Eesti suurim reisivideote konkurss taas avatud ja kutsub kõiki osalema

26.08.2019

Mullu väga populaarseks osutunud Estraveli ja Õhtulehe korraldatav Eesti suurim reisivideote konkurss ootab taas põnevaid videoid üle maailma. Peaauhinnaks on kaks Turkish Airlinesi lennupiletit vabalt valitud riiki üle maailma ning Photopointi välja pandud GoPro Hero7 Black seikluskaamera. Žürii koosneb väärikatest videoproffidest, teiste hulgas annab oma hinnangu treener ja aastaid Sildarude perekonna videoblogi toimetav Tõnis Sildaru.

“Eelmisel aastal, kui esmakordselt reisivideote konkursi käima tõmbasime, poleks me kuidagi oodanud nii metsikut huvi – meile laekus lühikese ajaga ligi sada reisivideot. Sealhulgas olid videod tehtud kõige erinevamates riikides ja kohtades üle maailma – kõrbetes, jääliustikel kruiisilaevadel, Austraaliast Kanadani ja Ühendemiraatidest Eestini. Tase oli nii kõrge, et kõige parema video valikuga olid žüriil suured raskused ja peaauhind mullusele võitjale Priidu Nullile tuli pineva hääletuse käigus,” rääkis Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson.

Ilisson avaldas head meelt, et tänavuses žüriis on teiste hindajate kõrval ka Kelly ja Henry Sildaru isa Tõnis Sildaru. “Olles aastaid jälginud koos mitmekümne tuhande teise jälgijaga Kelly ja Henry kasvamist ja arenemist läbi professionaalsete videoklippide, oleme korraldajatena väga tänulikud ja rõõmsad, et Tõnis on nõus tänavusel konkursil hindajana osalema.”

Ligi kaheksa aastat Sildarude perekonna videopäevikut pidanud Tõnis Sildaru tervitas Eesti suurima reisivideote konkursi avanemist ja märkis, et iga video tegemine on tõsine töö, mis keskmiselt võtab kaks-kolm tööpäeva. “Meie videopäevik on mõeldud nii fännidele kui ka koostööpartneritele, sealhulgas ka oluline videoalbum meie perele, kust on hea vaadata kasvamist ja arenemist.” Sildaru soovitab video sisu ette läbi mõelda ning kaaluda telefoniga filmimise puhul lisavidinate, näiteks gimbali ja mikrofoni kasutamist.

Tänavusel Estraveli, Õhtulehe ja Photopointi korraldataval Eesti suurimal videokonkursil osalemiseks tuleb meisterdada kuni 90 sekundi pikkune (1,5 minutit) reisivideo ja see teele saata. “Väga vahva, et tänapäeval saab tõesti igaüks ise väga lihtsalt reisivideo valmis meisterdada. Selleks ei peagi omama väga spetsiaalseid monteerimisoskusi ning mullu oli näha, et videoid tehakse palju, piiriks sealjuures vaid isiklik vaimukus, maailmanägemine ja loovus,” julgustas Ilisson kõiki reisihuvilisi oma videoid konkursil proovile panema.

Osalejate vahel, kes saadavad hiljemalt 8. septembriks enda filmitud materjalist loodud reisivideo, selgitatakse nii publiku lemmik kui ka žürii lemmik.

Esimeses hääletusvoorus valib žürii välja 100 videot, mis osalevad rahvahääletusel. Rahvahääletusel osalevad videod avaldatakse 13.09.2019 keskkonnas konkurss.ohtuleht.ee.

Võitjad avalikustatakse Estraveli ja Õhtulehe Facebooki kanalites 08.10.2019.

Konkursi žürii valib välja kõige paeluvama ja professionaalsema reisivideo, mille looja saab auhinnaks palju aastaid Euroopa parimaks lennufirmaks tunnistatud Turkish Airlinesi kaks lennupiletit vabalt valitud Turkish Airlinesi sihtkohta üle kogu maailma.

Žüriisse kuuluvad Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson, Õhtulehe veebiturundusjuht Sten-Erik Unt, Photopointi turundusspetsialist Jürgen Veerme ning tuntud videomeister Tõnis Sildaru.

Publiku lemmik saab auhinnaks GoPro Hero7 Black seikluskaamera, mille paneb välja Photopoint.

Lisaks on üllatusauhinnad rahva- ja žüriihääletusel 2. ja 3. kohale jäänud videote loojatele.

Seega, tegutse kohe – vali välja oma parim reisivideo ning saada see hiljemalt 8. septembriks aadressile estravel@ohtuleht.ee.

Reeglitega saab tutvuda SIIN.