Alika Milova kuus meeldejäävat reisisihtkohta

18.06.2024
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2023 sügis-talv numbris

Eestit 2023. aastal Eurovisioonil esindanud lauljatar Alika Milova tõdeb, et talle väga meeldib reisida, kuid sooviks seiklusi ette võtta tihemini. Hetkel kulgeb Alika elu peamiselt töö tähe all, ent viie kuni seitsme aasta pärast kavatseb laulja endale palju rohkem puhkust ja reisimist lubada. Siis juba eksootilisematesse paikadesse – maailm on suur ja lai ning kohti, mida külastada, palju!

Sorrento

Mais 2022 käisime Itaalias, mis on saanud üleüldiselt üheks minu lemmikriigiks, kuhu alati soovin tagasi minna. See reis oli väga teistmoodi, sest algselt pidime kogu reisi ajaks ehk viieks päevaks jääma Napolisse. Kahjuks hakkasime aga majutust otsima viimasel hetkel ja selgus, et polnudki enam midagi leida. Olukord oli juba päris kurb, kuid siis avastasime, et on olemas väike linnake nimega Sorrento – kõigest 20-minutise paadisõidu kaugusel Napolist. Alguses olime ikkagi pettunud, et ei saanud Napolisse jääda, aga kohale jõudes sain aru, et jumal tegelikult hoopis hoidis meid. Mulle üldse ei meeldinud Napoli – siiamaani üks räpasemaid linnu, mida näinud olen. Seal oli ka kuidagi ebaturvaline ja mitte üldse meeldiv. Sorrentosse jõudes tundsin end kohe väga hästi ja see on nüüdseks mu lemmiklinn Itaalias. See on mereäärne kuurortlinn ja asub Itaalia läänerannikul, Napolist lõunas. Nii et mõnikord juhtuvad asjad põhjusega ja lõppude lõpuks saime tänu ootamatule pöördele hoopis väga hea puhkuse. Ootan hetke, mil saan sinna tagasi minna!

Kiiev

Külastasin Kiievit 2019. aasta suvel. See oli minu jaoks väga eriline ja meeldejääv, sest käisin seal täiesti üksinda. See oli minu esimene sooloreis. Läksin tegelikult sealsetele sugulastele kaheks nädalaks külla ehk päris üksi ma siiski ei olnud. Viimastel aastatel olen saanud reisimiseks võtta maksimaalselt neli-viis päeva, see oli viimane kord, kui kaks nädalat järjest puhkasin. Olin siis alles 16-aastane ja sellest kujuneski hästi äge ja vaba koosolemine sõprade-sugulastega. Veetsime koos toredalt aega, sain käia ka oma sugulase lõpuaktusel. Sooviksin veel Kiievis käia – lubasin endale 2019. aastal, et käin seal igal aastal, aga siis tulid koroona ja sõda. Kindlasti on Ukraina väga ilus riik, kuhu tahaksin tagasi minna!

Horvaatia

Käisime Horvaatias 2017. aasta augustis koos vanematega – see oli autoreis, mil sõitsime läbi peaaegu 5000 kilomeetrit. Minu jaoks oli see nii tähenduslik ja unustamatu, et praegugi planeerin tasapisi uut road trip’i. See oli ka väga lõbus – peatuda ja ööbida erinevates kohtades, vaadata arhitektuuri, kuidas inimesed elavad, proovida erinevaid roogi ning siis lõpuks jõuda Horvaatiasse, kus oli väga palav ja tohutult ilus. Me veetsime rohkem aega Malinskas, mis asub Krki saare loodeosas Aadria mere rannikul ja on oluline turismilinn. See oli teistsugune mälestus ja kogemus ning kindlasti liitis meid veel rohkem vanematega omavahel kokku.

‘s-Hertogenbosch, kõnekeeles Den Bosch

Muidugi on minu jaoks väga tähenduslik ka Hollandi reis, mille käigus toimus Eesti Laul 2023 jaoks loo kirjutamine. ‘s-Hertogenbosch on laulu sündimise linn. See on nüüdseks üks mu lemmiklinnu, kus olen käinud. Kahtlemata on see koht minu jaoks väga tähenduslik! Mäletan, kui esimest korda rongijaamast välja tulin, valdasid mind nii teistsugused emotsioonid. Ma ei ole üldse see inimene, kes väga palju reisidel pildistaks, aga seal jäädvustasin igat nurka. Suu oli ammuli ja silmad suured. Võib-olla lihtsalt energia minu ja linna vahel klappis, mingisugune keemia seal oli. Den Bosch on tõesti väga ilus – see ei ole üldse suur linn ega turistilinn, pigem selline päris hollandlaste linn. Ma käisin seal kaks korda – augustis ja oktoobris. Teist korda reisisin üksinda ja see oli hästi mõnus. Lihtsalt linnas jalutada ja joosta, rahulikult kulgeda. Seal on iga nurk nii ilus! Kindlasti tegi reisid eriliseks see, et need oli seotud laulu kirjutamisega ja kohtumisega nii ägeda produtsendiga nagu Wouter Hardy. Kõik klappis nii hästi ja jääb mulle meelde elu lõpuni. Seal oli tõesti maagiline atmosfäär ja juba teisel päeval kirjutasime loo „Bridges“, mille hiljem ka salvestasime. Sooviksin sinna veel ja veel minna ning Den Boschi ka teistele näidata! Üldiselt inimesed kuulevad sellest linnast esimest korda, aga kindlasti soovitan seda külastada! Holland mulle üleüldse väga meeldib!

Türgi

Olin väga väike, umbes viiene, kui vanematega koos Türgis käisime. See oli ainuke soojamaareis perega ja ka esimene lennureis, mistõttu jäi see mulle väga hästi meelde. Hotellialal korraldati lastele palju erinevaid tegevusi – nagu oleks lastelaagrisse sattunud. Toimusid igasugu võistlused ja esimese koha võitjaid autasustati igaõhtusel diskol diplomi ja kokteiliga. Mäletan siiani hästi selle kokteili maitset. Võitsin seal erinevaid võistlusi ja muudkui jõin neid kokteile. Selline mõnus ja lõbus olemine oli ning eriline mälestus minu jaoks tänaseni.

Beyoncé kontsert Amsterdamis

Beyoncé kontserdi kogemus koos õe Valeriaga sel suvel – see oli unustamatu ja on kindlasti parim kontsert, kus olen käinud. Beyoncé on ju nagu maailma kuninganna meie artistiskeenes. See kõik oli maailmaklass – lava, kostüümid, tantsijad, visuaalid! Ja muidugi Beyoncé ise – ta esines kolm tundi, aga tema energia oli ikka tunda ka tagumiste ridadeni. Üleüldse oli see reis eriline, sest läksin koos oma õega. See oli meie esimene reis kahekesi ja väga tore väike puhkus. Klapime õega hästi ja ta mängib suurt rolli minu elus – on mulle ka väga suureks eeskujuks. Olen natuke nagu olemas tänu talle – Valeria tahtis endale nii väga väikest õde, et lõpuks ma sündisingi! Kindlasti võiksime tulevikus veel kahekesi kuskile reisida! Ka Amsterdam on mulle hästi tuttav, olen seal mitu korda käinud, ja sellelgi reisil sai palju süüa ja jalutada. Külastasime veel loomaaeda ja sõitsime jalgratastega – kui jalgrattaga ei sõida, siis justkui polegi ju Amsterdamis käinud!

Kõiki reise seob minu jaoks see, et need on omamoodi erilised ja tähendavad mulle midagi rohkemat kui lihtsalt ilus piirkond, kus olin. Kindlasti sooviksin veel minna Prantsusmaale ja Šveitsi – polegi sinna veel jõudnud. Samuti on Tokyo minu unistuse reisisihtkoht – seal on kahtlemata väga teistsugune maailm ja mulle kindlasti meeldiks seal. Kohe, kui sellele mõtlen, tuleb sära silma.

Tekst: Kadi Saar
Pildid: erakogu

Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2023 sügis-talv numbris.

Tekkis soov reisile minna? Võta meiega ühendust! 

 

Kommentaarid: