Park on jagatud viieks erinevaks tsooniks, kust leiab oma nii algaja kui ka trikimees.

Val Thorens pakub oma väsinud suusahuntidele ka mitmeid erinevaid võimalusi õhtuseks ajaveetmiseks. Kuurordis on kokku pea 130 baari ja restorani, ujula ning lisaks ka kino. Kokku leiab kuurordist ka kolm ööklubi, kus kuni hommikutundideni tantsukingadele valu anda.