USA suusakeskused

Ameerikas on kõik alati suurem ja vihasem kui mujal maailmas. Suusakuurordid ei ole erandiks. Paljud USA suusakeskused võtavad enda alla tohutult suuri lumevälju ning pakuvad tegevust päevadeks. Ühest reisist võib väheks jääda, et kõiki nõlvu proovida!

Üks kõige populaarsemaid suusaosariike on kahtlemata Colorado, kust leiab pea 27 kuurorti. Kohe järgi tuleb ka Utah, mis sobib eelkõige puuderlume nautijatele, sest just seal on see mõnusalt kohev ja pehme.

USA suuruselt neljas osariik Montana pakub võimalust suusatada keset metsikut loodust. Natukene veidrana võivad tunduda California ja Nevada osariigid, aga sealtki leiab tuntud ja hinnatud suusakuurorte.

või
Loe lähemalt erinevate suusakuurortide kohta

 

COLORADO

Aspen

Aspen on Ameerika suusakuurortide koorekiht. Peale suusamägede leiab sealt suure valiku baare, restorane, poode ning ka üle 2300 m2 suuruse laste seikluskeskuse. Kuurordis on kokku neli mäge – Snowmass, Aspen Mountain, Aspen Highlands ja Buttermilk, mis annavad kokku 336 suusalõbu täis laskumist.

Snowmass on eelkõige nende pärusmaa, kellele meeldib avastada juba sissetallatud radade kõrval asuvaid lumevälju ehk off-piste radu. Snowmassi mäel asub ka Olümpia suuruses superpipe ning varem mainitud laste seikluskeskus. Snowmass pakub mitut sorti majutust – nii väiksema kui ka suurema eelarvega reisijale.

Aspen Highlands pakub suusanaudingut oma järskude nõlvade ning nendelt avanevate imekaunite vaadetega Maroon Belli mäetipule, mis muide on üks Colorado enim pildistatud paikasid. Tõeliselt närve kõditava elamuse saamiseks on soovituslik matkata Highland Bowli tippu ning sealt alla sõita.

Buttermilk on eelkõige perede pärusmaa, sest just sealt leiab mõnusalt lauged ja laiad rajad, mis sobilikud ka alles õppivale suusahundile. Buttermilk on ka juba 13. aastat olnud ESPN Winter X Games toimumispaik, mis toob kokku tuhandeid suusa- ja lumelauafanaatikuid.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Aspenisse

Aspeni lennujaamast – 10 minutit/4,8 km
Eagle’ist – 1 h 45 min / 9,6 km
Denverist – 4 tundi / 346 km

Külade andmed

Aspen Mountain (2421 m)
Kõrgeim punkt – 3417 meetrit
Lifte – 8
Radu oskustaseme järgi:
0% algajale
48% keskmisele
52% kogenenule

Snowmass (2470 m)
Kõrgeim punkt – 3813 meetrit
Lifte – 21
Radu oskustaseme järgi:
6% algajale,
50% keskmisele,
44% kogenenule.

Aspen Highlands (2450 m)
Kõrgeim punkt – 3558 meetrit
Lifte – 5
Radu oskustaseme järgi:
18% algajale
30% keskmisele
52% kogenenule

Buttermilk (2398 m)
Kõrgeim punkt – 3017 meetrit
Lifte – 8
Radu oskustaseme järgi:
35% algajale
39% keskmisele
26% kogenenule

Beaver Creek

Beaver Creek on tuntud eelkõige maailmaklassilise teeninduse, mõnusa suusaküla atmosfääri ja heade off-piste nõlvade poolest. Kuurort uhkustab 300 päikeselise päevaga aastas. Soojendusega kõnniteed (!) ja eskalaatorid teevad ringi liikumise eriti lihtsaks ka suurte suusasaabastega, kui sihiks on after-ski. Beaver Creek on ideaalne eelkõige nendele, kes soovivad, et suusaliftid oleksid kõigele lähedal ning varustuse tassimine oleks minimaalne.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Beaver Creeki

Eagle’ist – 30 minutit / 40 km
Denverist – 2,5 h / 200 km

Kuurordi andmed

Beaver Creek (2468 m)
Kõrgeim punkt – 3486 meetrit
Lifte – 25
Radu oskustaseme järgi:
19% algajale
43% keskmisele
38% kogenenule

Breckenridge

Breckenridge kuurorti nimetatakse ka “ideaalse mäe” külaks. Kuurort mahutab enda alla 4 mäetippu, viis maastikuparki, neli halfpipe’i, kaks kuue inimese kiirlifti SuperChairs, Põhja-Ameerika kõrgeima suusalifti ning ajaloolise kaevandusküla. Külast leiab ka ameerika mägede atraktsiooni nimega The Gold Runner. Talvekuudel on Breckenridge koduks mitmetele festivalidele ja muusikaüritustele. Breckenridge on hea hinna-kvaliteedi suhtega suusakuurort, mille üheks plussiks on ka lähedus suurlinnale Denverile.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Breckenridge’i

Denverist – 2 h / 156 km

Kuurordi andmed

Breckenridge (2926 m)
Kõrgeim punkt – 3961 meetrit
Lifte – 31
Radu oskustaseme järgi:
15% algajale
33% keskmisele
52% kogenenule

Copper Mountain

Copper Mountain on loogiliselt ülesehitatud suusakuurort, kus laugemad nõlvad jäävad mäe lääne- ning järsemad idaküljele. See on sobilik igal tasemel suusahundile ning ka päris algajatele on oma ala. Üks Colorado osariigi ilusamaid suusakeskuseid pakub imekauneid vaateid, suurt maa-ala ning piisavalt vaba aja veetmise võimalusi.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Copper Mountainisse

Denverist – 1 h 45 min / 150 km

Kuurordi andmed

Copper Mountain (2960 m)
Kõrgeim punkt – 3753 meetrit
Lifte – 22
Radu oskustaseme järgi:
21% algajale
25% keskmisele
54% kogenenule

Crested Butte

Crested Butte mägikuurort kutsub Sind tõelisesse Colorado loodusesse keset Elki mäestikku. See on ehtameerikalik suusaküla, kust leiab ajaloolist arhitektuuri, hubaseid restorane ja küllaldaselt baare after-ski’ks. Mägikuurort ise ja liftid asuvad Crested Butte’i keskusest umbes 5 km kaugusel ning sinna viib tasuta suusabuss. Kuigi kuurort on tuntud eelkõige off-piste nõlvade poolest, leiavad ka algajad ning keskmise oskustasemega sõitjad endale kindlasti sobivad sõiduteed.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Crested Butte`i

Gunnisonist – 45 min / 47 km
Montrose – 2 h / 154 km

Kuurordi andmed

Crested Butte (2857 m)
Kõrgeim punkt – 3707 meetrit
Lifte – 16
Radu oskustaseme järgi:
23% algajale
57% keskmisele
20% kogenenule

Keystone

Keystone on üks Põhja-Ameerika populaarsemaid suusakuurorte, mille üheks põhjuseks on kindlasti lähedus Denverile. Samuti on kuurort koduks riigi suurimale öösuusatamise programmile, mille raames saab mägesid vallutada 12 tundi järjest. Kuurort on väga peresõbralik ning pakub peale suusatamise veel mitmeid erinevaid aktiviteete nagu lumerattaga sõitmine, snowtubing ja palju muud.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Keystone`i

Denverist – 1 h 45 min / 145 km

Kuurordi andmed

Keystone (2828 m)
Kõrgeim punkt – 3803 meetrit
Lifte – 20
Radu oskustaseme järgi:
19% algajale
32% keskmisele
49% kogenenule

Steamboat

Steamboat on ehtläänelik linn, mille tänavatel võiksid vabalt ringi liikuda kauboid ning kõrtside uksed olla kuulidest sõelaks lastud. See on koht, kust teksad ja suured kaabud on umbes sama tavalised kui paksud joped ja suusasaapad. Kuus tippu, 75-aastane olümpiapärand ning üks vingemaid pereprogramme teevad kuurordist ühe parima omade seas. “Lapsed suusatavad tasuta” programm toob kuurorti suurel arvul peresid. Steamboat on koht, kus iga külastaja saab nii mõnusa suusa- kui ka Wild-Wild-West-elamuse osaliseks.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Steamboati

Haydenist – 30 min / 38 km
Denverist – 4 h / 275 km

Kuurordi andmed

Steamboat (2103 m)
Kõrgeim punkt – 3221 meetrit
Lifte – 16
Radu oskustaseme järgi:
14% algajale
42% keskmisele
44% kogenenule

Sunlight Mountain Resort

Aspeni ja Glenwood Springsi vahele on ära peidetud üks üdini peresõbralik ja väiksema eelarvega reisijale mõeldud kuurort. Kuurordist leiab ka kaks nõlva, mida teistel osariigi kuurortidel ei ole: osariigi pikim ja osariigi järseim. Keskusest leiab mitmeid ajaveetmise võimalusi ning ka küllaldaselt restorane ja poode.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Sunlight Mountain Resorti

Eagle’ist – 1 h 15 min / 66 km
Denverist – 3 h 45 min / 309 km

Kuurordi andmed

Sunlight Mountain Resort (2403 m)
Kõrgeim punkt – 3016 meetrit
Lifte – 3
Radu oskustaseme järgi:
20% algajale
55% keskmisele
25% kogenenule

Telluride

Telluride’i tipud pakuvad kõva võistlusmomenti Euroopa gigantidele Alpidele. Üks populaarsemaid kuurorte on koduks maailmaklassilistele restoranidele, poodidele ning ööelule. Telluride on suurendanud oma haaret viimase kolme aasta jooksul ning loonud külastajatele aina rohkem ja aina paremaid suusatamisvõimalusi. Euroopaliku küla ja suusakeskuse vahel liigub tasuta gondel, mis viib soovijad kiirelt ühest kohast teise.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Telluride´i

Telluride’i lennujaamast – 20 min / 11 km
Montrose’ist – 1,5 h / 112 km
Grand Junctionist – 3 h / 215 km

Kuurordi andmed

Telluride (2659 m)
Kõrgeim punkt – 4008 meetrit
Lifte – 18
Radu oskustaseme järgi:
23% algajale
36% keskmisele
41% kogenenule

Vail

Vail on üks Ameerika Ühendriikide suuremaid suusapiirkondi. Peaaegu perfektsuseni tuunitud nõlvad ja keskmiselt 300 päikeselist päeva aastas teevad Vailist ühe ideaalseima suusakuurordi. Kuurordist leiavad tegevust iga oskustasemega suusatajaid ning mõeldud on ka off-piste sõitjatele, kelle käsutuses on lausa 7 nõlva.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Vaili

Eagle’st – 45 min / 58 min
Denverist – 2,5 h / 182 km

Kuurordi andmed

Vail (2475 m)
Kõrgeim punkt – 3526 meetrit
Lifte – 31
Radu oskustaseme järgi:
18% algajale
29% keskmisele
53% kogenenule

Winter Park

Denverile kõige lähemal asuv kuurort pakub lõõgastavat ja rahulikku atmosfääri ning muidugi ka laia valikut nõlvasid. Kokku viis mäge pakuvad suusarõõmu peamiselt juba kogenud suusahundile, kellel tasuks meelde jätta ka üks nimi – Mt. Mary Jane. Palju tegevusi leiavad ka lastega pered.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Winter Parki

Denverist – 2 h / 132 km

Kuurordi andmed

Winter Park (2743 m)
Kõrgeim punkt – 3261 meetrit
Lifte – 25
Radu oskustaseme järgi:
8% algajale
17% keskmisele
75% kogenenule

MONTANA

Big Sky/Moonlight Basin

Kõrvuti asetsevad kuurordid Big Sky ja Moonlight Basin pakuvad suurimat valikut suusavõimalusi Ühendriikides. Ühe suusapiletiga saab nautida mõlema kuurordi nõlvasid. Big Sky kuurordist leiab ka 1325 meetri pikkuse laskumise, mille alguspunkt asub 3403 meetri kõrgusel. Moonlight Basin on üks USA uusimaid suusakuurorte, mis asub Yellowstone’i rahvuspargist vaid 30 km kaugusel.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg mõlemasse kuurorti

Bozemanist – 1 h / 80 km

Kuurordi andmed

Big Sky (2072 m)
Kõrgeim punkt – 3403 meetrit
Lifte – 21
Radu oskustaseme järgi:
20% algajale
20% keskmisele
60% kogenenule
Moonlight Basin (2133 m)
Kõrgeim punkt – 3403 meetrit
Lifte – 7
Radu oskustaseme järgi:
20% algajale
21% keskmisele
59% kogenenule

Whitefish Mountain

Whitefish Mountain asub Montana osariigi vaiksemas piirkonnas, Glacieri rahvuspargi lähedal. Whitefishi väike linn on suurest kuurordi kärast puutumata ning pakub mõnusat ja rahulikku mäestikku atmosfääri. Ühtlasi hääletas Frommersi ajakiri linna üheks Ameerika lahedaimaks väikelinnaks. Whitefish on paik, kus tunned tõelist Ameerika maapiirkonna võlu ja saad nautida kohalikest toorainetest tehtud roogasid (sekka ka paar tundi suusatamist muidugi).

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Whitefishi

Kalispellist – 35 minutit / 30 km

Kuurordi andmed

Whitefish Mountain (1360 m)
Kõrgeim punkt – 2078 meetrit
Lifte – 12
Radu oskustaseme järgi:
15% algajale
35% keskmisele
50% kogenenule

 

CALIFORNIA/NEVADA

Heavenly

Täpselt California ja Nevada osariikide piiril asuv Heavenly on hingematva looduse keskel asuv suusakuurort. Üks Põhja-Ameerika suurimaid mägesid pakub midagi igale suusatajale. Kuurordist leiab suure valiku erinevaid majutusvõimalusi alates apartementidest kuni hotellideni, millest mõnedest leiab ka kasiino ja ööklubi. Kui suusatamisest on hetkeks isu täis saanud tasub külastada gondli tipus asuvat Tamarack Lodge restorani.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Heavenlysse

Renost – 1 h 15 min / 109 km
Sacramentost – 2 h/146 km
San Franciscost – 3,5h/304 km

Kuurordi andmed

Heavenly (1993 m)
Kõrgeim punkt – 3068 meetrit
Lifte – 29
Radu oskustaseme järgi:
20% algajale
45% keskmisele
35% kogenenule

Northstar

Northstar asub kauni Lake Tahoe ääres ning on üks kaunemaid kuurorte USAs. Natukene Šveitsi alpikülade moodi näiv kuurort pakub midagi igale suusahundile. Kuurordi suusa- ja lumelauakooli peetakse Ühendriikide parimaks ning seal pannakse ka kõige suuremale karule suusad alla. Freestyle’i armastajatele asub kuurordis DC-park, kust leiab tohutul hulgal trikitamiseks vajalikku. Üheks suureks plussiks Northstari kuurordi juures on see, et lõbutsemine ei lõppe koos suusasaabaste nurka viskamisega. Kuurordist leiab ka suure snowtubingu raja, närvekõditava trampliini ja butiik-stiilis kino.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Northstari

Renost – 45 min / 58 km
Sacramentost – 1h 45min/172 km
San Franciscost – 3h 45min/333 km

Kuurordi andmed

Northstar (1929 m)
Kõrgeim punkt – 2624 meetrit
Lifte – 20
Radu oskustaseme järgi:
13% algajale
60% keskmisele
27% kogenenule

Squaw Valley

Squaw Valley nõlvadel toimusid 1960. aastal taliolümpiamängud ning suuresti tänu sellele kasvas kuurort suurimaks USAs. Kuurort istub Sierra Nevada nõlvadel ning pakub närvikõdi ja lustimisvõimalusi igale suusatajale. 2010. aastal hääletati see Lake Tahoe äärne kuurort üheks parimaks terves USAs.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Squaw Valley’sse

Renost – 1 h / 68 km
Sacramentost – 2 h / 154 km
San Fransiscost – 4 h / 315 km

Kuurordi andmed

Squaw Valley (1890 meetrit)
Kõrgeim punkt – 2758 meetrit
Lifte – 33
Radu oskustaseme järgi:
25% algajale
45% keskmisele
30% kogenenule

UTAH

Canyons

Utah osariigi suurim suusapiirkond pakub suusanõlvu eelkõige keskmise ja parema oskustasemega suusatajatele. Kuurordi lähedusse jääb ka Park City, mis pakub külastajatele suurel hulgal vaba aja veetmise võimalusi, alustades restoranidest ja lõpetades poodidega.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Canyonsi

Salt Lake City’st – 40 min / 53 km

Kuurordi andmed

Canyons (2072 m)
Kõrgeim punkt – 3045 meetrit
Lifte – 19
Radu oskustaseme järgi:
10% algajale
44% keskmisele
46% kogenenule

Deer Valley Resort

Deer Valley kuurort pakub head teenindust ning hooldatud nõlvasid koos heal tasemel majutusega. Tuleb mainida, et see on üks ainukesi kuurorte USAs, kus lumelaudade sõitmine lubatud ei ole. Deer Valley Resort on mõeldud vaid suusatajatele.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Deer Valley Resorti

Salt Lake City’st – 45 min / 59 km

Kuurordi andmed

Deer Valley Resort (2002 m)
Kõrgeim punkt – 2917 meetrit
Lifte – 21
Radu oskustaseme järgi:
27% algajale
41% keskmisele
32% kogenenule

Park City

2002. aasta taliolümpiamängude toimumiskoht pakub lumes lõbutsemist igale vanusele ja suusapikkusele. Park City on ühtlasi ka USA suusameeskonna peakeskuses ning seetõttu ei ole üldse üllatav, kui mäel sõidavad sinust mööda mõned maailma suusatipud. Kuurorti võib julgelt nimetada üheks USA populaarseimaks suusasihtkohaks, mis on tuntud nii kohalike kui ka välismaalaste seas. Iga aastaga püütakse muutuda ka peresõbralikumaks, laiendades esmasuusatajatele mõeldud rahulikku ja lauget ala.

Sõiduaeg ja kuurortide andmed

Sõiduaeg Park City’sse

Salt Lake City’st – 45 min / 58 km

Kuurordi andmed

Park City (2103 m)
Kõrgeim punkt – 3048 meetrit
Lifte – 16
Radu oskustaseme järgi:
17% algajale
52% keskmisele
31% kogenenule