KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Aasta viimane reisihommik viib püramiidide maale Egiptusesse

13.12.2018

Sel laupäeval, 15. detsembril kell 12 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus Egiptuse reisihommik, kus “Minu Egiptuse” autor Sandra Peets esitleb oma äsja trükist ilmunud teost ning Egiptuse teemal arutlevad koos temaga kirjanik ja maailmarändur Inga Raitar ja Estraveli rühmareiside toote- ja müügijuht Terje Tellis.

Egiptusesse reisijate arv on viimastel aastatel stabiilselt kasvanud, eriti meelsasti külastavad Eesti reisijad kuurortlinnasid Hurghadat ja Sharm El Sheikhi. „Egiptuse kuurordid on olnud läbi aegade Eesti puhkusereisijate talvehooaja eelistatud reisisihtkohtade edetabeli tipus. Otselend Egiptusesse on kiire ja mugav, Punase mere vesi on alati soe ja sealsed korallid, taimestik ja kalad pakuvad silmailu nii sukeldujatele kui snorgeldajatele. Eestist puhkama sõites on vähe alternatiivseid sihtkohti, mis asuksid sama lähedal ja kus oleks garanteeritud päikseline rannailm kogu talve jooksul,“ loetles Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson-Cruz põhjuseid, miks reisivad Egiptusesse igal aastal tuhanded Eesti inimesed.

2018. aasta Egiptuse sihtkohtade TOP 5:
1) Hurghada
2) Sharm El Sheikh
3) Kairo
4) Dahab
5) El Gouna
Allikas: Estravel

Egiptus seostub enamasti puhkusereisidega: türkiissinine ja soe Punane meri, püramiidid, kaamelid, liiv ja külalislahked kuurordid. Hoopis teise nurga alt avab end Egiptus neile, kes seavad end sinna pikemalt elama. Raamatu „Minu Egiptus“ autor Sandra Peets leidis Egiptuses armastuse ning kolis elama Ülem-Egiptuse linna Luxorisse, mis on äärmiselt konservatiivne ja klannikultuuril rajanev asula. Sandra oli unistanud maalilistest jalutuskäikudest päikeseloojangul Niiluse kallastel, kuid selle asemel tervitas teda hoopis kultuurišokk – koduseinte vahele varjuvad naised, piiratud liikumisvabadus ja lõputu trall pulmade ümber. Kohalike tõekspidamiste mõistmine võttis aega, kuid lõpuks saadi sinasõpradeks. Sandra pakub reisihommikul osalejatele põneva võimaluse saada pisut sisevaadet Egiptuse kultuuri ja argiellu.

Professionaalseid reisinõuandeid annab reisihommikul Estraveli rühmareiside toote- ja müügijuht Terje Tellis. Vestlust modereerib kirjanik ja maailmarändur Inga Raitar, kes on Egiptuses käinud 12 korda, sealhulgas osales ta 2002. aastal kõige esimesel Eestist Egiptusesse korraldatud reisil.

Reisihommik on tasuta üritus ja vestlust on võimalik jälgida ka otseülekandena või järele vaadata Estraveli ning Rahva Raamatu Facebooki lehel.

Estraveli, Rahva Raamatu ja Petrone Prindi korraldatud reisihommikud toimuvad kord kuus Viru Keskuse Rahva Raamatu IV korrusel. Järgmine reisihommik leiab aset laupäeval, 26. jaanuaril ning siis rännatakse tugitoolis Austraaliasse.

Lisainfo:
Airi Ilisson-Cruz
Estraveli turundusdirektor
Tel: +372 626 6371
Mob: +372 5030 329
Email: airi@estravel.ee
www.estravel.ee