Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

9 põhjust minna seilama

07.08.2018 Katrin Aaslaid, kirglik purjetaja ning Estraveli erakliendisuhete ja lojaalsusprogrammide juht

Jahiga purjetama? Eesti lõikav tuul ja jahedad ilmad ei tekita just eriti vaimustust, kuid suvekuudel Vahemeres ja hilisügisel Aasias on alati ilm soe, tuul mõõdukas ja meri ujumisekski paras. Seiklus ei saa alata, kui sa ei julge mandrit silmist kaotada. Vähemalt korra elus anna sadamas otsad ja lehvita kail jalutavatele turistidele!

1. Kvaliteetne aeg! Vähemalt korra aastas oleme sõpradega üle pika aja kohtunud alles sadamas ja öelnud „tere“ teistele seilajatele, kellega veedame piiratud tingimustes suurema osa järjekordsest lõbusast puhkusest.

2. Näed rohkem! Mida rohkem tahad reisi jooksul erinevaid kohti külastada, seda rohkem pead koos reisikottidega liikuma. Purjetades see nii ei ole ole. Esiteks näed iga päev midagi uut ning teiseks on teekond uutesse sihtpunktidesse juba ise täisväärtuslik või isegi põnevaim reisi osa.

3. Avastad uusi nurki! Reisidel on suuremaid ja väiksemaid turistilõkse, mida üht või teist sihtkohta külastades kindlalt nägema pead. Purjetades aga hakkavad kehtima hoopis uued dimensioonid, sest näed asju enamasti teise nurga alt kui tavaturist.

4. Autentsed maitsed! Sa saad jahireisidel kohalikust toorainest rohkem aimu, sest tihti tuleb valmistada söök hommikul ise püütud mereandidest või kalamehelt-aedviljamüüjalt ostetud värskest kraamist.

5. Ühendus maailmaga säilib! Internetisõltuvusest ei pääse. WiFit saab päris suures mahus kaasa osta. Seda peab kasutama tänapäeva navigeerimisseadmetes ja muidugi toiduretsepte guugeldas ja lisaks veel muusika…

6. Spontaansus! Argielus on enamik meie päevadest suhteliselt täpselt planeeritud. Reisides pead olema spontaanne ja avatud mõttele, et päevaplaani aluseks on tuule suund, ilus abajas või meeskonna meeleolu.

7. Füüsiline katsumus! Jahireis on hea kombinatsioon väikesest sportimisest (keegi peab need purjed ju üles tõmbama ja vendrid omale kohale siduma), päevitamisest ja meditatsioonist. Nalja saab ikka ka!

8. Harjutad zen’i! Iseenda, uute ja vanade sõprade emotsioonide ja harjumuste nägemine ning mõnikord ka talumine piiratud ruumiga tingimustes saab olema just selline, nagu sa seda sel hetkel võtad. Igal juhul maailmapilti arendav!

9. Ise määrad eelarve! Jahireis on kallim kui pakettreis? See võib nii olla, kuid ei pruugi. On väga kalleid jahte koos pardameeskonna, kokkade ja muu luksusega, kuid ise lõunasööki tehes ja purjeid sikutades saab eelarve kenasti kontrolli all hoida.

Artikkel ilmus Eesti suurima reisiajakirja TRAVELLER 2018. aasta kevadsuvises numbris.

Kommentaarid:

Estravel soovitab

Broneeri Azamara kruiis enne 31.07.2019 ning koged luksust suurepärase hinnaga!

Tutvu pakkumise ja näidismarsruutidega lähemalt!

Azamara kruiisid
Kruiisid kuni -30%
al 912
või al 83 €/kuu

Estravelist saad tellida festivalipiletid koos majutusega Solo Sokos Estoria hotellis.

Festival toimub 09.–18.08.2019.

Birgitta Festival
Majutus koos etendusega
al 158
või al 14 €/kuu

Lende saab alustada Tallinnast ja valikus on ka 8 otselendude sihtkohta.

Pakkumine kehtib müügiks kuni 01.07.2019.

airBaltic
Jaanipäeva allahindlus
al 89
11. oktoober 2019

Reedel, 11. oktoobril toimub Tallinki 30. ja kruiisilaeva Baltic Queeni 10. sünnipäevale pühendatud erireis, kus kõlab ansambli Queen muusika.

Queeni erireis Stockholmi
al 23.75
Varajase tellija soodustus

Varajase tellija soodustus kuni 31.07.2019.

Reisid väljuvad 29.01.2020 ja 19.02.2020, kestus 14 ööd.

Puhka Lõuna-Tais
Kahenädalane pakett
al 1360
või al 123 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis